Oversize Tişört Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Oversize hangi beden?

Oversize Türkçe karşılığı normal bedeninden büyük demektir. Bir oversize giyim ürünün yazan bedeni örneğin M ise kalıbı XL kadar geniş olabilir.

Oversize tişört ne anlama geliyor?

Oversize, İngilizce’den Türkçe’ye geçmiş bir kelimedir. Anlamı ise büyük boy demektir. Oversize genellikle tekstil sektöründe kullanılmakta olup, kadın, erkek ve çocuklar için bir tarzı nitelemektedir.

Kimler Oversize giymeli?

Oversize kıyafetler erkek kesim kıyafetleri andırsa da neredeyse giyen herkese çok yakışır. Bu giyim ürünleri normal bedenden 2 ya da 3 beden daha büyük görünür. Fazla kilolarından şikayetçiysen ve giysilerinle bu durumu kamufle etmek istiyorsan oversize kıyafetlerden faydalanabilirsin.

Oversize giyim nasıl olmalı?

Oversize kumaş, üzerinizde rahat ve salaş duran tüm kıyafet türlerini kapsamaktadır. Ancak burada bir duruma dikkat edilmesi gerekir. Dar bir kot ya da bir mini etek üzerine salaş bir bluz tercih edilebilir. Ancak bunu yerine çok kalın kumaşlar tercih etmek sizi olduğundan farklı ve fazla büyük gösterecektir.

Oversize kalip nedir?

” Oversize ” terimi, kelimi olarak ”büyük beden” anlamına gelir. Model olarak salaş, rahat ve normal bedenlerden büyük olan parçalardır. Bol, rahat ve özenmeden ”çabasız şıklık” anlamında da kullanılabiliyor.

Oversize tişört altına ne giyilir?

Ufak bir ipucu; t-shirtün altına mini şort giyerek aynı şekilde elbise gibi kullanmanız mümkündür. Oversize t-shirtünüzü şortlarınızın içine sokarak salaş ve şık bir görüntü elde edin. Ayakkabı seçimi bu kombinde önemlidir. Deri ya da kumaş bermuda şort seçerseniz, topuklu ayakkabı giyebilirsiniz.

You might be interested:  Bollaşan Tişört Nasıl Düzeltilir?(Çözünme)

Oversize sweat ne demek?

Rahatlığın ön planda olduğu şekilsiz ve belirsiz kıyafet modası anlamını taşıyan oversize moda, özensiz şıklık anlamındadır. Oversize tarzda kişini kendi beden ölçülerinden birkaç beden büyük kıyafet türleri seçerek bolluk ve şıklığı bir araya getirmesi oversize swetatshirt ürünlerinde de geçerlidir.

Oversize farkı nedir?

Oversize kelimesi over ve size sözcüklerinin birleşimiyle oluşmuştur. İngilizce’de over büyük, size ise beden anlamlarına gelir. Oversize ifadesi ise büyük beden manası taşır ve büyük kesim kıyafetleri temsilen kullanılır. Ancak bu ifade zaman zaman yanlış anlaşılmalara sebep olabilmektedir.

Armut tipi vücut nasıl giyinmeli?

Armut tipinde kayık yakalar, asimetrik bluzlar, omuzlarımızı daha geniş gösterecek kesimler, “v” yakalar, üstümüze oturan bluzlar giyebilirler. Altımızda ise pantolon ya da etek olarak daha düz kesimler, boru paçalar, düz kalem etekler bu vücut tip için doğru tercihler olacaktır.

Oversize moda ne demek?

Oversize kelimesi ingilizce’den dilimize geçmiş klasik bir moda giyim stilidir. Over = büyük, Size = beden anlamına gelir. Oversize ifadesi ise büyük beden anlamı taşır ve büyük kesimli kıyafetler oversize beden olarak anılır.

Beli uzun olanlar nasıl giyinmeli?

Gövdesi Uzun Olanlar Nasıl Giyinmeli?

  1. Kısa üstler kullanın.
  2. Ayakkabılarınızı pantolonunuzla aynı renkte ve daha da iyisi topuklu seçin.
  3. Üstlerinizi dışarıda tutmak yerine, içeri sokmayı deneyin.
  4. Kısa kolyeleri, boyun çevresinde toplanmış fularları tercih edin.
  5. Sık sık elbise giyin.
  6. Yüksek bel pantolon kullanın.

Regular ne demek giyimde?

Regular fit kıyafetin sıradan, standart kesimi anlamına gelen bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Regular fit ile slim fit arasındaki en önemli farkı biraz daha bolluk payı verilerek kesilir nitelikte olmasıdır. Bu bolluk ise giysinin içerisinde kişinin daha rahat bir şekilde hareket etmesine olanak sağlar.

You might be interested:  Boyanan Tişört Nasıl Temizlenir?(Çözülmüş)

Oversize mont ne demek?

Oversize kelimesi İngilizce’den beden-aşımı veya fazlasıyla büyük beden olarak çevrilebilir. Oversize kaban ise giyimde bol dökümlü duran, bedene göre oldukça büyük görünümlü kaban ve paltolara verilen genel isimdir diyebiliriz.

Bol kesim nedir?

bir kiyafet modeli cesidi. gelende pantolonlar icin kullanilir. bahsi gecen pantolonun kesim inin bol oldugunu, dolayisiyla rahat oldugunu, hareketlerinizi kisitlamadigini anlatir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *