Kumaş Parçalarından Ne Yapabilirim?(Çözünme)

Kumaş ile neler yapılabilir?

kumaş

  • Kavanoz kapağı örtülerim. Kavanozlarıma örtü yaptım.
  • Çantalar. Magazin portföy çanta.
  • Dikiş Fırın tutacağı
  • Minik patenli kız duvar süsü projem. Bu projede kağıtla birleştirme yöntemini kullandım.
  • Dikiş Lavanta keseleri.
  • İğnedenlikler. Kumaş iğnedenlik.
  • Kumaş poşetlik – Fatma.
  • Saklama kutuları

Penye kumaştan neler yapılır?

Penye kumaştan neler dikilir; penye kumaşa ince örme ve dokuma kumaşlarından üretilen ürünlerde rastlanılmaktadır. Açacak olursak; tesettür giyimlerinde, elbise, bluz, gömlek, tişört, maske ev tekstillerinde sıkça kullanılmaktadır.

Artan kumaştan neler yapılır?

Artan kumaştan paspas yapımı çok sevdiğim modellerden. Artan kumaşlarınızla güller, çiçekler yapabilirsiniz. Daha önce videolu kumaştan gül yapımı, kumaştan lale yapımı gibi çiçekleri yapabilirsiniz. Artan kumaşları birbirine ekleyerek kırkyama bebek battaniyesi yapımı çalışmaları yapabilirsiniz.

Kadife kumaş ile neler yapılır?

Kadife kumaş kadın giyiminde erkeklere oranla daha çok kullanılmaktadır. Genellikle kadın vücudunun kıvrımlarını vurgulayan gece kıyafetleri seçiminde ön planda yer alır. Kadife, ayrıca kendine özgü görsel bir cazibeye sahip olduğundan ev dekorunda perde, kırlent gibi ürünlerde kullanımı yaygındır.

Ekose kumaş nasıl olur?

Ekose ya da ekoseli, çeşitli renklerde düşey ve yatay kesişen desenleri olan kumaş veya bu kumaştan yapılan elbise. Bu dikdörtgen desenler iki veya daha fazla iplik rengi kullanılarak elde edilen dokuma kumaşlardır. Ekose, çoklu renklerde çapraz çizgili, yatay ve dikey bantlardan oluşan desenli bir kumaştır.

Patchwork ile neler yapılabilir?

Farklı desen ve renklerde kumaşların kare ya da dörtgen şeklinde kesilip birbiriyle zıt şekilde kombinlenerek dikilmesine patchwork tekniği deniyor. Yastıklar, yorganlar ve kilimler bu tekniğin en çok kullanıldığı yerler arasında bulunuyor.

You might be interested:  Çift Kişilik Nevresime Ne Kadar Kumaş Gider?(Soru)

Pazenden neler yapılır?

Mükemmel bir soğuk hava ürünü olan pazen kumaşı, sıcak tutmasının yanı sıra yumuşak dokusu ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle pijama, şalvar, elbise ve iç çamaşırı yapımında kullanılır. Ayrıca hassas bebek cildine uygun giysi ve eşyalarda da kullanılmaktadır.

Kadife esner mi?

Kadife Kumaş Esner mi? Eğer likralıysa zaten esner. Ancak likrasız kadife esneme payını yıkama esnasında tamamlamış bir kumaş türüdür. Yine de uzun süreli kullanımlarda hafif esneme yapabilir.

Kadife kumaş yazın giyilir mi?

Tüylü ve hassas bir yüzeye sahip olan kadife kumaşın sıcak tutma özelliği olduğu için yaz aylarında giyilmemelidir.

Kadife kumaş nasıl bir kumaştır?

Kadife kısaca ipekli çözgüden dokunmuş kısa, sık çözgü havlı bir kumaş olarak meydana getirilmektedir. Kadife kumaş eski tarihlerde ipek ve pamuktan dokunurdu. Günümüz modasında ise naylon, yün, pamuk rayon ya da ipekle dokunur. Kendi içinde dokuma kadife kumaş ve örme kadife kumaş olarak sınıflandırılabilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *