Kumaş Pantolona Yapışan Sakız Nasıl Çıkar?(Çözüm bulundu)

Kot pantolona yapışan sakız nasıl çıkarılır?

Eğer sakız jean pantolon gibi bir kot kumaşa yapışmışsa, önce lekeyi buz kalıpları yardımıyla sertleştirin ve sertleşmiş sakızı kazıyın. Lekenin kalanını çıkarmak için 90°’lik alkole batırılmış temiz bir bezi tampon hareketlerle yüzeye uygulayın.

Giysiye yapışan sakız nasıl çıkarılır?

Sakız yapışmış kıyafetin lekeli bölümü üzerine bir A4 kağıdı yerleştirin ve sıcak ütü ile üzerine bir süre bastırın. Bu şekilde aynı işlemi birkaç defa ve her defasında kağıt yenileyerek tekrar edin. Yeterince uyguladıktan sonra lekenin üzerine bir miktar bulaşık deterjanı dökün ve elinizde çitileyerek yıkayın.

Koltuğa yapışan sakız lekesi nasıl çıkar?

Katılaşan sakızı, tereyağı bıçağı, kart gibi plastik bir madde veya diş fırçası ile kazıyabilirsiniz. Ayrıca limon suyu ile kazıyarak da koltuğunuzu sakızdan kurtarabilirsiniz. Geniş olmamak koşuluyla koli bandı yapıştırıp çekmek de sakızı kumaştan ayırmak için bir yöntem olabilir.

Çam sakızı lekesi nasıl çıkar?

Oksijen bazlı leke çıkarıcılar ve bulaşık deterjanı inatçı çam sakızı lekesi üzerinde oldukça etkilidir. Bir kaba sıcak su ve bir miktar deterjan koyun. Hazırladığınız bu çözeltiyi çam sakızı lekesinin bulunduğu bölgeye dökün ve bir süre bekletin.

Makinede yıkanmış sakız lekesi nasıl çıkar?

Limon suyunu sakızın olduğu bölgeye dökerek kazıyın. Sakız çıktıktan sonra leke kaldıysa lekeli yerlere bolca tuz dökün. Bu sayede lekenin gittiğini göreceksiniz. Makinede yıkanmış sakız lekesi içinde bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

You might be interested:  Pes Kumaş Ne Demektir?(EN iyi 5 ipucu)

Sakiz lekesi nasıl temizlenir?

Yapışan sakızı çıkarmak için sakızı zorla çıkarmaya çalışmak yerine, buz küplerini alın ve bir buzdolabı poşetinin içine yerleştirip sakızın yapıştığı tüm alanın üzerine bu buzları koyun. Sakız soğumaya başladıkça o yapışkanlığını kaybedecek ve bir kalıp halinde yapıştığı yerden kolayca çıkacaktır.

Çam ağacı reçinesi nasıl çıkar?

Sıcak su ile yumuşayan çam sakızını sıcak su ile kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Deterjan veya oksijen bazlı leke çıkartıcılar çam sakızı üzerinde oldukça güçlü etkilere sahiptir. Yağ çam sakızı bulaşan yüzeylerde oldukça etkili bir çözüm olabilir.

Kurumuş reçine lekesi nasıl çıkar?

Reçine lekesinin çıkarılması için soğuk su ile durulama işlemi yapılabilir. Kolonya kıyafetlerdeki reçine lekesini çıkarmaz ise derine yerleşen lekelerde aseton da kullanılabilir. Reçine lekesinin üzerine ise aseton dökülerek reçine lekesi çıkarılır.

Cam yapışkanı nasıl temizlenir?

Bunun için cam eşyanın üzerindeki kağıt ilk olarak çıkartılmalıdır. Sonrasında yapışkan bant izinin çıkartmak için sünger gibi ya da yumuşak bir bezin üzerine bir miktar aseton dökülmelidir. Yeni olan cam üzerinde aseton ile silme işlemi yaptığınız zaman birkaç ovalama sonrasında bant izi kalmadan çıkacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *