Kumaş Pantolon Paçası Nasıl Yapılır?(Doğru cevap)

Pantolon paçaları nasıl kıvrılır?

Pantolon Paçası Nasıl Katlanır?

 1. Başla. Başlarken pantolonunuzun paçası kıvrılmış olmasın.
 2. Tut. Pantolonunuzu iç dikişinden tutun, kıvırın ve dışarı çekin.
 3. Bük. Dikişi içe bükün ve kotunuzu kumaşın üst üste geldiği alt tarafından tutun.
 4. Katla. Bir kez katlayın.
 5. Düzelt. Paçalarınızı düzeltin ve işte hazırsınız.

Pantolon paçaları nasıl olmalı?

Doğru Paça Boyu Alma Normalde paça boyu ayarlanırken pantolonun arka kısmı hiç kat olmayacak şekilde, düz bir şekilde ayakkabı topuğuna kadar inmesiyle alınır. Ancak dikkat etmen gereken önemli bir noktada, kısa topuk ayakkabı giyeceğinde paçaların uzun olacağını unutmaman gerekir.

Kot pantolon paçası nasıl daraltılır?

Evde Pantolon Paçası Daraltma İlk olarak pantolonu ters olarak üzerinize giyin. Daha sonra daraltmak istediğiniz yerden iğne ile tutturun. İğneleme işlemi bittiğinde dikkatli bir şekilde üzerinizden çıkartın. Uçucu kalem ile pantolonun üzerinde bulunan iğneli yerden çizerek kalıbını çıkartalım.

Boyu kısa gelen pantolon nasıl uzatılır?

Kısa pantolon nasıl uzatılır

 1. Pantolonun Alt Kısmını Açın. Yalnızca fazladan birkaç santimetre kadar uzunluğa ihtiyacınız varsa, pantolon ucunu aşağı indirmek iyi bir çözümdür.
 2. Pantolona Manşet Ekleme.
 3. Orta Bacak Kısmına Daha Fazla Kumaş Ekleyin.
 4. Pantolonu Kapriye çevirin.

Paça bandı nedir?

Ürün Açıklaması: Tekstilde çok kullanılan Paça Bandı, sizlere kolaylık sağlamaya hazır! Kumaşın iki tarafına bağlayarak birbirine yapışması sağlanır. Etek uçlarında ve pantolonlarda kullanılabilir. 150 cm ölçüdedir.

You might be interested:  Cotton Nasıl Bir Kumaş?(EN iyi 5 ipucu)

Paça genişliği kaç cm olmalı?

-Klasik pantolonların paça genişliği (ütü çizgisinden katlayıp ölçebilirsin) 21 cm, dar paçalı pantolonlarınki ise 19-20 cm civarında olmalıdır.

Iç bacak ölçüsü ne demek?

Pantolonun ağından paçasına kadarki uzunluğu ölç. Pantolonun ağı, bacak boyunca aşağı inen dikişle bacaklarının arasındaki dikişin kesiştiği noktadır. Pantolonun paçası ise pantolonun bacağının bittiği yerdir. Pantolonun ağıyla paçası arasındaki fark senin iç bacak boyu ölçündür.

Kot nasıl daraltılır?

Kot pantolonunu sıcak suda yıka. Yıkamayı başka kıyafetlerle paylaştırma. Kumaş yumuşatıcısı kullanma. Önden yüklemeli çamaşır makinesi üst yüklemeliden daha etkili olabilir çünkü yuvarlanma hareketi kumaşı daraltan şeydir. Evde önden yüklemeli makinen yoksa mahallendeki çamaşırhanedekini dene.

Pantolonun çekmesi için ne yapılmalı?

Esneyip Genişleyen Kot Pantolon Nasıl Daraltılır?

 1. Yöntem 1: Sıcak suyla yıkama. Pamuklu bir kot pantolonu daraltmak istiyorsanız, sıcak su pamuk lifleri üzerinde harikalar yaratabilir.
 2. Yöntem 2: Kaynatma. Bu yöntem çamaşır makinesinde yıkamadan daha hızlıdır.
 3. Mutlaka ütüleyin.

Erkek kot pantolon modeli nasıl olmalı?

Kot pantolonun kalçanın üst kısmına tam oturduğuna ve eğildiğinizde düşmeyecek kadar yüksek olduğuna emin olun. Belin de ne çok sıkı ne de bol olmamasına dikkat edin. Eğer kemeri aksesuar olarak değil de mecburiyet olarak kullanıyorsanız jean pantolon vücudunuzla uyumlu değil demektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *