Kumaş Pantolon Boyu Nasıl Olmalı?(Soru)

Erkek kumaş pantolon boyu nasıl olmalı?

Normalde paça boyu ayarlanırken pantolonun arka kısmı hiç kat olmayacak şekilde, düz bir şekilde ayakkabı topuğuna kadar inmesiyle alınır. Ancak dikkat etmen gereken önemli bir noktada, kısa topuk ayakkabı giyeceğinde paçaların uzun olacağını unutmaman gerekir.

Erkek kumaş pantolon paçası kaç cm olmalı?

-Klasik pantolonların paça genişliği (ütü çizgisinden katlayıp ölçebilirsin) 21 cm, dar paçalı pantolonlarınki ise 19-20 cm civarında olmalıdır.

Boru paça kot pantolon boyu nasıl olmalı?

Kumaş Pantolonda Paça Boyu Şayet kumaş pantolon giyiyorsanız ve seçtiğiniz pantolon boru paça kesim ise bu durumda paça boyu ayakkabının birkaç santimetresini örtecek uzunlukta olmalıdır.

Pantolon boyu nereden ölçülür?

Pantolonun ağından paçasına kadarki uzunluğu ölç. Pantolonun ağı, bacak boyunca aşağı inen dikişle bacaklarının arasındaki dikişin kesiştiği noktadır. Pantolonun paçası ise pantolonun bacağının bittiği yerdir. Pantolonun ağıyla paçası arasındaki fark senin iç bacak boyu ölçündür. Pantolonu ölçerken mezura kullan.

Erkek pantolon seçimi nasıl olmalı?

Kot pantolonun kalçanın üst kısmına tam oturduğuna ve eğildiğinizde düşmeyecek kadar yüksek olduğuna emin olun. Belin de ne çok sıkı ne de bol olmamasına dikkat edin. Eğer kemeri aksesuar olarak değil de mecburiyet olarak kullanıyorsanız jean pantolon vücudunuzla uyumlu değil demektir.

You might be interested:  Kapitone Kumaş Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Paça boyu ne demek?

pantolonun kısaltılması beklenen uzunluğun ölçüsüdür.

MOM Jean kimlere yakışır?

Kimler mom jean giyebilir? Her ne kadar ‘anne kotu’ olarak isimlendirilse de mom jean ‘leri her yaştan kadın giyebilir. Eğer göbeğinizi saklamak istiyorsanız mom jean pantolonlar, bedeninizi sımsıkı saran pantolonlardan daha doğru bir tercih olacaktır.

Ispanyol paça pantolon nasıl giyilir?

Uzun boylu bir kadınsanız İspanyol paça pantolonları asimetrik kesim, salaş üstler ile kombinleyebilirsiniz. Süveterler, bluzlar ve polar üst giysiler geniş paça pantolonlar ile uyum sağlar. İspanyol paça mavi kot pantolonu, mavi baskıları olan beyaz üst giysiniz ile eşleştirin.

Kısa boylular bol paça pantolon giymeli mi?

Kısa Boylular İçin Pantolon Pantolon tercih ederken aşırı bol pantolonlar yerine ispanyol paça veya boru paça pantolon kullanın. Tercih edeceğiniz pantolon boyu kesinlikle bileğin altında olmalıdır. Kısa pantolonlar ile bacak boyunuz olduğundan en az 10 santim daha kısa görünecektir.

Kot pantolon nasıl durmalı?

Pantolonunuz vücut şeklinize uygun olmalı. – Pantolonunuz bel çizginizin biraz aşağısında durmalı. – Jean’lerin beli pantolonlara göre biraz daha aşağıda, kalça hizasına yakın durmalı. – Düşük bel jean’lerin yürürken üstünüzden düşmemesine dikkat edin.

Pantolon boy ölçüsü L ve R ne demek?

Model özelliğine bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte etek ve pantolonlarda normal boy ( R ) ve uzun boy (U/ L ) arasında ortalama 5 cm fark vardır.

Kumaş pantolon ölçüsü nasıl alınır?

Beden yapınıza uygun en doğru pantolon seçimini, bel/karın ve kalça çevrenizi ölçerek kolayca öğrenebilirsiniz. Bel ve karın ölçüsünü, bel etrafında yatay olarak bağlanmadan, Kalça çevrenizi ise kalçanın en yüksek bölgesinin yatay olarak çevresi ölçülerek hesaplayabilirsiniz.

Pantolonda beden boy hangisi?

Pantolonlarda ili ölçü birimi verilmektedir. Bunlardan ilk sıradaki bel ölçüsünü sonraki ise iç bacak ölçüsünü vermektedir. Yani 30/32 şeklindeki ölçümde 30 bel çevresini 32 ise iç bacak uzunluğunu ifade etmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *