Kumaş Lekeleri Nasıl Çıkar?(Çözülmüş)

Kumaş üzerindeki fazla ketçabı peçeteyle alın ve kumaşı hemen soğuk su ile yıkayın. Ardından lekeli kumaşı çamaşır makinenizin 15 dakika gibi en kısa programında yıkayın. Lekeli yüzeyi soğuk su ile yıkadıktan sonra beyaz sirke ile silin. Ardından deterjanlı su ile yıkayın.

Çıkmayan lekeler nasıl çıkarılır?

İlk adım olarak lekenin üzerine bol miktarda soda dökün ve bir süre lekeyi bu şekilde bekletin. İkinci adım olarak temiz bir beze de biraz soda döküp lekeli bölgeyi iyice ovalayın. Son olarak makine de yıkayın, lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Kumaş pantolon lekesi nasıl çıkar?

Keten kıyafetlerden lekeler nasıl çıkarılır 2 ml Vanish sıvıyı doğrudan lekeye dökün ve nazikçe yedirin. Ürünü leke ile en fazla 10 dakikalığına temas halinde bırakın. Ön işlemden sonra derinlemesine yıkayın veya durulayın.

Eski leke nasıl çıkar?

Eski ve kurumuş lekelerden kurtulmak için:

 1. Doğru Persil deterjanı seçin.
 2. Bölgeyi ön işleme tutun ve deterjanı birkaç dakika lekenin üstünde tutun.
 3. Sıcak suyla değil, ılık suyla yıkayın.
 4. Lekenin çıktığından emin olun.

Renkli kıyafetten leke nasıl çıkar?

Bunun için; lekeli çamaşırınızı bir süre normal suyun altında beklettikten sonra çıkarıp sirkeli suya bastırmanız ve beklemeniz yeterli olacaktır. Sirkenin çamaşırınızın üzerindeki lekeyi hızla temizlediğini kendi gözlerinizle de görebileceksiniz.

You might be interested:  Fiske Kumaş Boyası Sabitleyici Nasıl Kullanılır?(EN iyi 5 ipucu)

Kıyafetlerdeki inatçı lekeler nasıl çıkar?

Soğuk suyun içine bolca tuz ekleyip karıştırın. Ardından lekeli kıyafetlerinizi bu suyun içinde en az 2 saat bekletin ve çamaşır makinesinde yıkayın. İşte bu kadar!

Tişörtte leke nasıl çıkar?

Lekeli bölgeye bir yemek kaşığı karbonat dökün. Limonun yarısını karbonat döktüğünüz lekeli bölgenin üzerine kapatın ve 20 dakika bekletin. Sonrasında su ile yıkayın.

Kottaki leke nasıl geçer?

Kan Lekeleri Deterjanı uygulayın, birkaç dakika bekletin ve yıkayın. Yine kotlar için güvenli olan en yüksek su sıcaklığı kullanılmalıdır. Kan lekesi kurumuşsa, soğuk su ile Persil deterjanı karıştırın, ardından pantolonunuzu birkaç dakika suya batırın.

Viskon kumaştan leke nasıl çıkar?

Kumaşı ters çevirip amonyaklı suda yıkamak ve sonrasında soğuk sudan geçirerek de lekelerden kurtulabilirsiniz. Nem alma özelliği pamuktan daha yüksek olan viskon kumaş hoş, zarif ve rahat olmasının yanı sıra ten ile uyumlu yumuşak yapıdadır. Bu türden kumaşlar için genelde elde ve soğuk suda yıkama tavsiye edilir.

Beyaz keten pantolondan leke nasıl çıkar?

Bu gibi lekelerle baş ederken en etkili leke çıkarıcı yöntem Arap sabunu kullanmak olacaktır. Sıvı ya da katı Arap sabunu ile köpürttüğünüz su ile direkt olarak lekeli bölgeye müdahale edebilirsiniz. Leke çıktıktan sonra koltuğunuzu bu sefer temiz ve ıslak bir bezle bir kere daha silmeyi ihmal etmeyin.

Lekeyi en iyi ne çıkarır?

1’e 1 ölçü ile beyaz sirke ve suyu karıştırın. Karışımı lekenin üzerine döküp 10 dakika bekleyin. Ardından kumaş türüne uygun bir programda çamaşır makinesinde yıkama yapın.

Bebek kıyafetlerinde çıkmayan lekeler nasıl çıkar?

Deterjan

 1. Lekeyi ıslatın. Lekeyi soğuk suyla ıslatın ve mümkünse 15 dakika suda bekletin.
 2. Deterjanı uygulayın. Omo Bebek gibi güvenilir bir bebek deterjanı ile lekeyi kaplayın ve kutunun kapağı yardımıyla lekeyi ovun.
 3. Yıkayın. Ardından lekenin üzerindeki deterjanı güzelce durulayın ve kurulayın.
You might be interested:  Sandy Kumaş Nasıl Olur?(Doğru cevap)

Lekeleri ne çıkartır?

Elinizin dayanabildiği kadar sıcak su kullanın. Su ne kadar sıcak olursa leke o kadar çabuk çıkar. Tabii hassas ve/veya renkli bir kumaş söz konusuysa ısı konusunda itidalli davranın. Hâlâ çıkmadıysa, giysiyi kumaşın izin vereceği en sıcak suya basıp lekenin üzerine sirke/karbonat karışımı sürün.

Renkli tişört lekesi nasıl çıkar?

Farklı bir yöntem olarak beyaz kumaşlarda limon suyu ile lekeyi silmek ve ardından da soğuk su ile kumaşı durulamak denenebilir. Renkli kumaşlarda ise taze leke için yumurta sarısı ile karıştırılan su kullanılabilecekken, beklemiş lekelerde gliserinli su kullanmak uygundur.

Renkli tişörtten ter lekesi nasıl çıkar?

Ter lekesinin üzerine karbonat döküp, birkaç damla limon suyu damlatıp 15-20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulamak genellikle ter lekesini çıkmasını sağlayabilmektedir.

En zor çıkan lekeler nelerdir?

ÇIKMAMAK İÇİN İNAT EDEN ZOR LEKELER NASIL ÇIKAR

 1. Sakız Lekesi. Özellikle ufak çocukların olduğu evde sakız lekesi kaçınılmaz sonların arasında yer almaktadır.
 2. Nar Lekesi. İnsanı çok uğraştıran lekelerin başında nar lekesi gelmektedir.
 3. 3. Çimen Lekesi.
 4. Boya Lekesi.
 5. 5. Çay Lekesi.
 6. Kan Lekesi.
 7. 7. Çikolata Lekesi.
 8. 8. Kahve Lekesi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *