Streç Kot Ne Demek?(Doğru cevap)

Stretch denim nedir?

Fish Net Denim: çözgüsü ve atkısı şantuklu Ring iplikten dokunan kumaştır. Stretch / Lycralı Denim: Pamukla, elastik karakterli lycra ipliklerinin bükümünden oluşan atkı iplikleri ve %100 pamuk ipliğinden üretilen çözgü ipliklerinden dokunan kumaştır. Denim kumaşların tanımlanmasında ağırlık birimi olarak ounce/yrd2

Skinny kot ne demek?

SKİNNY NEDİR? Dar kesim, bacağı boydan boya sımsıkı saran kot pantolon ya da deriden üretilen pantolon çeşidine skinny jeans denilmektedir.

Streç slim fit ne demek?

Slim: Slim – Fit veya kısaca slim pantolonlar, dar kalıp olarak bilinir. Dar olmalarıyla birlikte, skinny pantolonlar kadar vücudu sarmalayıp sıkmazlar. Günümüzde jean ailesinin en çok tercih edilen kalıplarından biridir. Straight: Bu kalıp regular, standart ve düz kesim olarakta adlandırılır.

Skinny ve slim fit ne demek?

Kısaca slim olarak tanımlanan slim – fit pantolon modelleri dar kesimlidir. Fakat skinny jeanlarden farklı olarak daha rahattır ve tüm bacağı sarmaz. Dolayısıyla slim – fit pantolonların giyip çıkartması daha kolaydır ve paça kısımları da çok dar değildir.

Kot kumaş yazlık mı?

Denim/ kot: Ağır olanlar kışlık, hafif olanlar yazlık olarak kullanılabilen denim; pantolon, gömlek, yelek, etek, ceket ve şort olarak kullanılır. Her mevsimde moda olan kalınlığına göre yazlık ve kışlık olarak kullanılan en popüler ve yaygın kumaşlardandır.

You might be interested:  Kot Pantolon Türkiyeye Ne Zaman Geldi?(Soru)

Denim görünümlü ne demek?

Denim ise, blue jeans yapımlarında ve spor giyim ürünlerinin üretimlerinde kullanılan, tamamı pamuklu dayanıklı, kullanışlı ve kaba kumaşlardır. Ülkemizde denim kumaşa türüne kot kumaş, denim kumaştan üretilmiş olan pantolonlara kot pantolon ismi verilmektedir.

Mavi Jeans Skinny ne demek?

Zira jean ‘ler hiç olmadığı kadar revaçta ve şık! Hemen bir soru daha: Skinny jean ne? Skinny jean ‘ler bacaklarınızı sımsıkı saran daracık kesimli, yüzde doksanı kot kumaşındansa, yüzde ikisi elastan kumaştan pantolonlardır.

Skinny jean modası geçti mi?

Ancak moda otoritelerine göre skinny jeans modası bitmek üzere. Dünyaca ünlü moda markalarının koleksiyonlarında rastladığımız yüksek bel, bol kesimli geniş paçalı pantolonlar, skinny jeans kullanımını oldukça azalttı diyebiliriz.

Slim fit ne demek pantolon?

Slim fit kesim fazla kumaşlardan arındırılmış bir şekilde pantolon modelinin üretimidir. Skinny kesime nazaran biraz daha bol olsa da slim fit kesime sahip olan pantolonlar vücudu tamamen sarar. Bu pantolonların baldır bölümü biraz daha düz bir görünüme sahip olur.

Giyimde slim fit ne demek?

Vücudu sara kıyafetler slim fit olarak adlandırılmaktadır. Bu ifade aslında dar kalıp anlamına gelir. Bu tarz kıyafetlerde kol, basen, kalça, bacak ve bel kısımları kıyafet ile sarılmaktadır.

Extra slim fit ne demek?

Bu koleksiyonla ilk kez görücüye çıkan Extra Slim fit ise, erkeklerin yeni gözdesi olmaya aday. Dockers® Extra Slim fit, dizden aşağı daralırken ayak bileklerine doğru biraz daha geniş tasarlanmış kesimi sayesinde erkeklerin boyu ve kilosu arasında dengeli bir görünüm oluşmasını sağlıyor.

Slim Carrot fit ne demek?

Carrot Fit (Havuç kesim): Bu modelin havuca benzetilmesinin sebebi belinin geniş ve düşük, bacak bölgesinin ise sivri ve dar olmasıdır.

You might be interested:  Mavi Kot Üzerine Ne Giyilir?

Regular fit ne demek?

Regular fit kıyafetin sıradan, standart kesimi anlamına gelen bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Regular fit ile slim fit arasındaki en önemli farkı biraz daha bolluk payı verilerek kesilir nitelikte olmasıdır. Bu bolluk ise giysinin içerisinde kişinin daha rahat bir şekilde hareket etmesine olanak sağlar.

Comfort Fit kalıp ne demek?

Confort fit kalıp, rahat kalıp demektir. Yani dar kalıp kadar bedeni sarmayan aynı zamanda geniş kalıp kadar da boş durmayan kalıp şeklidir.

Carrot fit ne demek?

normal kesim pantolonlar ile şalvarların karışımı olarak tanımlanan, paçalara doğru havuç şeklini alarak daralan pantolon çeşidi. genelde yüksek belli üretiliyor, hatları belirginleştirdiğinden kısa boylu ve kalın bacaklı bayanlara yakışmadığı söylense de yakıştırarak giyeni de çok.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *