Slim Fit Kot Ne Demek?

Slim fit kesim fazla kumaşlardan arındırılmış bir şekilde pantolon modelinin üretimidir. Skinny kesime nazaran biraz daha bol olsa da slim fit kesime sahip olan pantolonlar vücudu tamamen sarar. Bu pantolonların baldır bölümü biraz daha düz bir görünüme sahip olur.

Slim fit mi dar skinny mi?

Kısaca slim olarak tanımlanan slim – fit pantolon modelleri dar kesimlidir. Fakat skinny jeanlarden farklı olarak daha rahattır ve tüm bacağı sarmaz. Dolayısıyla slim – fit pantolonların giyip çıkartması daha kolaydır ve paça kısımları da çok dar değildir.

Slim Carrot fit ne demek?

Carrot Fit (Havuç kesim): Bu modelin havuca benzetilmesinin sebebi belinin geniş ve düşük, bacak bölgesinin ise sivri ve dar olmasıdır.

Straıght Jean ne demek?

Straight: Bu kalıp regular, standart ve düz kesim olarakta adlandırılır. Straight pantolonlar düz kesimdir ve bedeni sarmalamazlar. Kalçadan paçaya doğru genişleme veya daralma olmadan aynı genişlikte inen pantolonlardır.

Pantolonda fit ne demek?

Regular Fit ne demek diye sorulduğunda en özet anlamıyla standart kalıp denilebilir. Tam ortada yer alan bu kalıp türünde; gömlek, pantolon, sweat T-shirt gibi ürünler aşağıdan yukarı aynı kesimdedir. Slim fit ürünlerinde ise aşağıya doğru bir daralma gözlenir.

You might be interested:  Kot Pantolondan Pas Lekesi Nasıl Çıkar?(Mükemmel cevap)

Düz kesim ne demek?

Tomruğun boylu boyunca dilimlenmesi yoluyla daha çabuk ve düşük maliyetli kereste elde edilmesine dayalı kesim yöntemi.

Slim fit kalıp ne demek?

Vücudu sara kıyafetler slim fit olarak adlandırılmaktadır. Bu ifade aslında dar kalıp anlamına gelir. Bu tarz kıyafetlerde kol, basen, kalça, bacak ve bel kısımları kıyafet ile sarılmaktadır.

Carrot fit ne demek?

normal kesim pantolonlar ile şalvarların karışımı olarak tanımlanan, paçalara doğru havuç şeklini alarak daralan pantolon çeşidi. genelde yüksek belli üretiliyor, hatları belirginleştirdiğinden kısa boylu ve kalın bacaklı bayanlara yakışmadığı söylense de yakıştırarak giyeni de çok.

Regular fit ne demek?

Regular fit kıyafetin sıradan, standart kesimi anlamına gelen bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Regular fit ile slim fit arasındaki en önemli farkı biraz daha bolluk payı verilerek kesilir nitelikte olmasıdır. Bu bolluk ise giysinin içerisinde kişinin daha rahat bir şekilde hareket etmesine olanak sağlar.

Dad Fit jean ne demek?

Dad jeans pantolonlarla ilgili tüm detaylar haberimizde. Mom jean gibi rahatlıkla kombinlenebilen dad jeans, ’80’ler ve ’90’lar sezonlarına ait kot kumaştan üretiliyor. Paçaları kapatan bu pantolanlar, mom jean pantolonların aksine boru kesim bir inişe sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Skinny pantolon ne demek?

SKİNNY NEDİR? Dar kesim, bacağı boydan boya sımsıkı saran kot pantolon ya da deriden üretilen pantolon çeşidine skinny jeans denilmektedir.

MOM Jean hangi vücut tipine uygun?

Her ne kadar ‘anne kotu’ olarak isimlendirilse de mom jean ‘leri her yaştan kadın giyebilir. Eğer göbeğinizi saklamak istiyorsanız mom jean pantolonlar, bedeninizi sımsıkı saran pantolonlardan daha doğru bir tercih olacaktır. Zayıf bir vücuda sahipseniz zaten muhtemelen bütün mom jean modelleri yakışacaktır.

You might be interested:  Kot Taşlama Nasıl Yapılır?(Çözünme)

Crop fit kalıp ne demek?

Bir tür üst kıyafet çeşitidir aslında uzun tüs kıyafetlerin aksine göbeğin açıkta kaldığı tişörtlerdir. Hepsi komple göbek üstü olmasa da bel ve orta kısımlar açıkta kalır.

Modern fit kalıp ne demek?

Tchibo ” Modern Fit ” hafif daraltılmış bel kısmı, dar sırt ve kol kısmı ile ön plandadır. Normal beden yapısında olanlar için ideal olan ” Modern Fit ” aynı zamanda kullanım rahatlığı sunar.

Extra Slim fit ne demek?

Bu koleksiyonla ilk kez görücüye çıkan Extra Slim fit ise, erkeklerin yeni gözdesi olmaya aday. Dockers® Extra Slim fit, dizden aşağı daralırken ayak bileklerine doğru biraz daha geniş tasarlanmış kesimi sayesinde erkeklerin boyu ve kilosu arasında dengeli bir görünüm oluşmasını sağlıyor.

Rahat kalıp ne demek?

Confort fit kalıp, rahat kalıp demektir. Yani dar kalıp kadar bedeni sarmayan aynı zamanda geniş kalıp kadar da boş durmayan kalıp şeklidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *