Skinny Kot Ne Demek?

Skinny : Skinny jeansler çoğu zaman slim-fit kalıp ile karıştırılır ya da ikisinin de aynı olduğu zannedilir. Ancak skinny kot pantolonlar, jean ailesinin en dar kesimli üyeleridir. Boru paça pantolonlar gibi yalnızca bacağın alt kısmını değil vücudu tamamiyle sarmalar.

Kot pantolon skinny ne demek?

Skinny jean, son yıllarda özellikle kadınların sıklıkla günlük giyim kıyafet kombinlerinde tercih ettiği bir kot pantolon kesim tarzıdır. Kelime anlamı olarak Türkçeye “dar kot pantolon ” olarak çevrilebilir. Skinny jean’lerde kullanılan kumaşın özelliği tamamıyla sert kot kumaş olmamasıdır.

Skinny mi slim mi?

Kısaca slim olarak tanımlanan slim -fit pantolon modelleri dar kesimlidir. Fakat skinny jeanlarden farklı olarak daha rahattır ve tüm bacağı sarmaz. Dolayısıyla slim -fit pantolonların giyip çıkartması daha kolaydır ve paça kısımları da çok dar değildir.

Skinny fit jean pantolon ne demek?

SKİNNY NEDİR? Dar kesim, bacağı boydan boya sımsıkı saran kot pantolon ya da deriden üretilen pantolon çeşidine skinny jeans denilmektedir.

Mavi jeans Skinny ne demek?

Zira jean ‘ler hiç olmadığı kadar revaçta ve şık! Hemen bir soru daha: Skinny jean ne? Skinny jean ‘ler bacaklarınızı sımsıkı saran daracık kesimli, yüzde doksanı kot kumaşındansa, yüzde ikisi elastan kumaştan pantolonlardır.

You might be interested:  Kot Pantolon Beli Nasıl Daraltılır?(Çözünme)

Kotta slim fit ne demek?

Slim fit kesim fazla kumaşlardan arındırılmış bir şekilde pantolon modelinin üretimidir. Skinny kesime nazaran biraz daha bol olsa da slim fit kesime sahip olan pantolonlar vücudu tamamen sarar. Bu pantolonların baldır bölümü biraz daha düz bir görünüme sahip olur.

Kot pantolon modelleri nelerdir?

Kot pantolon tipleri

  • Skinny Jeans. Skinny jean, son yıllarda kadınların sıklıkla günlük yaşamda kıyafet kombinlerinde tercih ettiği bir kot pantolon kesim stili.
  • Regular Jeans.
  • Slim-Fit Jeans.
  • Relaxed Jeans.
  • Mom Jeans.
  • Boyfriend Jeans.
  • Cigarette Jean.
  • Destroyed Jeans.

Skinny jean ne demek erkek?

Erkek skinny jean, bacaklarınızı sımsıkı saran dar kesimli, elastan karışımlı kot pantolondur.

Regular mı Slim mi?

Slim fitler aşağıya doğru daralan tasarıma sahiptir. Regular fit modellerde ise böyle bir durum yoktur. Regular fit gömlekler sokak modasına uyum sağlayabilmenizi sağlar. Standart kesim oldukları için herkesin tarzına hitap edebilen regular fit gömlekleri seçerken vücut yapınıza uygun hareket etmeniz yeterlidir.

Sıska kesim nedir?

Vücudu saran özelliğe sahip olan slim fit, bedene tam oturan kalıbı ifade eder. Dar kalıp anlamına gelen slim fit tarzında kıyafetlerin kol, basen, bacak ve bel bölümleri dökümlü değildir, aksine kumaş ve dikim yöntemleri neticesinde kıyafet bedeni sarmalar.

Comfort fit pantolon ne demek?

Confort fit, giyim sektöründe bazı giysiler için kullanılan bir kalıp ismidir. Türkçe anlamı ise rahat kalıp demektir. Yani birçok farklı kalıp içerisinde eğer rahat bir kalıp giysi arıyorsanız confort fit özelliğine sahip olanı tercih etmelisiniz.

Düz kesim jean ne demek?

Günümüzde jean ailesinin en çok tercih edilen kalıplarından biridir. Straight: Bu kalıp regular, standart ve düz kesim olarakta adlandırılır. Straight pantolonlar düz kesimdir ve bedeni sarmalamazlar. Kalçadan paçaya doğru genişleme veya daralma olmadan aynı genişlikte inen pantolonlardır.

You might be interested:  Siyah Kot Pantolon Boyama Nasıl Yapılır?

Push up jean ne demek?

Vücudu bir beden ince gösterme iddiasındaki jean ‘in kumaşı likralı, dolayısıyla vücudu korse gibi sarıyor. Fakat bacakları sıkmaması için yumuşak ve esnek kumaşlar kullanılmış. Serinin en çok tercih edilen modellerinden biri ise basenleri daha yüksek göstermeyi vaat eden push – up modeli.

Michael skinny fit ne demek?

Skinny fit kesimle vücuda tam oturan Michael erkek jean pantolon, düşük bel ile genç erkeklerin beğenisini kazanıyor. Dar kesimi alt bacak bölümünde ekstra dar olarak şekilleniyor.

Indigo jean ne demek?

Fransa’nın ilçesi olan “de nimes”in adını almıştır. Denim Pantolon Nedir? Dokuma kumaşlardaki çözgü ve de atkı iplik gruplarından çözgü olan grubun indigo yani sentetik boyalar ile boyanması ve atkı denen iplik gruplarının beyaz renkte bırakılması ile üretilmektedir.

Skinny jean modası geçti mi?

Ancak moda otoritelerine göre skinny jeans modası bitmek üzere. Dünyaca ünlü moda markalarının koleksiyonlarında rastladığımız yüksek bel, bol kesimli geniş paçalı pantolonlar, skinny jeans kullanımını oldukça azalttı diyebiliriz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *