Kot Pantolondan Sakız Nasıl Çıkar?(EN iyi 5 ipucu)

Yapışan sakızı çıkarmak için sakızı zorla çıkarmaya çalışmak yerine, buz küplerini alın ve bir buzdolabı poşetinin içine yerleştirip sakızın yapıştığı tüm alanın üzerine bu buzları koyun. Sakız soğumaya başladıkça o yapışkanlığını kaybedecek ve bir kalıp halinde yapıştığı yerden kolayca çıkacaktır.

Kot pantolon dan sakız nasıl çıkar?

Eğer sakız jean pantolon gibi bir kot kumaşa yapışmışsa, önce lekeyi buz kalıpları yardımıyla sertleştirin ve sertleşmiş sakızı kazıyın. Lekenin kalanını çıkarmak için 90°’lik alkole batırılmış temiz bir bezi tampon hareketlerle yüzeye uygulayın.

Giysilere yapışan sakız nasıl çıkarılır?

Bir bardak sirkeyi neredeyse kaynayacak kadar ısıtın ve yapışkan kısmın üzerine dökün. Bu kısmı bir diş fırçası yardımıyla sakız çıkana kadar hafifçe fırçalayın. Ya da, üstteki öneride de belirttiğimiz şekilde, sakızı bir bıçak yardımıyla temizleyin. Bu işlemin ardından kıyafeti çamaşır makinesinde yıkayın.

Çekyata yapışan sakız nasıl çıkarılır?

Yarım limon suyu hazırlayın. Limon suyunu sakızın olduğu bölgeye dökerek kazıyın. Sakız çıktıktan sonra leke kaldıysa lekeli yerlere bolca tuz dökün. Bu sayede lekenin gittiğini göreceksiniz.

Deri koltuğa yapışan sakız nasıl çıkarılır?

Temiz bir süngeri sabunlayın. Sabunladığınız süngerle iz yapmış sakız lekelerini nazik bir şekilde deriyi örselemeden ovun. Sakız lekesi olan bölgeyi güzelce temizledikten sonra bir leğenin içerisine bir çay bardağı sirke koyup sirkeli su ile durulayın.

You might be interested:  Gri Kot Pantolon Üstüne Ne Giyilir?(Soru)

Çam sakızı lekesi nasıl çıkar?

Kıyafet üzerinde kalan çam reçinesini içerisine az miktarda deterjan döktüğünüz ılık su ile çıkarabilirsiniz. Hazırladığınız deterjanlı suyu lekenin üzerine dökün ve bir saat kadar bekletin. Bu son işlem, kalan son lekeleri kumaştan etkili bir şekilde çıkarmalıdır.

Koltuğa yapışan sakız lekesi nasıl çıkar?

Katılaşan sakızı, tereyağı bıçağı, kart gibi plastik bir madde veya diş fırçası ile kazıyabilirsiniz. Ayrıca limon suyu ile kazıyarak da koltuğunuzu sakızdan kurtarabilirsiniz. Geniş olmamak koşuluyla koli bandı yapıştırıp çekmek de sakızı kumaştan ayırmak için bir yöntem olabilir.

Kumaştan Sakız lekesi nasıl gider?

Ütünün sıcaklığı kumaş üzerinden henüz tamamen gitmemişken sakız lekesinin üzerine biraz sıvı bulaşık deterjanı (elde yıkama için kullanılanlardan) koyun ve hafifçe çitileyin. Ardından ılık suyla güzelce durulayın ve son olarak hemen çamaşır makinesine atıp her zamanki gibi yıkayın.

Reçine lekesi nasıl çıkartılır?

3. Reçine lekesini çıkarmak için buz Bir buzu reçine lekesinin üzerine koymalı ve leke donana kadar beklemelisin. Daha sonra bir kaşık ile leke tamamen çıkana kadar kazıyarak temizlemen yeterlidir.

Ciklet lekesi nasıl çıkar?

Sakız lekesinin olduğu yüzeyin üzerine genişliği kadar bol miktarda tuz dökün ve ardından yarım limonun suyunu sıkarak bu bölgeyi hafif hareketlerle ovun. Ovduktan sonra leke kurumadan yumuşak bir sünger yardımı ile o bölgeyi iyice temizleyin. Aldığınız sonuca fazlasıyla şaşıracaksınız!

Kuru temizleme sakız lekesini çıkarır mı?

Sakızı ne kadar çabuk çıkarırsanız, o kadar iyidir ve geriye o kadar az leke kalıntısı kalır. Ayrıca kuru temizleme işlemi sırasında kullanılan çözücü, sakız lekesi için en etkili yöntemlerden birisi olarak kabul edilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *