Kot Pantolondan Sakız Lekesi Nasıl Çıkar?(Çözülmüş)

Kot pantolona yapışan sakız nasıl çıkarılır?

Eğer sakız jean pantolon gibi bir kot kumaşa yapışmışsa, önce lekeyi buz kalıpları yardımıyla sertleştirin ve sertleşmiş sakızı kazıyın. Lekenin kalanını çıkarmak için 90°’lik alkole batırılmış temiz bir bezi tampon hareketlerle yüzeye uygulayın.

Kıyafette sakız lekesi nasıl çıkar?

Bir bardak sirkeyi neredeyse kaynayacak kadar ısıtın ve yapışkan kısmın üzerine dökün. Bu kısmı bir diş fırçası yardımıyla sakız çıkana kadar hafifçe fırçalayın. Ya da, üstteki öneride de belirttiğimiz şekilde, sakızı bir bıçak yardımıyla temizleyin. Bu işlemin ardından kıyafeti çamaşır makinesinde yıkayın.

Çam sakızı lekesi nasıl çıkar?

Oksijen bazlı leke çıkarıcılar ve bulaşık deterjanı inatçı çam sakızı lekesi üzerinde oldukça etkilidir. Bir kaba sıcak su ve bir miktar deterjan koyun. Hazırladığınız bu çözeltiyi çam sakızı lekesinin bulunduğu bölgeye dökün ve bir süre bekletin.

Koltuğa yapışan sakız lekesi nasıl çıkar?

Katılaşan sakızı, tereyağı bıçağı, kart gibi plastik bir madde veya diş fırçası ile kazıyabilirsiniz. Ayrıca limon suyu ile kazıyarak da koltuğunuzu sakızdan kurtarabilirsiniz. Geniş olmamak koşuluyla koli bandı yapıştırıp çekmek de sakızı kumaştan ayırmak için bir yöntem olabilir.

Makinede yıkanmış sakız lekesi nasıl çıkar?

Limon suyunu sakızın olduğu bölgeye dökerek kazıyın. Sakız çıktıktan sonra leke kaldıysa lekeli yerlere bolca tuz dökün. Bu sayede lekenin gittiğini göreceksiniz. Makinede yıkanmış sakız lekesi içinde bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

You might be interested:  Binada Kot 2 Ne Demek?(Soru)

Cama yapışan sakız nasıl çıkar?

Camınızda da işe yarıyabilir.

  1. Benzin: Bir miktar benzini sakız çıkana kadar bezle silerek uygulayın. Çıktıktan sonra kalan bölgeyi ılık su ile yıkayın.
  2. Sirke: Yeteri kadar sirkeyi ısıtın. Korkmayın ısınma ile sirkeye bir şey olmaz.
  3. Saç spreyi: Saç spreyi kimyasal yapısından dolayı sakızı anında katılaştırır.

Çam ağacı reçinesi nasıl çıkar?

Sıcak su ile yumuşayan çam sakızını sıcak su ile kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Deterjan veya oksijen bazlı leke çıkartıcılar çam sakızı üzerinde oldukça güçlü etkilere sahiptir. Yağ çam sakızı bulaşan yüzeylerde oldukça etkili bir çözüm olabilir.

Kurumuş reçine lekesi nasıl çıkar?

Reçine lekesinin çıkarılması için soğuk su ile durulama işlemi yapılabilir. Kolonya kıyafetlerdeki reçine lekesini çıkarmaz ise derine yerleşen lekelerde aseton da kullanılabilir. Reçine lekesinin üzerine ise aseton dökülerek reçine lekesi çıkarılır.

Cam yapışkanı nasıl temizlenir?

Bunun için cam eşyanın üzerindeki kağıt ilk olarak çıkartılmalıdır. Sonrasında yapışkan bant izinin çıkartmak için sünger gibi ya da yumuşak bir bezin üzerine bir miktar aseton dökülmelidir. Yeni olan cam üzerinde aseton ile silme işlemi yaptığınız zaman birkaç ovalama sonrasında bant izi kalmadan çıkacaktır.

Kumaştan Sakız lekesi nasıl gider?

Ütünün sıcaklığı kumaş üzerinden henüz tamamen gitmemişken sakız lekesinin üzerine biraz sıvı bulaşık deterjanı (elde yıkama için kullanılanlardan) koyun ve hafifçe çitileyin. Ardından ılık suyla güzelce durulayın ve son olarak hemen çamaşır makinesine atıp her zamanki gibi yıkayın.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *