Kot Pantolon Paça Boyu Nasıl Olmalı?(Çözülmüş)

Kot Pantolon Paçası Nasıl Olmalı Kot pantolonlarda geniş paça pantolonlar tercih ediyorsan daha dökümlü paçalar giyebilirsin. Fakat slim fit veya skinny tipi dar paça kot pantolonlarda döküm yerine ayak bileği hizasında biten, ayakkabının hemen üzerinde olan paça boyunu tercih etmelisin.

Kot pantolon paçası kaç santim olmalı?

-Klasik pantolonların paça genişliği (ütü çizgisinden katlayıp ölçebilirsin) 21 cm, dar paçalı pantolonlarınki ise 19-20 cm civarında olmalıdır.

Boru paça kot pantolon boyu nasıl olmalı?

Kumaş Pantolonda Paça Boyu Şayet kumaş pantolon giyiyorsanız ve seçtiğiniz pantolon boru paça kesim ise bu durumda paça boyu ayakkabının birkaç santimetresini örtecek uzunlukta olmalıdır.

Kot pantolon paça boyu nasıl ölçülür?

Pantolonun ağından paçasına kadarki uzunluğu ölç. Pantolonun ağı, bacak boyunca aşağı inen dikişle bacaklarının arasındaki dikişin kesiştiği noktadır. Pantolonun paçası ise pantolonun bacağının bittiği yerdir. Pantolonun ağıyla paçası arasındaki fark senin iç bacak boyu ölçündür. Pantolonu ölçerken mezura kullan.

Erkek pantolon seçimi nasıl olmalı?

Kot pantolonun kalçanın üst kısmına tam oturduğuna ve eğildiğinizde düşmeyecek kadar yüksek olduğuna emin olun. Belin de ne çok sıkı ne de bol olmamasına dikkat edin. Eğer kemeri aksesuar olarak değil de mecburiyet olarak kullanıyorsanız jean pantolon vücudunuzla uyumlu değil demektir.

You might be interested:  Binada Kot 1 Ne Demek?(Soru)

Paça boyu ne demek?

pantolonun kısaltılması beklenen uzunluğun ölçüsüdür.

Erkek keten pantolon boyu nasıl olmalı?

Kot pantolonlarda geniş paça pantolonlar tercih ediyorsan daha dökümlü paçalar giyebilirsin. Fakat slim fit veya skinny tipi dar paça kot pantolonlarda döküm yerine ayak bileği hizasında biten, ayakkabının hemen üzerinde olan paça boyunu tercih etmelisin.

Kısa boylular bol paça pantolon giymeli mi?

Kısa Boylular İçin Pantolon Pantolon tercih ederken aşırı bol pantolonlar yerine ispanyol paça veya boru paça pantolon kullanın. Tercih edeceğiniz pantolon boyu kesinlikle bileğin altında olmalıdır. Kısa pantolonlar ile bacak boyunuz olduğundan en az 10 santim daha kısa görünecektir.

Pantolon bedeninde W ve L ne demek?

Kadınların beden ölçümlerinin belirlenmesinde iç bacak uzunluğu ile bel ölçüsü dikkate alınmaktadır. Pantolonların ölçülerinin yazdığı kısımlarda ” W” ve “L ” harflerine rastlamışsınızdır. Bunlar ölçü kodları olarak isimlendirilmektedir. W ölçüsü bel çevresinin ölçüsünü, L ise iç bacak uzunluğu ölçüsünü ifade etmektedir.

Kot pantolonda W ve L ne demek?

Bayan kot pantolon beden ölçüleri genellikle bel ölçüsü ve iç bacak uzunluğu dikkate alınarak hesaplanmaktadır. ” W ” harfi ile başlayan ölçü kodları, kot pantolonun bel bölgesi ölçüsüdür. “L” ile nitelendirilen ölçü ise iç bacak uzunluğu ölçüsüdür. Aşağıda bu ölçülerin santimetre olarak karşılığı verilmiştir.

Erkek kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli?

Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

  1. Ölçülerinizden Emin Olun. Birçok kot pantolon markası, pantolon ölçülerini bel ölçülerine göre belirler.
  2. Deneyin.
  3. Marka Değil Rahatlığa Değer Verin.
  4. Genişleme Payını Hesaba Katın.
  5. Paçasına Dikkat Edin.
  6. Estetik Bir Görünüm İçin.

Erkek pantolon beli nerede olmalı?

Onun yerine yüksek ya da normal bel yüksekliğine sahip kotları giymekten yana bir tercih yapabilirsiniz. Diğer yandan boyunuz kısa ise düşük belli ve dar modeller size daha fazla yakışacaktır. Burada altın kural kotun bel yüksekliğinin mide hizanızın altında bir yerler olması gerektiğidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *