Kot Pantolon Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Bu kese kâğıdını, mum lekesi olan kumaşın altına koyun, kumaşın cinsine bağlı olarak ütüyü ısıtın. Mum lekesi olan tarafın üzerine de ikinci bir kesekâğıdı koyun. Mum, kesekâğıdına geçinceye kadar üstteki kese kağıdını hafifçe ütüleyin. Soğuduktan sonra mum kalıntısının bulunduğu kese kâğıdını çöpe atın.

Erimiş mum lekesi nasıl çıkar?

Sentetik ya da pamuklu kumaşa dökülmüş olan mumu, üstüne koyacağınız bir parça kâğıt havlunun üzerinden ütüyle geçerek çıkarabilirsiniz. Ancak öncesinde kurumuş olan mum lekesini küt uçlu bir bıçak ya da kaşık yardımıyla nazikçe kazıyın ve ardından bu işlemi gerçekleştirin.

Saçtan mum nasıl çıkar?

Saçlardan: Eğer mumu saç uçlarında ise, mumu eritmek için saç uçlarınızı sıcak suya koyun. Eğer mum saç kökünün yakınındaysa mumu gevşetmeye yardımcı olmak için zeytinyağı ile saçlarınıza masaj yapın. Evye / Küvet’ten: Mumu çıkarmak için bir plastik kazıyıcı kullanın. Gerekirse mumu gevşetmek için kaynar su kullanın.

Cam üzerinden mum lekesi nasıl çıkar?

Mumun donmasını sağlamak için cam mum kabını birkaç saat buzlukta tutun. Birkaç saat geçtikten sora, küt ağızlı bir bıçak, tercihen tereyağı bıçağı kullanarak mum damlasını çıkartmaya çalışın. Mumun kolayca yerinden çıkması gerekir.

Eriyen mum lekesi nasıl çıkar?

Lekenin iyice donmasını sağlayın. Leke donduktan sonra ucu kör bir bıçak yardımıyla mumu kazıyın. Daha sonra lekenin üzerine kağıt havlu ya da yağlı kağıt koyun ve kağıt mumu emene kadar ütü ile üzerinden geçin.

You might be interested:  Kırmızı Kot Nasıl Çizilir?(Doğru cevap)

Kadife kumaştan mum lekesi nasıl çıkar?

Bu kese kâğıdını, mum lekesi olan kumaşın altına koyun, kumaşın cinsine bağlı olarak ütüyü ısıtın. Mum lekesi olan tarafın üzerine de ikinci bir kesekâğıdı koyun. Mum, kesekâğıdına geçinceye kadar üstteki kese kağıdını hafifçe ütüleyin. Soğuduktan sonra mum kalıntısının bulunduğu kese kâğıdını çöpe atın.

Eriyen mum camdan nasıl temizlenir?

Cam, kumaş ve tahtalara göre daha dayanıklı olduğu için cama damlayan mum lekesini çıkarmanın bir yolu da saç kurutma makinesinin sıcaklığı ile mumu eritmek. Lekenin üzerine tuttuğunuz kurutma makinesi ile mumu tekrar eriterek ve bir bez yardımıyla silerek temizliğini sağlayabilirsiniz.

Şamdana akan mum nasıl temizlenir?

Dökülen mumun üzerine bir kağıt havlu koyun ve daha sonra, mumu ısıtmak için saç kurutma makinesini çalıştırın. Mum yeterince ısındıktan sonra, kağıt havlu tüm mumu emecektir. Kalan lekeyi ıslak sabunlu bir bezle silebilirsiniz.

Plastikten mum nasıl çıkar?

Bir plastik kart yada kredi kartı yada plastik cetvel gibi düz ve tırtıksız yüzeye sahip malzeme ile, mum damlasının fazlalığını kazıyın. Mobilya yüzeyleri hassastır. Bu yüzden kazıntıdan çıkanları bezle temizleyip. Zemin düz olana dek kazınır ve arkasından ıslak mendille temizlenebilir.

Parke Mum lekesi nasıl çıkar?

Mum lekesini yeterli sertliğe ulaştırmak için buz parçası ya da buz torbası kullanmalısınız. Mum lekesinin üzerine koyduğunuz buz parçasını bir süre bekletin. Daha sonra mum lekesini bir kartla ya da bıçağın arka yüzüyle kazıyın.

Ocaktan Mum lekesi nasıl çıkar?

Şu adımları izleyerek mum artığını temizleyebilirsiniz.

  1. Önce damlayan mumun kurumasını bekleyin.
  2. Kuruyan mumu kaşık ya da sert bir spatula ile dikkatlice kaldırın.
  3. Mumun büyük kısmından kurtulduktan sonra damlama olan bölgenin üzerine kurutma kağıdı ya da yağlı kağıt koyun.
  4. Havlunun üzerinden ütülemeye başlayın.
You might be interested:  Daralan Kot Pantolon Nasıl Genişletilir?(Çözülmüş)

Yerden Mum lekesi nasıl çıkar?

Diğer tüm lekelerin aksine eriyen muma kuruduktan sonra müdahale etmek daha mantıklıdır. Mum soğuduğunda döküldüğü yüzeyden kalıp halinde çıkar. Hızlı müdahale etmek istiyorsanız buz yardımı ile kuruma işlemini hızlandırabilirsiniz. Donduktan sonra ise leke ne kadar büyük olursa olsun kolaylıkla kazıyabilirsiniz.

Halıda ki Mum lekesi nasıl çıkar?

– Kör bıçak alarak mum lekesini halıdan yavaşça çıkarmaya çalışın. – Sonrasında halının üzerinde yağlı bir kağıt yerleştirin ve yağlı kağıt lekeyi tam emene kadar, ütüyle üzerinden geçiniz. – Ütünün halıya zarar vermemesine dikkat ediniz. İşlem tamamlandıktan sonra, bulaşık süngeriyle halınızı ovalayın.

Mum üzerindeki toz nasıl temizlenir?

Mumunuzu yakmadığınız zamanlarda kavanozun kapağını kapalı tutun. Böylelikle mumun üzerine toz tabakası çökmesini engellemiş olursunuz. Çökmüş olan tozdan kurtulmak için nemli bir pamuklu bez kullanabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *