Hangi Kot Markası Daha Iyi?(EN iyi 5 ipucu)

En kaliteli kot markası hangisi?

Tüketicilere göre, Türkiye’deki en kaliteli kot markası %45.32 ile Mavi. Mavi’yi %18.71 ile Levi’s, %9.98 ile de Koton takip ediyor.

Hangi marka pantolon iyi?

En İyi 11 Kot Pantolon Markası

 • Koton. Türk markalarından birisi olan Koton’u listenin en başına yazdım.
 • De Facto. Türkiye’de kot pantolon ve uygun fiyat kelimeleri bir araya geldiğinde size söylenecek ilk markalardan birisi De Facto olacaktır.
 • Mavi.
 • LC Waikiki.
 • Colin’s.
 • Little Big (LTB)
 • Diesel.
 • Levi’s.

Kot pantolon kumaşı nasıl olmalı?

İyi bir kot pantolonun pamuk ve biraz elastan içermesi gerekir. Bu, kumaşın esnemesini önlemeye yardımcı olur ve modelin giyilmesi daha rahat hale gelir. Çok fazla elastan içeren kot pantolonlar daha çok tozluk gibidir. Bu tür kotlar ucuz görünür ve mükemmel bir vücudun bile kötü görünmesine neden olabilir.

Kot Türkiye’ye ne zaman geldi?

Türkiye ‘deki ilk kot üretimini yapan, Muhteşem Kot, 1940 yılında Fransa’ya yaptığı bir gezide blucinle karşılaşır. Sağlamlığına ve dikim tarzına hayran kalan Muhteşem Kot, bu kumaşı Türkiye ‘de üretmeye karar verir.

Kot pantolon modelleri nelerdir?

Kot pantolon tipleri

 • Skinny Jeans. Skinny jean, son yıllarda kadınların sıklıkla günlük yaşamda kıyafet kombinlerinde tercih ettiği bir kot pantolon kesim stili.
 • Regular Jeans.
 • Slim-Fit Jeans.
 • Relaxed Jeans.
 • Mom Jeans.
 • Boyfriend Jeans.
 • Cigarette Jean.
 • Destroyed Jeans.
You might be interested:  Japon Yapıştırıcı Kot Pantolondan Nasıl Çıkar?

Kot pantolon hangi ülkenin?

Levi Strauss kot pantolonun yaratıcılarından biri olarak görülüyor. İlk kot pantolon 1873’te, California’daki Altına Hücum devrinin hemen ardından üretilmişti. İnternet sitesindeki bilgilere göre Almanya’nın Bavyera bölgesinde doğan Strauss 1853’te New York’tan San Francisco’ya taşınıp bir toptancı dükkanı açıyor.

Straight Fit ne demek?

Straight: Bu kalıp regular, standart ve düz kesim olarakta adlandırılır. Straight pantolonlar düz kesimdir ve bedeni sarmalamazlar. Kalçadan paçaya doğru genişleme veya daralma olmadan aynı genişlikte inen pantolonlardır. Relaxed: Relaxed pantolonlar rahat kalıp olarakta bilinirler.

Chino pantolon ne demek?

İnce fitilli dokuma kumaş kullanılmak suretiyle üretilmiş pantolon çeşitlerine chino pantolon denmektedir. İnce bir yapıya sahiptir ve 0 koton üretimi üzerinden ele alınır. Böylece yaz aylarında hafifliği ile rahat ve konforlu bir kullanım potansiyeli teşkil etmektedir.

Skinny ne demek?

SKİNNY NEDİR? Dar kesim, bacağı boydan boya sımsıkı saran kot pantolon ya da deriden üretilen pantolon çeşidine skinny jeans denilmektedir.

Gerçek kot kumaşı nedir?

Denim kumaş kaba ve pamuklu bir kumaş türüdür. Denim kumaşın üretiminde pamuk ipliği kullanılır. Sentetik iplik kullanılmadığı için denim kumaş terletmez ve oldukça sağlıklı bir kumaş cinsidir.

Kot kumaş yazlık mı?

Denim/ kot: Ağır olanlar kışlık, hafif olanlar yazlık olarak kullanılabilen denim; pantolon, gömlek, yelek, etek, ceket ve şort olarak kullanılır. Her mevsimde moda olan kalınlığına göre yazlık ve kışlık olarak kullanılan en popüler ve yaygın kumaşlardandır.

Kot kumaş nasıl bir kumaştır?

Kot kumaşı ve özellikleri Orijinal kot kumaşı genellikle yüzde 100 pamukludur. Kotu diğer pamuklu kumaşlardan ayıran özelliği ise, gözle de görülebilen çapraz şeritli dokumasıdır. Kot kumaşını bu kadar dayanıklı yapan da bu özgün dokuma işlemidir.

You might be interested:  Kot Pantolonun Renginin Akmaması Için Ne Yapılmalı?

Kot pantolonu Türkiye’ye kim getirdi?

Terzi çırağı olarak kariyerine adım atan ve sonrasında Fransa’da dönemin en prestijli terzilik okulu olan La Deveze Derrox’ta eğitim alan Yugoslavya göçmeni Muhteşem Kot, Türkiye ‘ yi sonradan kot ismini alacak blucinle tanıştıran insandır.

Kot bir marka mı?

pantolon üretimine 1950’li yıllarda başlamış, 1958 yılında ise soyadı olan kot ‘u bir marka olarak tescil ettirmiştir, oğlu aytaç kot ‘un anlattıklarına bakılırsa 1940 yılında jean’i fransada görmüş beğenmiş ve türkiye’ye getirmeye karar vermiş. 1960 yılında da kot adını marka olarak tescil ettirmiş kişi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *