Esnek Kot Pantolona Ne Denir?(Soru)

normal kottan pahalıdır. sıkışık olanının içine girmesi daha kolaydır. yeniyken bacaklar birbirine sürtününce bayağı bir hışırtı sesi çıkar. streç kottan farklıdır.

Bol kot pantolona ne denir?

Palazzo Jeans Evet, herkesin bildiği ispanyol paça kot pantolonlardan söz ediyoruz. Bir diğer adı palazzo olan bu model, geçmişten günümüze oldukça tercih edilen bir model. Paçaları gittikçe bol bir hal alan bu kot pantolon, ayakkabıları örten bir kesime sahip.

Likrasız kot pantolona ne denir?

Skinny jean, son yıllarda özellikle kadınların sıklıkla günlük giyim kıyafet kombinlerinde tercih ettiği bir kot pantolon kesim tarzıdır. Kelime anlamı olarak Türkçeye “dar kot pantolon ” olarak çevrilebilir. Skinny jean’lerde kullanılan kumaşın özelliği tamamıyla sert kot kumaş olmamasıdır.

Bol kesim pantolona ne denir?

İspanyol paça pantolon olarak da bilinen bol paçalı kotlar, 60’lı ve 70’li yılların ruhunu yeniden canlandırmanıza ve modern tasarım kodlarıyla bir arada kullanabilmenize imkân tanıyor.

Kaç çeşit pantolon modeli vardır?

öncelikle şunu bilmeliyiz ki; 5 çeşit kot pantolon vardır:

  • skinny: vücuda yapışık olan dapdar diye tarif edilen kalıp.
  • slim fit: dar kalıp.
  • regular: standart normal kalıp.
  • relaxed: adı üzerinde rahat kalıp.
  • loose: yani geniş kalıp

Bol pantolon ismi ne?

Relaxed Jeans Genellikle erkekler tarafından tercih edilen bu model bol kesim jeanlerin başlangıç noktası sayılabilir. Rahat kesim olarak bilinirler. Eskilerin modası olan relaxed kesim, günümüzde çok sık olmasa da geçerliliğini korumaktadır.

You might be interested:  Kot Pantolon Beli Nasıl Yükseltilir?(EN iyi 5 ipucu)

Rodeo pantolon nedir?

Rodeo (kumlama), denim mamullere özellikle kot pantolonlara uygulanan bir işlemdir. Rodeo yöntemleri ile elbiseye eskimiş görünüm verilir; – Kum rodeo yöntemi: Basınçlı ince ve özel bir kumun mamule uygun bir basınçla püskürtme işlemidir.

Skinny jean Nedir anlamı?

SKİNNY NEDİR? Dar kesim, bacağı boydan boya sımsıkı saran kot pantolon ya da deriden üretilen pantolon çeşidine skinny jeans denilmektedir.

Comfort fit pantolon ne demek?

Confort fit, giyim sektöründe bazı giysiler için kullanılan bir kalıp ismidir. Türkçe anlamı ise rahat kalıp demektir. Yani birçok farklı kalıp içerisinde eğer rahat bir kalıp giysi arıyorsanız confort fit özelliğine sahip olanı tercih etmelisiniz.

Kot kumaşı nasıl olmalı?

İyi bir kot pantolonun pamuk ve biraz elastan içermesi gerekir. Bu, kumaşın esnemesini önlemeye yardımcı olur ve modelin giyilmesi daha rahat hale gelir. Çok fazla elastan içeren kot pantolonlar daha çok tozluk gibidir. Bu tür kotlar ucuz görünür ve mükemmel bir vücudun bile kötü görünmesine neden olabilir.

Yarım pantolona ne denir?

şort.

Kargo pantolona ne denir?

Bu pantolonlar ilk olarak 1938 yılında İngiliz askerlerinin cephede harita ve ilk yardım malzemesi gibi araçlara kolay ulaşması amacıyla dikilmiş kıyafetlerdi. Eşyaların taşınması sebebiyle bunlara kargo cepleri denilmişti. Bu tasarımın adı ‘paraşütçü pantolonu ‘ idi.

Straight Jean ne demek?

Straight: Bu kalıp regular, standart ve düz kesim olarakta adlandırılır. Straight pantolonlar düz kesimdir ve bedeni sarmalamazlar. Kalçadan paçaya doğru genişleme veya daralma olmadan aynı genişlikte inen pantolonlardır.

Mavi kot pantolon esner mi?

Kot pantolonlar genellikle mavi tonlarında olan kaba pamuklu kumaştan imal edilirler. Dayanıklı bir kumaştan imal edilmelerinden ötürü esneme özelliği aslında oldukça az olmaktadır.

You might be interested:  Basenli Bayanlar Nasıl Kot Pantolon Giymeli?(Çözünme)

Slim fit mi dar skinny mi?

Kısaca slim olarak tanımlanan slim – fit pantolon modelleri dar kesimlidir. Fakat skinny jeanlarden farklı olarak daha rahattır ve tüm bacağı sarmaz. Dolayısıyla slim – fit pantolonların giyip çıkartması daha kolaydır ve paça kısımları da çok dar değildir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *