Oversays Kazak Ne Demek?(Çözülmüş)

Model anlamında, salaş, rahat ve olması gerekenden birkaç beden büyük parçalara diyoruz. Bu sonbahar büyük olan daha güzel! Bol kesimli kaban, kazak, triko ve hırkalar daha da fazla yer alıyor ve daha fazla seviliyor.

Oversize hangi beden?

Oversize Türkçe karşılığı normal bedeninden büyük demektir. Bir oversize giyim ürünün yazan bedeni örneğin M ise kalıbı XL kadar geniş olabilir.

Oversized kalıp ne demek?

” Oversize ” terimi, kelimi olarak ”büyük beden” anlamına gelir. Model olarak salaş, rahat ve normal bedenlerden büyük olan parçalardır. Bol, rahat ve özenmeden ”çabasız şıklık” anlamında da kullanılabiliyor.

Oversize modası nedir?

Oversize, İngilizce büyük beden, büyük boy, geniş beden anlamına gelen bir giyim stilidir. Modayı sıkı takip edenlerin özellikle son yıllarda gözdesi haline gelen oversize; kazaktan monta, gömlekten sweatshirt’e kadar birçok seçenekte kendini gösterebilmektedir.

Oversize ne d3mek?

Oversize, İngilizce’den Türkçe’ye geçmiş bir kelimedir. Anlamı ise büyük boy demektir.

Oversize beden kimlere yakışır?

Oversize giyim, kilolu kadınlarda oranla zayıf kadınlara daha fazla yakışır. Çünkü onlar vücut bölgelerini saklamak istemezler. Ancak kilolu olan kadın ve erkekler de belli tavsiyeler ile oversize giyimde güzel bir görünüm sağlayabilir.

Oversize sweat ne demek?

Rahatlığın ön planda olduğu şekilsiz ve belirsiz kıyafet modası anlamını taşıyan oversize moda, özensiz şıklık anlamındadır. Oversize tarzda kişini kendi beden ölçülerinden birkaç beden büyük kıyafet türleri seçerek bolluk ve şıklığı bir araya getirmesi oversize swetatshirt ürünlerinde de geçerlidir.

You might be interested:  Kazak Ipi Nasıl Olur?

Oversized mont ne demek?

Oversize kelimesi İngilizce’den beden-aşımı veya fazlasıyla büyük beden olarak çevrilebilir. Oversize kaban ise giyimde bol dökümlü duran, bedene göre oldukça büyük görünümlü kaban ve paltolara verilen genel isimdir diyebiliriz.

Regular beden ne demek?

Normal kiloda ya da normalin biraz üzerindeki kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği bir türdür. Regular Fit ne demek diye sorulduğunda en özet anlamıyla standart kalıp denilebilir. Tam ortada yer alan bu kalıp türünde; gömlek, pantolon, sweat T-shirt gibi ürünler aşağıdan yukarı aynı kesimdedir.

Oversize ne demek ekşi sözlük?

kol saatleri için kullanılan kelime. birkaç senenin modasına uygun olarak normalden büyük boyda olduğunu belirtir.

Oversize takılmak ne demek?

keşke türkçe bir isimle anılsa dediğim, bu yıl erkek modasına da hakim olacak akımdır. paçası baldırında dar pantolon giyen anadolu delikanlıları, 3-4 beden büyük ve geniş takılmaya başlayacaklar. birisine beddua edilecekse içinde kullanılması tavsiye edilen moda türüdür.

Oversize duruş ne demek?

Oversize bir kıyafetin bedeninden daha büyük kalıpta hazırlanması durumunu ifade eder.

Unisex Tişört ne demek?

Uniseks, cinsiyete özgü olmayan, herhangi bir cinsiyet için uygun olan şeyleri ifade eder. Unisex kıyafetleri tişört gibi giysiler içerir; diğer giysilerin tipleri kot gibi birinin cinsiyetine bağlı olarak farklı uyumlar için uyarlanabilir.

Salaş model ne demek?

Yani kıyafetleri rahatlığını anlatır. Genel olarak ise bol kıyafetleri ifade eden bir sözcük grubu olarak ön plana çıkıyor. Özellikle yaz aylarında bol ve rahat kıyafetler salaş giyinmek üzerinden ele alınmaktadır. Moda dünyası açısından önemli bir yere sahip giyim parçaları olarak öne çıkar.

Basic kalıp ne demek?

Basic parçaların mevsimi yoktur. Her kıyafetle, yaz-kış, evde, sokakta her daim rahatlıkla giyebileceğiniz tarzda olan parçalardır. En önemli özellikleri çok kaliteli kumaş yapısına sahip olmalarıdır. Bu parçalar, düz, desensiz bir modelden oluşmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *