Crop Kazak Ne Demek?(Soru)

Crop kalıp ne demek?

Crop Nedir? Bir tür üst kıyafet çeşitidir aslında uzun tüs kıyafetlerin aksine göbeğin açıkta kaldığı tişörtlerdir. Hepsi komple göbek üstü olmasa da bel ve orta kısımlar açıkta kalır.

Crop fit kazak ne demek?

Son zamanlarda gittikçe popülerleşen crop top, göbeği açıkta bırakan modellere verilen bir isim. Bu modeli tişörtlerin yanı sıra hırkalar, sweatshirtler ve montlarda da sık sık görüyoruz. Siz de kış aylarında trikonun sıcaklığı ile bir araya gelen crop toplar sayesinde birbirinden şık kombinlere imza atabilirsiniz.

Crop tarzı ne demek?

Crop Top, diyafram üstü gömlek ve bluzu ifade etmektedir. Bel, göbek ve karın kısmının açık kaldığı Crop Top akımı, 1900’lü yılların başında ortaya çıkmıştır. Eski bluz, gömlek ve t-shirtlerle de kullanılabilen Crop Top, göbeğin belirli bir kısmını açıkta bırakılmasına imkan tanımaktadır.

Oversize crop ne demek?

Moda dünyasında sıkça kullanılan oversize terimi, kelime olarak büyük beden anlamına geliyor. Tabii ki büyük beden dediysek anladığınız şekilde değil. Model anlamında, salaş, rahat ve olması gerekenden birkaç beden büyük parçalara diyoruz.

Crop kesim ne demek?

Crop, crop top ya da kırpma üst (yarım gömlek, göbeküstü veya kesik üst) bel, göbek ve karnı açıkta bırakan üst giysilerinin genel adıdır. Crop tabiri, kadın üst giyimde kullanılan göbek bölgesini açıkta bırakan kısa tişört ve bluzlar için kullanılmaktadır.

You might be interested:  Tüylenen Kazak Nasıl Temizlenir?(Doğru cevap)

Crop boy pantolon ne demek?

Cropped Jean: Uzunluğu diz altı ile ayak bilekleri arasında herhangi bir yerde biten, kesilmiş gibi görünen model.

Regular fit ne demek?

Regular fit kıyafetin sıradan, standart kesimi anlamına gelen bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Regular fit ile slim fit arasındaki en önemli farkı biraz daha bolluk payı verilerek kesilir nitelikte olmasıdır. Bu bolluk ise giysinin içerisinde kişinin daha rahat bir şekilde hareket etmesine olanak sağlar.

Comfort kalıp ne demek?

Confort fit kalıp, rahat kalıp demektir. Yani dar kalıp kadar bedeni sarmayan aynı zamanda geniş kalıp kadar da boş durmayan kalıp şeklidir.

Oversize kalıp ne demek?

” Oversize ” terimi, kelimi olarak ”büyük beden” anlamına gelir. Model olarak salaş, rahat ve normal bedenlerden büyük olan parçalardır. Bol, rahat ve özenmeden ”çabasız şıklık” anlamında da kullanılabiliyor.

Crop boy ne demek?

Bel kısmı açık olan tişörtlere crop denmektedir. Croplar, göğüs hizasına varana kadar açık olabilmektedir. Boyutları; göbekten göğüs hizasına kadar çeşitlenmektedir. Özellikle yüksel bel alt giyimlerin moda olmasıyla croplara olan ilgi artmış bulunmaktadır.

Crop özelliği ne demek?

Bir dijital görüntüyü büyütmek demek onun aslından daha büyük çözünürlüğe getirmek demektir. Kesme işleminde ise yapılan şey gerçek boyutundaki bir fotoğraftan bir bölümü kesip almaktır.

Tayt Crop nedir?

Crop tayt bacak boyunu kestiği için boyunuzu biraz daha kısa gösterebilir. Aynı zamanda bacak boyunuzu da daha uzun gösteren bir model olup sizi daha ince gösterir. Yüksek bel ve üçgen dikişli tayt ise adeta bingo niteliğinde! Karın bölgesini toparlarken aynı zamanda kalça kıvrımlarınızı da destekler.

Oversize hangi beden almalıyım?

Kendi bedeninizden iki beden büyüklükte kalmanız ideal bir oversize görünümü elde etmeniz için yeterli olacaktır. Aksi taktirde bir yığın kumaşın içinde kaybolursunuz. Detaylar çok önemli. Detaylarda fazla karmaşa olmamasına dikkat edin.

You might be interested:  Çeken Kazak Nasıl?(Mükemmel cevap)

Oversize hangi beden?

Oversize Türkçe karşılığı normal bedeninden büyük demektir. Bir oversize giyim ürünün yazan bedeni örneğin M ise kalıbı XL kadar geniş olabilir.

Oversize kombin nedir?

Türkçe karşılığı Büyük Boy Giyim olan oversize stil, genellikle geniş kesim tişört ve sweatshirtlerden oluşuyor. Bu noktada, rahat yapısı ile oldukça özgür hissettiren söz konusu parçalar, pek çok farklı kombini de beraberinde getirdi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *