Siyah Gömlek Üzerine Hangi Renk Kravat Takılır?(EN iyi 5 ipucu)

Siyah, “yutan” bir renk olup ön plana çıkmak ister. Bu yüzden onunla tamamen zıt renkte bir kravat kullanırsanız, her iki renk de ön plana çıkmaya çalışır ve hoş bir görüntü oluşmaz. Oysa, örneğin siyah gömlek ile lacivert renkte bir kravat, çok daha iyi uyum sağlayacaktır.

Siyah takım siyah gömlek hangi renk kravat?

Siyah takım elbise içerisine giyebileceğiniz kravat renk seçimleri arasında mavi, krem, bej bulunuyor. Bu renkler daha çok resmi yerlerde hoş duracaktır.

Siyah takım içine ne renk gömlek?

Siyah takım elbise içine gömlek olarak en çok tercih edilen renk beyazdır. Siyah takım elbise içine beyaz gömlek ile kombininiz daha asil duracaktır.

Mavi gömlek üzerine hangi renk kravat?

Altın sarısı veya turuncu renk kravatlar da açık mavi gömlekler için uygundur. Yine aynı renk gömlek üzerine kravatınızı bordo ve kırmızı kontrastlara sahip iddialı renklerden de seçmeniz mümkündür. Özetle, koyu mavi için pembe, açık mavi için de altın sarısı ve turuncu renk kravat modelleri kullanılabilir.

You might be interested:  Comfort Gömlek Ne Demek?

Kravat uyumu nasıl olmalı?

Giyeceğiniz kravatın hangi renk ve desene sahip olacağı, seçeceğiniz takım elbisenin renk ve deseniyle de uyumlu gözükmelidir. Takım elbiseden daha fazla dikkat çekecek tonlarda bir kravat seçmemek gerekir. Düz bir takım elbiseyle çizgili, düz ya da kareli her türlü kravat uyumlu olacaktır.

Siyah takım elbisenin altına hangi renk ayakkabı giyilir?

1. Siyah. Eğer siyah bir takım elbise tercih ettiyseniz altına sadece siyah ayakkabı giymelisiniz.

Siyah takım elbisenin altına hangi renk ayakkabı gider?

Siyah spor elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir? Siyah spor elbise altına özellikle beyaz spor ayakkabısı şıklığınızı üst seviyeler taşımaya yetecektir. Beyaz dışına kırmızı, bordo, mavi, nude renk, vizon rengi ve kemik rengi ayakkabı kullanarak siyah elbise ayakkabı kombinleri yapabilirsiniz.

Siyah takım elbisenin altına hangi renk gömlek giyilir?

Siyah seramonik bir renktir ve olmazsa olmazı siyah papyon ya da kravat ile kullanılmak üzere beyaz gömlektir. Siyah takım günlük hayatta açık mavi ve çok uçuk pembe renkte gömleklerle de kullanılabilir. Uyumlu kravat ve mendille siyah takım elbiseye hareket katılabilir.

Gri takım elbisenin içine ne renk gömlek giyilir?

Gri takımın içine krem gömlek,, kırmızı gömlek, sarı gömlek, pembe gömlek, lacivert gömlek de diğer gömlek seçenekleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siyah gömlek içine ne giyilir?

Siyah gömleğin altına ne giyilir sorusu çerçevesinde tercih edilecek kombin renkleri olarak aşağıdaki renkleri kullanabilirsiniz.

  1. Krem rengi.
  2. Ekru renk.
  3. Sütlü kahverengi.
  4. Vizon rengi.
  5. Nude renk.
  6. Haki yeşili.
  7. Gri.
  8. Buz mavisi.

Kahverengi takım elbise hangi renk kravat?

Siyah renk, neredeyse her kombinlemeye uyum sağlaması ile bilinir. Yine, kahverengi takım elbise modeliniz için de siyah renki bir kravat tercih ederek kombininizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle de, ceketinizin önü açık olduğunda siyah renkli kravat ön plana çıkacaktır.

You might be interested:  Beyaz Gömlek Sararması Nasıl Geçer?(EN iyi 5 ipucu)

Gömlek yada ceket çizgili ise kravat nasıl olur?

Çizgili gömlek ve ceket giyildiğinde çizgili ve desenli kravat takılmamalıdır. Gömlek ya da ceket hafif çizgili ise, kravat koyu ve kalın çizgili olmalıdır. Gömlek V yaka ise kravat üçgen; açık (İtalyan) yaka ise dörtgen bağlanmalıdır.

Lacivert takım beyaz gömlek hangi renk kravat?

Lacivert Takım Elbise ile Uyumlu Kravatlar – Özellikle beyaz gömlek ve bordo kravat ile lacivert takım elbiseler hoş bir uyum sağlayabilir.

Mavi takım elbiseye hangi kravat?

Parlement mavi takım elbise içine gömlek seçimi yaparken renk tonunun elbisenin geneline uygun olmasına dikkat edilmelidir. Karşı tarafa güvenli, aydınlık bir his vermek istiyorsanız beyaz gömlek en doğru seçim olacaktır. Çarpıcı bir kombin yapmak istiyorsanız, buz mavisi gömlek ve bordo kravat kullanabilirsiniz.

Lacivert takım elbise Hangi kravat?

Lacivert Takım, Siyah Gömlek kravatla da tamamlanabilir.

Ince kravat mı kalın kravat mı?

Eğer son dönemlerin popüler modası olan slim-fit giyim tarzını benimsemişseniz, ince kravat kullanmanız doğru olacaktır. Zira ince (slim) kravat, en çok bu giyim tarzına yakışıyor. Daha klasik bir giyim tarzını seviyor ve geleneksel kesim takım elbiselerden vazgeçemiyorsanız da, kalın kravat tercih etmelisiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *