Siyah Gömlek Hangi Kravat?(Soru)

Siyah, “yutan” bir renk olup ön plana çıkmak ister. Bu yüzden onunla tamamen zıt renkte bir kravat kullanırsanız, her iki renk de ön plana çıkmaya çalışır ve hoş bir görüntü oluşmaz. Oysa, örneğin siyah gömlek ile lacivert renkte bir kravat, çok daha iyi uyum sağlayacaktır.

Siyah takım siyah gömlek hangi renk kravat?

Siyah takım elbise içerisine giyebileceğiniz kravat renk seçimleri arasında mavi, krem, bej bulunuyor. Bu renkler daha çok resmi yerlerde hoş duracaktır.

Mavi gömlek hangi renk kravat?

Mavi gömlek kravat uyumu için, mavi rengin tamamlayıcı rengini bulmak gereklidir. Bu renk, skalaya göre pembedir. Diğer bir deyişle, pembe kravatlar mavi gömlek modelleri için en uygun seçimdir. Elbette, kullanılan mavinin tonu da bu seçimde önem taşıyacaktır.

Kravat uyumu nasıl olmalı?

Giyeceğiniz kravatın hangi renk ve desene sahip olacağı, seçeceğiniz takım elbisenin renk ve deseniyle de uyumlu gözükmelidir. Takım elbiseden daha fazla dikkat çekecek tonlarda bir kravat seçmemek gerekir. Düz bir takım elbiseyle çizgili, düz ya da kareli her türlü kravat uyumlu olacaktır.

You might be interested:  Dar Gömlek Nasıl Genişletilir?

Gömlek yada ceket çizgili ise kravat nasıl olur?

Çizgili gömlek ve ceket giyildiğinde çizgili ve desenli kravat takılmamalıdır. Gömlek ya da ceket hafif çizgili ise, kravat koyu ve kalın çizgili olmalıdır. Gömlek V yaka ise kravat üçgen; açık (İtalyan) yaka ise dörtgen bağlanmalıdır.

Siyah takımın altına hangi gömlek gider?

Siyah seramonik bir renktir ve olmazsa olmazı siyah papyon ya da kravat ile kullanılmak üzere beyaz gömlektir. Siyah takım günlük hayatta açık mavi ve çok uçuk pembe renkte gömleklerle de kullanılabilir. Uyumlu kravat ve mendille siyah takım elbiseye hareket katılabilir.

Siyah takım elbise siyah gömlek olur mu?

Siyah Takım Elbise İçine Ne Renk Gömlek Giyilir Siyah takım elbise iç gömlek; Siyah takım elbise içine beyaz gömlek ilk tercih edilecek gömlek rengidir. Beyaz dışında siyah takım elbiseye siyah gömlek de oldukça asil ve vakar bir görünüm sunar. Bu renkler dışında mavi gömlek kullanarak da şıklığı yakalayabilirsiniz.

Kahverengi takım elbise hangi renk kravat?

Siyah renk, neredeyse her kombinlemeye uyum sağlaması ile bilinir. Yine, kahverengi takım elbise modeliniz için de siyah renki bir kravat tercih ederek kombininizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle de, ceketinizin önü açık olduğunda siyah renkli kravat ön plana çıkacaktır.

Çizgili gömleğe hangi kravat?

Çizgili gömlek ile eşleşecek aynı desende bir kravatın tek kuralı: Çizgilerin boyutlarının farklı olmasıdır. Karıştırmaktan gözü korkmayanlarsa, yatay ve dikey çizgileri bir araya getirmekten çekinmemeli. Cesur seçimlerin bir başka göstergesiyse; logomania trendini açık eden kravatlar.

Ata yaka gömlek kravat takılır mı?

Şimdii gelelim Ata yaka gömlekle alakalı bir istisnaya. Dedik ya hani papyon gömleği olarak bilinse de aslında daha çok kravat ile takılması uygundur. Hem Atamız hem de çoğu insan beyaz papyonla bu yakayı tercih eder. Çünkü beyaz papyon smokin ve frag ile takılmaya daha uygundur.

You might be interested:  Koyu Lacivert Gömlek Altına Ne Renk Pantolon Giyilir?(Çözünme)

Mavi takım elbiseye hangi kravat?

Parlement mavi takım elbise içine gömlek seçimi yaparken renk tonunun elbisenin geneline uygun olmasına dikkat edilmelidir. Karşı tarafa güvenli, aydınlık bir his vermek istiyorsanız beyaz gömlek en doğru seçim olacaktır. Çarpıcı bir kombin yapmak istiyorsanız, buz mavisi gömlek ve bordo kravat kullanabilirsiniz.

Lacivert takım elbiseye ne renk kravat gider?

Lacivert Takım Elbise ile Uyumlu Kravatlar – Özellikle beyaz gömlek ve bordo kravat ile lacivert takım elbiseler hoş bir uyum sağlayabilir. – Aynı renk lacivert kravat ile gömlek eklemeli lacivert takım elbiseler de güzel bir bütünlük oluşturabilir. – Beyaz gömlek üzerine buz mavisi kravatlar da değerlendirilebilir.

Lacivert takım elbise Hangi kravat?

Lacivert Takım, Siyah Gömlek kravatla da tamamlanabilir.

Kısa kollu gömlek ile kravat takılır mı?

Gömlek her giyim tarzında ceket ve pantolonla uyumlu olmalı. Hiçbir koşulda kısa kollu gömlekle kravat takmamalı.

Ince kravat mı kalın kravat mı?

Eğer son dönemlerin popüler modası olan slim-fit giyim tarzını benimsemişseniz, ince kravat kullanmanız doğru olacaktır. Zira ince (slim) kravat, en çok bu giyim tarzına yakışıyor. Daha klasik bir giyim tarzını seviyor ve geleneksel kesim takım elbiselerden vazgeçemiyorsanız da, kalın kravat tercih etmelisiniz.

Takım elbise gömleği nasıl olmalı?

1- Siyah ya da lacivert bir takım giyilecekse, gömleğin düz ya da isteğe göre kareli ve çizgili olarak seçilmesi gerekiyor. 2- Takım elbise modelleri, kareli ya da çizgili tercih edilmişse içine alınacak gömleğin sade olması ya da gömlek deseninin ceketin deseninin önüne geçecek şekilde olmaması gerekiyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *