Kolu Katlamalı Gömlek Nasıl Katlanır?(Soru)

Kırışmadan gömlek nasıl katlanır?

Nasıl yapılır

  1. Gömleğinizi alın.
  2. 2. Kolları ayrı olacak şekilde düz bir şekilde yatırmak için çevirin.
  3. 3. Gömleğin dikey kenarını takip ederek sağ kolu içe doğru katlayın.
  4. Aynı manşonu dirsekten yukarı doğru katlayın.

Gömlek kolu kaç kere katlanır?

katlamanın sayısı gömleğin modeline ve kendi kolunuzun uzunluğuna göre değişebilir. genelde dört kere dir. önemli olan gömlek boyunun dirsek altında değil üzerinde durmasıdır.

Gömlek nasıl katlanır?

Valizde en çok kırışan eşyalar pantolon ve gömlekler. Pantolonlarınızın önce paçalarını birleştirip belinden katlayın. Sonra da paçaları bel kısmına doğru katlayarak yerleştirin. Gömlekleri kollarını içeriye sokup orta yerinden katladıktan sonra düzgünce yerleştirin.

Gömlek kolu nasıl ütülenir?

Eğer muntazam bir görünüm elde etmek istiyorsanız, kol uçlarının içine bir havlu yuvarlayıp üzerinde hafifçe ütüyü gezdirin. Böylece buhar gücünü daha etkili kullanarak düzgün bir görünüm sağlarsınız. – Gömleğin kollarını kat izlerine dikkat ederek, eşit hizada ütü masasına yatırın. Kat izlerini bozmadan ütüleyin.

Gömlek nasıl kombine edilir?

Gömlekler için en uygun olan kombin parçası; bol paça pantolonlar, midi etekler ve skinny jeanler olur. Gömlek kombininde en çok dikkat edilmesi gereken, renk karmaşasından uzak durulmasıdır. Birbirleriyle uyumlu olan renkler kullanarak, bu tarz bir karmaşıklığın önüne geçilebilir.

T shirt nasıl katlanır?

Ütülediğiniz tişörtü düzgün bir zemine yayarak düzeltin, altta veya üstte bir çıkıntı kalmamasını sağlayacak şekilde düzleyin. Tişörtün omuz kısmından birkaç santimlik bölümünü sırta doğru kol kısmıyla birlikte katlayın. Daha sonra kolu ters yöne yani dışa doğru katlayın. Diğer omuz için de aynı yöntemi kullanın.

You might be interested:  Gömlek Yaka Iğnesi Nasıl Takılır?(Çözülmüş)

Ceket bavula nasıl konur?

· Ceketin bir tarafı geriye ve içe doğru katlanır. Ceketin ön kısmının içi, size bakmalıdır. · Ceketin diğer tarafı, geriye doğru katlanır ve içten dışa doğru kaydırılır. Ceketin diğer tarafının mümkün olduğunca ince olması için, iç kısım dışarıya doğru ve geriye kadar konulmalıdır.

Gömleğin ilk neresi ütülenir?

Ütüleme işlemine gömleğin yaka kısımlarından başlama gerekmektedir. İlk olarak yakanın arka bölümü ütülenir. Daha sonra ön bölümü ütülenir ve en son olarak da yaka iz yerlerinden düzgün bir şekilde katlanarak üstünden ütünün geçirilmesi gerekmektedir.

Rüyada gömlek ütülemek ne demek?

Rüyasında gömlek ütülediğini gören kişi kendine yük olan ve sıkıntı veren her türlü meseleden kurtulacak demektir. Rüya sahibinin kazancının artmasına işaret eder. İşlerin açılmasına vesile olacak bir olay olacağına ve bu durumun geçici değil baki kalacağına tabir edilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *