Klasik Fit Gömlek Ne Demek?

Klasik fit ne demek?

Tchibo ”Classic Fit ” düz bir gövde ve klasik bir genişliktedir. Bu kesim gömlek zayıf veya yapılı, her bedene uygundur. Rahat kesiminden dolayı kullanım konforu sağlar.

Klasik kesim gömlek nedir?

1- Klasik Gömlek Adından da anlaşılacağı üzere “ klasik ” olan bu gömlek, özellikle takım elbise ve ceketlerin içine en çok tercih edilen gömlek çeşididir. Slim fit kesime göre biraz daha bol, hatları belli etmeyen, bedene oturmayan bir kesimi vardır.

Klasik kalıp ne demek?

Regular Fit ne demek diye sorulduğunda en özet anlamıyla standart kalıp denilebilir. Tam ortada yer alan bu kalıp türünde; gömlek, pantolon, sweat T-shirt gibi ürünler aşağıdan yukarı aynı kesimdedir. Regular Fit pantolon, gömlek ya da T-shirt gibi her ürün ile uyum sağlamaya müsattir.

Relax fit gömlek ne demek?

Hareket için yeterince yer bırakan ve bol, rahat bir silüet oluşturan düz ve rahat kesim.

Standart fit ne demek?

Regular fit kıyafetin sıradan, standart kesimi anlamına gelen bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Regular fit ile slim fit arasındaki en önemli farkı biraz daha bolluk payı verilerek kesilir nitelikte olmasıdır. Bu bolluk ise giysinin içerisinde kişinin daha rahat bir şekilde hareket etmesine olanak sağlar.

You might be interested:  Keten Gömlek Nasıl Ütülenir?(EN iyi 5 ipucu)

Klasik slim fit ne demek?

Vücudu saran özelliğe sahip olan slim fit, bedene tam oturan kalıbı ifade eder. Dar kalıp anlamına gelen slim fit tarzında kıyafetlerin kol, basen, bacak ve bel bölümleri dökümlü değildir, aksine kumaş ve dikim yöntemleri neticesinde kıyafet bedeni sarmalar.

Regular kesim ne demek?

Regular fit kıyafetin sıradan, standart kesimi anlamına gelir. Regular fit slim fit farkı biraz daha bolluk payı verilerek kesilir. Bu bolluk ise kıyafetin içerisinde daha rahat hareket etmenizi sağlar.

Comfort kesim ne demek?

Confort fit kalıp, rahat kalıp demektir. Yani dar kalıp kadar bedeni sarmayan aynı zamanda geniş kalıp kadar da boş durmayan kalıp şeklidir.

Gömlek çeşitleri nelerdir?

Hepsini inceleyip öğrendikten sonra bilinçli bir şekilde gömlek yaka seçiminizi yapabilirsiniz.

  • DÜZ GÖMLEK YAKASI. Bu yaka alternatifini görmemiş olma ihtimaliniz yok…
  • YUVARLAK GÖMLEK YAKASI.
  • HAKİM YAKA.
  • DÜĞMELİ YAKA.
  • İĞNELİ YAKA.
  • ATA YAKA.

Relax kalıp ne demek?

Kalçadan paçaya doğru genişleme veya daralma olmadan aynı genişlikte inen pantolonlardır. Relaxed: Relaxed pantolonlar rahat kalıp olarakta bilinirler. Bol kesim pantolonların başlangıç noktası olarak kabul edilirler ve oldukça rahat hissettirirler.

Oversize kesim ne demek?

” Oversize ” terimi, kelimi olarak ”büyük beden” anlamına gelir. Model olarak salaş, rahat ve normal bedenlerden büyük olan parçalardır. Bol, rahat ve özenmeden ”çabasız şıklık” anlamında da kullanılabiliyor.

Dar kesim ne demek?

Dar kesim, bacağı boydan boya sımsıkı saran kot pantolon ya da deriden üretilen pantolon çeşidine skinny jeans denilmektedir. SLİM FİT NEDİR? Dar kesim kıyafet, olarak bahsedilen tarz aslında slim fit modelidir.

Relax fit tişört ne demek?

“Slim fit ”, “Trim fit ” ya da “Fitted” terimleri gömleğin atletik yapıdaki bir beden için (ve vücuda oturan bir tarzı tercih edenler için) dar kesim olarak üretildiğini belirtiyor. “Regular fit ” biraz daha bol, “ Loose fit ” ya da “ Relaxed fit ” ise oldukça geniş olarak üretilmiş olduğunu gösteriyor.

You might be interested:  Lacivert Takım Elbiseye Hangi Renk Gömlek Gider?(Çözüm bulundu)

Regular gomlek ne demek?

Regular fit gömlek modelleri klasik kesimlere sahiptir. İdeal bir potluk sahibi olan regular fit gömlekler vücudunuzu rahat bir şekilde hareket ettirebilmenizi ve hava alabilmesini sağlar. Normal kesim gömlek olarak da adlandırılan regular fit gömlekler, klasik gömleklere göre daha az potluk bırakır.

Kıyafette fit ne demek?

Bu ifade aslında dar kalıp anlamına gelir. Bu tarz kıyafetlerde kol, basen, kalça, bacak ve bel kısımları kıyafet ile sarılmaktadır. Slim fit kıyafetler baharlık, kışlık ya da yazlık olarak üretilebilmektedir. Bununla birlikte farklı renk, model ve desenlerde üretimleri de yapılmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *