Casual Gömlek Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Kelime anlamı günlük olan casual, giyimde karşımıza business casual ve smart casual olarak çıkmaktadır. Günün stresinde, koşuşturmasında ve yoğunluğunda hem kendinizi rahat hissetmenizi hem de şık görünmenizi sağlayacak parçaları bir araya getirerek oluşturulan giyim tarzına casual giyim denilmektedir.

Erkek casual ne demek?

Resmi olmayan, gündelik, rahat, giyim dediğimiz ve bunun belli bir şıklıkta olmasını ifade eder. Günlük kullandığınız giysileri detaylandırarak ve kombin renkleri bir araya getirerek şık Casual tarzını yakalamak hiç de zor değildir. Yani takım elbise, kravat, vs. olmadan şık olmayı sağlamaktır.

Casual kesim gömlek ne demek?

Casual giyim moda sayfalarında gezerken sıklıkla karşınıza çıkan bir kavram olabilir. Kelime anlamı ‘günlük’ olan casual giyim aslında hem kendinizi çok rahat hissetmenizi sağlayacak hem de ayet şık görünmenize olanak tanıyacak bir giyim tarzıdır.

Spor casual ne demek?

Sportif Casual Tarzı: Sokak tarzına yakın olan bu tarzda daha çok hacimli yelekler, spor ayakkabıları, triko ve şapkalar yer almaktadır. Şık Casual Tarzı: Görkemli, lüks kumaşların zahmetsizce bir araya getirilerek oluşturulan giyim tarzıdır.

Giyim tarzı business ne demek?

Yani özetlemek gerekirse, business casual, şık, zarif ve profesyonel bir görünümün yanında alışılmış resmi kıyafetlere göre daha spor ve rahat bir görünüm veren bir giyim tarzıdır.

You might be interested:  Gömlek Koltuk Altı Lekeleri Nasıl Çıkar?(Çözülmüş)

LCW Casual ne demek?

Kelime anlamı günlük olan casual, giyimde karşımıza business casual ve smart casual olarak çıkmaktadır. Günün stresinde, koşuşturmasında ve yoğunluğunda hem kendinizi rahat hissetmenizi hem de şık görünmenizi sağlayacak parçaları bir araya getirerek oluşturulan giyim tarzına casual giyim denilmektedir.

Casual kemer ne demek?

Casual kemer seçiminde klasik kemerler gibi süper uyumlu olmanıza gerek yok; yani ayakkabı ve kemerinizin dokusu, rengi aynı olmayabilir. Dolayısıyla daha serbest seçimler yapabilirsiniz. Casual kemerlerde karşınıza deri, kumaş dokuma, çivili, işlemeli, baskılı, örgülü gibi onlarca çeşit seçeneği var.

Slim fit kesim ne demek?

Slim Fit ” dar kesim ” anlamına gelmektedir. Giyildiğinde vücudunuza oturan üst bedenlerde bel ve kol kısmı, pantolonlarda kalça ve baldır kısmını saran kıyafetler slim fit kıyafetlerdir.

Modern fit gömlek ne demek?

Bu kesim gömlek zayıf veya yapılı, her bedene uygundur. Rahat kesiminden dolayı kullanım konforu sağlar. Tchibo ” Modern Fit ” hafif daraltılmış bel kısmı, dar sırt ve kol kısmı ile ön plandadır. Normal beden yapısında olanlar için ideal olan ” Modern Fit ” aynı zamanda kullanım rahatlığı sunar.

Regular kesim ne demek?

Regular fit kıyafetin sıradan, standart kesimi anlamına gelen bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Regular fit ile slim fit arasındaki en önemli farkı biraz daha bolluk payı verilerek kesilir nitelikte olmasıdır. Bu bolluk ise giysinin içerisinde kişinin daha rahat bir şekilde hareket etmesine olanak sağlar.

Spor Şık ne demek?

Kendimizi içinde iyi hissettiğimiz her türlü kıyafet spor şıktır. Buna topuklu ayakkabı da dahil. Bol kesim giyindiğinizde rahat hareket edeceğinizden dolayı iyi hissedebilirsiniz. Sweatshirt, kargo pantolon, mini el çantasıyla şık görünmeniz mümkün.

You might be interested:  Gömlek Yakası Nasıl Düzgün Durur?

Giyim tarzları kadın nelerdir?

Günlük giyilebilir olmayan, yaratıcı kıyafetlerden oluşur.

  • Bohem Giyim Tarzı Rahatlığa önem veren kişilerin tercih ettiği salaş bir tarzdır.
  • Western (Kovboy) Giyim Tarzı
  • Eklektik Giyim Tarzı
  • Fütüristik Giyim Tarzı
  • Punk Giyim Tarzı
  • Holografik Giyim Tarzı
  • Grunge Giyim Tarzı
  • Maskülen Giyim Tarzı

Tarz giyinmek ne demek?

Tarz kelimesi Türkçe’de ” giyim ve süsleme tarzı, moda, stil, uslup, usul” anlamına gelir.

Business casual giyim ne demek?

Business casual; alışılagelmiş resmi iş kıyafetlerine göre daha az resmi olan, ancak yine de profesyonel ve ticari bir izlenim vermeyi amaçlayan bir giyim tarzıdır. Bunun yanı sıra business casual giyim stilinde kıyafetlerin içinde rahat etmeniz de oldukça önemlidir.

Smart casual giyim nasıl olur?

Smart Casual giyim kodu, kot pantolonlarla takım elbiseler arasında kalan giyim tarzı gibi açıklanabilir. Yani yarı resmi gibi düşünebilirsin. Mesela Chino bir pantolon ile mavi bir gömlek smart casual giyim koduna uyar.

Işyeri kıyafeti nasıl olmalı?

Siyah, gri veya lacivert gibi düz, doğal bir renkte özel bir, iki veya üç düğmeli bir takım elbise. Bağlar ve diğer aksesuarlar hem renk hem de stil olarak mütevazı olmalıdır. Düz ve daha parlak renkler (örneğin kırmızı bir kravat) veya desenli sade şekiller (ekose kravat) ve aynı zamanda yüksek kaliteli.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *