Beyaz Gömlek Üstüne Hangi Kravat?(Çözülmüş)

Kravat uyumu nasıl olmalı?

Giyeceğiniz kravatın hangi renk ve desene sahip olacağı, seçeceğiniz takım elbisenin renk ve deseniyle de uyumlu gözükmelidir. Takım elbiseden daha fazla dikkat çekecek tonlarda bir kravat seçmemek gerekir. Düz bir takım elbiseyle çizgili, düz ya da kareli her türlü kravat uyumlu olacaktır.

Siyah gömlek üstüne ne renk kravat?

Siyah, “yutan” bir renk olup ön plana çıkmak ister. Bu yüzden onunla tamamen zıt renkte bir kravat kullanırsanız, her iki renk de ön plana çıkmaya çalışır ve hoş bir görüntü oluşmaz. Oysa, örneğin siyah gömlek ile lacivert renkte bir kravat, çok daha iyi uyum sağlayacaktır.

Çizgili gömlek Hangi kravat?

Elbette ki beyaz çizgili erkek gömlekleri en fazla seçenekte kravat desenini taşıyabilecek güce sahiptir ve en çok da ince puantiye, ekose ve kalın çizgili kravat modelleri bu gömleklerle ideal olacaktır. Renklerde ise dilediğiniz gibi özgür takılabilirsiniz.

Gömlek yada ceket çizgili kravat nasıl olmalıdır?

Gömlek ya da ceket hafif çizgili ise, kravat koyu ve kalın çizgili olmalıdır. Gömlek V yaka ise kravat üçgen; açık (İtalyan) yaka ise dörtgen bağlanmalıdır. Gömleğin yaka düğmesi iliklenmiş; kravatın boyunbağı gömlek yakasına ilişik olmalıdır. Kravatın kalın ucu kemerin tokasını kapatmalıdır.

You might be interested:  Koyu Lacivert Gömlek Altına Ne Renk Pantolon Giyilir?(Çözünme)

Kahverengi takım elbiseye hangi renk kravat?

Kahverengi takım elbiseniz için, bordo renki kravat modeli tercih ederek tarzınızı herkese yansıtın! Bordo rengin, daha çok kapalı tonlamasını tercih edebileceğiniz kravat modelleri ile takım elbisenizin uyumu, sizi de kendinize hayran bırakacak nitelikte olacaktır.

Siyah takım elbiseye ne renk kravat gider?

Siyah takım elbise içerisine giyebileceğiniz kravat renk seçimleri arasında mavi, krem, bej bulunuyor. Bu renkler daha çok resmi yerlerde hoş duracaktır. Takım elbiseye renk katmak isteyenler kırmızı rengi tercih edebilir.

Siyah gömlek üstüne ne renk ceket?

Siyah gömlek ile kombinlenmesi son derece uyumlu olan blazer ceket, gün içerisinde rahat hareket edilmesini sağlamaktadır. Gömlek siyahsa blazer ceket beyaz veya lacivert olmalıdır.

Siyah gömlek üzerine ne giyilir?

Blazer tarzında ceketler siyah gömlekler ile aradığınız şıklığı sunabilir. Bej renklerde ceketler ve krem tonlarında pantolon kombinlerinde siyah gömleğinizi şıklık oluşturacak şekilde kullanabilirsiniz.

Gömlek üstüne ne giyilir?

Gömleğin üzerine giyeceğiniz kombin parçaları gömleğin altına yiyeceğiniz pantolon rengi ile mutlaka uyumlu olmalıdır. Gömlek üzerine yelek, süveter, kazak, ceket ve hırka giyerek tarz erkek kombinleri yapabilirsiniz.

Mavi gömlek hangi renk kravat?

Mavi gömlek kravat uyumu için, mavi rengin tamamlayıcı rengini bulmak gereklidir. Bu renk, skalaya göre pembedir. Diğer bir deyişle, pembe kravatlar mavi gömlek modelleri için en uygun seçimdir. Elbette, kullanılan mavinin tonu da bu seçimde önem taşıyacaktır.

Ata yaka gömlek kravat takılır mı?

Şimdii gelelim Ata yaka gömlekle alakalı bir istisnaya. Dedik ya hani papyon gömleği olarak bilinse de aslında daha çok kravat ile takılması uygundur. Hem Atamız hem de çoğu insan beyaz papyonla bu yakayı tercih eder. Çünkü beyaz papyon smokin ve frag ile takılmaya daha uygundur.

You might be interested:  Klasik Fit Gömlek Ne Demek?

Kısa kollu gömlek ile kravat takılır mı?

Gömlek her giyim tarzında ceket ve pantolonla uyumlu olmalı. Hiçbir koşulda kısa kollu gömlekle kravat takmamalı.

Ince kravat mı kalın kravat mı?

Eğer son dönemlerin popüler modası olan slim-fit giyim tarzını benimsemişseniz, ince kravat kullanmanız doğru olacaktır. Zira ince (slim) kravat, en çok bu giyim tarzına yakışıyor. Daha klasik bir giyim tarzını seviyor ve geleneksel kesim takım elbiselerden vazgeçemiyorsanız da, kalın kravat tercih etmelisiniz.

Takım elbise gömleği nasıl olmalı?

1- Siyah ya da lacivert bir takım giyilecekse, gömleğin düz ya da isteğe göre kareli ve çizgili olarak seçilmesi gerekiyor. 2- Takım elbise modelleri, kareli ya da çizgili tercih edilmişse içine alınacak gömleğin sade olması ya da gömlek deseninin ceketin deseninin önüne geçecek şekilde olmaması gerekiyor.

Koyu lacivert takım elbise hangi renk kravat?

Lacivert Takım Elbise ile Uyumlu Kravatlar – Özellikle beyaz gömlek ve bordo kravat ile lacivert takım elbiseler hoş bir uyum sağlayabilir. – Aynı renk lacivert kravat ile gömlek eklemeli lacivert takım elbiseler de güzel bir bütünlük oluşturabilir. – Beyaz gömlek üzerine buz mavisi kravatlar da değerlendirilebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *