Ata Yaka Gömlek Nasıl Giyilir?(EN iyi 5 ipucu)

Ata yaka gömlek nerede giyilir?

Düğünlerde, özel törenlerde, balolarda kullanılan gömleklerdir. Bu gömlekler ata yaka, klasik yakagibi yakalar kullanılabilmektedir. Kumaş özellikleri olarak daha düz olabildiği gibi, parlak, desenli ve daha iddalı efektlere rastlamak mümkündür.

Tam italyan yaka ne demek?

İtalyan yaka için, tamamen modernize edilmiş, elegan bir görüntünün anahtarı diyebiliriz. Uçları sivri bir klasik gömleğin iki yaka açıklığının daha geniş olması durumudur İtalyan yaka.

Ata yaka ne demek?

smokinin icine giyilen gomlegin yakasi, papyon da takisi. bir erkek abiyesidir. ata yaka olarak bilinen damat gömleği.

Oxford yaka gömlek nedir?

Yüzde yüz pamuktan yapılan Oxford kumaşı, diğer gömleklik kumaşlardan daha kalın olmak ile birlikte çok daha yumuşaktır. Oxford gömleği giyimi kolay olup, farklı materyallerden yapılan kıyafetler ile çok kolay bir şekilde eşleştirilebilir.

Manşet yaka nedir?

kol kısımlarının ucunda kol düğmesi takabilecek biçimde ilikler bulunan ve içinde tela gibi sert bir madde ile düzgünlüğü sağlanmış uzun kollu gömleklerdir.

Ata yaka gömlek kravat takılır mı?

Şimdii gelelim Ata yaka gömlekle alakalı bir istisnaya. Dedik ya hani papyon gömleği olarak bilinse de aslında daha çok kravat ile takılması uygundur. Hem Atamız hem de çoğu insan beyaz papyonla bu yakayı tercih eder. Çünkü beyaz papyon smokin ve frag ile takılmaya daha uygundur.

You might be interested:  Basic Gömlek Ne Demek?(Çözülmüş)

Britli yaka ne demek?

– Brit yakalar, iş görüşmeleri için idealdir. Ortada bulunan düğme, iki yakayı birbirine bağlar ve karavatı destekler. – Uzun, yüksek yakalı gömlekleri birkaç düğmesini açıp kravatsız da kullanabilirsiniz. – Küçülen yakalarla birlikte dar kravatlar ön plana çıkıyor.

Gömlek yaka seçimi nasıl yapılır?

Gömlek yakası yüz şeklinize ve boyun özelliklerinize uygun olmalıdır. Yüzünüz dar ve uzunsa geniş yakalı, yuvarlak yüzlüyseniz uzun yakalı gömlekler tercih etmelisiniz. Yaka şekli trendlere göre değişse de kesin bir şıklık için uçları aşağı doğru orta boy bir yaka seçimi yapılabilir.

Gömlek çeşitleri nelerdir?

Hepsini inceleyip öğrendikten sonra bilinçli bir şekilde gömlek yaka seçiminizi yapabilirsiniz.

  • DÜZ GÖMLEK YAKASI. Bu yaka alternatifini görmemiş olma ihtimaliniz yok…
  • YUVARLAK GÖMLEK YAKASI.
  • HAKİM YAKA.
  • DÜĞMELİ YAKA.
  • İĞNELİ YAKA.
  • ATA YAKA.

Papyon gömleği nasıl olmalı?

Papyon ve Papyon Gömleği Seçimi Seçtiğiniz papyon ve kemer aynı kumaş ve renge sahip olmalıdır. Günlük hayatta gömleklerin birçok kullanım yeri bulunmaktadır. Toprak, kadife, kanvas rengi pantolonlar üzerine ceketsiz giymek için siyah renkli gömlekler tercih edebilirsiniz.

Oxford kalıp ne demek?

Bu kumaşın gramajını belirtir. Haliyle gramajı ağır olan ürünün daha kalın olduğu varsayılır. Yani kalın bir kumaş istiyorsanız 600D oxford kumaş tercih edebilirsiniz.

Oxford gömlek erkek nedir?

Dayanıklı bir kumaşa sahip olan oxford kumaş gömlek, pamuklu ve kırışmaya karşı dayanıklı gömlek modelleri arasında yer alır. Yaza ve kışa uygun olacak şekilde kalın ve ince kumaşlı çeşitleri bulunur. Makinede kolaylıklı yıkanabilir ve yine pamuklu olduğunda kolay ütülenir.

Oxford kumaş gömlek nedir?

Oxford kumaş, 2/1 ribs örgüde ince çözgü ve yumuşak bükümlü kalın atkı ile dokunan pamuklu kumaş türüdür. % 100 pamuklu kumaş olarak panama örgü görünümünde oluşu ve kolay kırışmama özelliği dolayısıyla gömleklik olarak kullanılmaktadır. Çözgüde boyalı iplik kullanılarak renkli çizgili olarak da dokunurlar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *