Takım Elbise Ölçüleri Nasıl Olmalı?(Doğru cevap)

Takım elbise ölçü nasıl alınır?

Doğru kıyafet ölçüsünü belirlemek

 1. Göğüs ölçüsü Göğüs çevrenizi en dışta kalan kısmından başlayarak ölçün.
 2. Bel genişliği. Kemer kısmından tutarak ölçüm yapın.
 3. Bacak uzunluğu. Belden kalçaya ve ayak tabanına kadar olan uzunluk. Bacak uzunluğunun ölçüsü daima bel kısmı dikkate alınmadan pantolon paçasına kadar verilir.

Erkek takım elbise Beden ölçüsü nasıl alınır?

Takım elbisede doğru bedeni seçmek için; boy, göğüs çevresi, kalça çevresi, bel bandı, adım uzunluğu, yan uzunluk derecelerinin bilinmesi gerekir. · Gövde yüksekliği: Ayakkabı olmadan ölçülür. · Göğüs ölçüsü: Göğüs kısmı yatay olarak ölçülür. · Bel ölçüsü: Bel çevresi yatay olarak ölçülür.

Ceket ölçüsü nasıl alınır?

Göğüs çevrenizin ölçüsünü 2.54’e böldüğünüzde ceket bedeninizi bulabilirsiniz. Bel çevreniz ise, giyeceğiniz ceketin dropunu belirler. 4-8 arasında değişebilen droplar, ceketinizin bel çevresinin genişliğini belirtir.

Ceket ölçüsü nasıl olmalı?

Ceketinizin kol boyu da çok önemlidir. Kol boyunuz daima bilek hizanızda olmalıdır. Ceket kol boyu gömleğinizin kol boyunu geçmemelidir. Normal olan ve şık görüntü veren kol uzunluğu, yaklaşık olarak bir iki santim kadar gömlek manşetinin ceketin içinden çıkarak görünmesidir.

44 beden takım elbise kaç kilo?

65-70 kilo => 44 beden giymektedir.

Takım elbise 48 beden 6 drop ne demek?

Takım elbiselerde ya da ceketlerde bel ve göğüs ölçümü arasındaki fark drop olarak tanımlanır. Drop değeri büyüdükçe bel çevresi küçülecektir.

You might be interested:  Sözde Ne Renk Elbise Giyilir?(EN iyi 5 ipucu)

L mı daha büyük m mi?

Merhaba:) M = medium L = Large L daha büyüktür.

46 beden ceket kaç kilo?

85 ile 90 kilo arasında olanlar için 46 beden giymektedir. 80 ile 85 kilo arasında olanlar için 44 beden giymektedir.

Hangi beden küçük?

GİYİM BEDENİ ÖLÇÜLERİ TABLOSU

 • XXS beden (Çok çok küçük )
 • XS beden (Çok küçük )
 • S beden ( Küçük )
 • M beden (orta)
 • L beden (geniş)
 • XL beden (çok geniş)
 • XXL beden (çok çok geniş)
 • XXXL beden (çok çok geniş)

Deri ceket hangi beden alınmalı?

Deri kendini salar ve zamanla vücudunuzun şeklini alır fakat asla 2 beden küçük almamaya özen gösterin. Çünkü o kadar da salmaz! Deri ceket – mont alırken en önemli kıstas omuz bitimlerini omuzunuzun çok fazla gerisinde ya da ilerisinde kalmaması, tam oturması veya yaklaşık hizasında olmasıdır.

52 4 drop ne demek?

4 droplu ceket kullanacak olan erkekler arasında 52 bedene sahip olan kişilerin göğüs çevresi 61 cm, bel çevresi 57.5 cm, arka ceket boyu 77.5 cm, kol boyu ise 61.5 cmşeklinde ölçülmektedir.

Kiğılı drop ne demek?

Drop, erkeklerde takımın kalıbını ifade eden bir tabirdir. Erkek giyim markalarında takım elbiseler için standart drop kalıpları kullanılmakta ancak Kiğılı gibi bazı markalar kendilerine özgü ara kalıplar da üretmektedir. Özellikle zayıfsanız buna ihtiyacınız olacaktır diyebiliriz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *