Slim Fit Takım Elbise Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Vücudu sara kıyafetler slim fit olarak adlandırılmaktadır. Bu ifade aslında dar kalıp anlamına gelir. Bu tarz kıyafetlerde kol, basen, kalça, bacak ve bel kısımları kıyafet ile sarılmaktadır.

Regular fit takım elbise ne demek?

Regular fit kıyafetin sıradan, standart kesimi anlamına gelir. Regular fit slim fit farkı biraz daha bolluk payı verilerek kesilir. Bu bolluk ise kıyafetin içerisinde daha rahat hareket etmenizi sağlar. Orta yaşlarda ki erkeklerin modern kesim ile karizmatik ve ideal görünüme sahip olmalarına yardımcı olur.

4 drop takım elbise ne demek?

Takım Elbise Drop Ne Demek. Drop; bir ceket ya da takım elbisede, göğüs ve bel ölçümü arasındaki fark olarak adlandırılır. Drop değeri arttıkça bu, takımın veya ceketin bel çevresinin daraldığı anlamına gelmektedir. Aynı şekilde drop değeri küçüldükçe bel çevresi büyür, bollaşır.

0 Drop ne demek?

Drop ibaresi, ceketin göbek kısmındaki genişliğini ifade eder. 0,2,4,6,7,8,10 drop kalıp vardır. Hateko koleksiyonun da ise yalnızca 4 ve 6 drop takım elbise bulunmaktadır. Drop bulurken, Göğüs ve bel ölçünüz arasında farka odaklanmanız gerekir.

Italyan kesim takım elbise ne demek?

İtalyan kesim pantolon, gömlek ve ceketler genelde dar kesimdir. Ceketin omuzları vatkalı ve oldukça dar ‘slim fit’ dediğimiz kesimdir.

You might be interested:  Mavi Elbise Hangi Renk Ayakkabı?(Mükemmel cevap)

Comfort Fit kalıp ne demek?

Confort fit kalıp, rahat kalıp demektir. Yani dar kalıp kadar bedeni sarmayan aynı zamanda geniş kalıp kadar da boş durmayan kalıp şeklidir.

Modern fit kalıp ne demek?

Tchibo ” Modern Fit ” hafif daraltılmış bel kısmı, dar sırt ve kol kısmı ile ön plandadır. Normal beden yapısında olanlar için ideal olan ” Modern Fit ” aynı zamanda kullanım rahatlığı sunar.

Ceket 4 drop ne demek?

4 droplu ceket kullanacak olan erkekler arasında 52 bedene sahip olan kişilerin göğüs çevresi 61 cm, bel çevresi 57.5 cm, arka ceket boyu 77.5 cm, kol boyu ise 61.5 cmşeklinde ölçülmektedir.

Kiğılı drop ne demek?

Drop, erkeklerde takımın kalıbını ifade eden bir tabirdir. Erkek giyim markalarında takım elbiseler için standart drop kalıpları kullanılmakta ancak Kiğılı gibi bazı markalar kendilerine özgü ara kalıplar da üretmektedir. Özellikle zayıfsanız buna ihtiyacınız olacaktır diyebiliriz.

Erkek beden ölçüleri nasıl alınır?

Ceket bedeninizi belirleyen ölçü, göğüs çevrenizdir. Bel çevreniz ise, giyeceğiniz ceketin dropunu belirler. Göğüs çevrenizin ölçüsünü 2.54’e böldüğünüzde ceket bedeninizi bulabilirsiniz.

6 drop ne demek pantolon?

Göğüs çevresi 100, bel çevresi 88 olan birinin drop değeri hesaplanırken öncelikle 88 ve 100 değerlerinin yarısı alınır. Arasındaki fark 6 ‘dır. Bu da drop değerini vermektedir.

Kaç Beden olduğumu nasıl hesaplanır?

1.80 boyun beden ölçüleri;

 • 85-90 kilo arası => 46 beden giymektedir. 80-85 kilo arası => 44 beden giymektedir.
 • 75-80 kilo arası => 42 beden giymektedir. 70-75 kilo arası => 40 beden giymektedir.
 • 65-70 kilo arası => 38 beden giymektedir. 60-65 kilo arası => 36 beden giymektedir.

Ceket tek yırtmaç mı çift yırtmaç mı?

Ceketin ve Pantolonun İdeal Boyu Bunun yanı sıra ceketin tek yırtmaçlı mı çift yırtmaçlı mı olduğu takım elbise sevenlerin dikkat ettiği önemli bir husustur. Erkeklerin rahat hareket edebilmeleri adına ceketin arka bölümünde bulunan yırtmaçlar genellikle çift olarak tercih edilir.

You might be interested:  Siyah Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı?(Doğru cevap)

Kot pantolon italyan kesim ne demek?

vücuda tam oturan, şık duran elbise kesimi.

Takım elbise hangi marka?

En İyi 11 Takım Elbise Markası

 • Vakko. Modaya yön veren Vakko’nun en iyi takım elbiselere sahip olduğunu söylesem herhalde çok şaşırmazsınız.
 • W Collecion.
 • Network.
 • Beymen.
 • Damat-Tween.
 • Giovane Gentile.
 • Pierre Cardin.
 • Süvari.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *