Nişanda Hangi Renk Elbise Giyilir?(Doğru cevap)

Sonbahar ve kış mevsimlerinde mor, mürdüm ve bordo nişan elbiseleri gibi koyu tonlarda seçimler yapabilirsin. İlkbahar ve yaz için ise renkli nişan elbiseleri tercih edebileceğin gibi, sarı ve pembe nişan elbiseleri uygun seçimler olabilir.

Nişanda siyah elbise giyilir mi?

Nişan elbisesi seçiminde ilk kural ise şudur. Nişan elbisesi beyaz ya da siyah renkte olmaz. Bunların dışında bir renkte olmalıdır.

Sözde ne renk elbise giyilir?

Yeşilin açık tonları, pembe, sarı, lila gibi renklerde söz abiye modellerinden giyebilirsin. Sonbaharda ise mevsimin tonlarına uygun hardal sarısı ya da bordo renklerde abiye söz elbiseleri seçebilir, kışın ise metalik, kırmızı, lacivert ve siyah gibi mevsimin ağırlığını taşıyan renklerden bir model tercih edebilirsin.

Evde yapılan nişan töreninde ne giyilir?

Evde yapacağınız nişan töreni için sade nişanlık modelleri daha uygun olacaktır. Elbisenizin boyu mini, midi veya uzun olabilir. Özellikle dantel elbiseler evdeki nişan töreni için son derece uygundur. Evde dar bir alanda olacağınızdan özellikle kabarık etekli nişanlık modellerini tercih etmemenizi öneririz.

Istemede nasıl elbise giyilir?

Kız isteme günü için giyilecek elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken konuları;

 1. Düğün merasimine kadar giyilecek elbiselerden daha sade olması
 2. Aşırı dekolte ve gösterişten uzak olması
 3. Rahat hareket etmeye müsait olması
 4. Seçilecek rengi elbisenin giyileceği ortam ile uyum göstermesi.
You might be interested:  Beyaz Ten Siyah Saç Hangi Renk Elbise Yakışır?(Çözüm bulundu)

Nişanda damat nasıl giyinmeli?

Dikkat etmen gereken konulardan biri de damat adayı ile olan uyumun olmalı. Erkek nişan kıyafeti için seçenekler siyah, gri, lacivert, bordo ile sınırlı. Müstakbel eşin siyah bir nişanlık takım elbise giyecekse, senin de mürdüm ve siyah nişan elbiseleri gibi koyu tonlarda bir model seçmen daha uygun olacaktır.

Söz elbisesi siyah olur mu?

Damat Adayı ile Uyumlu Olun Erkek söz kıyafeti için öncelikli seçenekler siyah, gri ve lacivert gibi risksiz renklerdir. Müstakbel eşiniz siyah bir takım elbise kullanacaksa, sizin de mürdüm ve siyah söz elbiseleri gibi koyu tonlarda bir model seçmeniz daha doğru olacaktır.

Söz kıyafeti kim alır?

Geleneklere göre söz masrafları erkek tarafına aittir. Erkek tarafı gelinin söz elbisesinden söz yüzüklerine, isteme çiçeği ve çikolatasına kadar tüm masraflardan sorumludur. Sözde erkek tarafının alacakları arasında geline takılacak takılar da vardır.

Isteme nasıl olur?

Kahve ikramının ardından kız isteme konuşması yapılır ve aileler çiftin evliliklerini onayladıklarını ilan ederler. Gelin ve damat adayı büyüklerin ellerini öptükten sonra yüzükler takılır. Aile büyüklerinden takı takacak olanlar varsa onlar da merasime katılır. Sonrasında da söz töreni ikramlarla devam eder.

Söz için ne ikram edilir?

Türk kahveleri içildikten sonra kız istenir. Söz kesme merasimi sonrasında ise misafirlere içecek olarak çay servisi yapılır. Sözde kız tarafının ailesi, ana yemekten daha çok çayın yanında ikram edilecek yiyecekler hazırlar. Börek, kek, zeytinyağlılar, kanepeler hazırlanabilecek bazı ikramlıklardır.

Evde yapılan nişanda ne giyilir tesettür?

Tesettür uzun nişanlık modelleri evde yapılan nişanda ne giyilir sorusunun ilk cevabı olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun tüllü elbise, şifon elbise, dantelli elbise evde nişan elbisesi modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

You might be interested:  Mavi Takım Elbise Içine Hangi Renk Gömlek?(EN iyi 5 ipucu)

Nişan da ne ikram edilir?

Evde yapılan nişanın beğenilmesi için ikram edilebilecek yiyecekler şu şekildedir:

 • Hafif bir yiyecek olan kanepeler.
 • Patates topları
 • Kanepenin yanında bademli zeytinler.
 • Çeşit çeşit peynirler eşliğinde krakerler.
 • Krep bohçaları
 • Mini kumpirler.
 • Sarma.
 • Mini içli köfteler.

Düğüne giderken nasıl giyinmeli?

Katıldığınız düğünlerdeki kıyafet tercihlerinde, yapılması ve yapılmaması gerekenler

 1. Elbise Güvenli Bir Tercihtir.
 2. Kısa Etek Boyundan Kaçının.
 3. Koyu Tonlarda Dantel Deneyebilirsiniz.
 4. Siyah Giymekte Hiçbir Problem Olmaz.
 5. Mutlaka Küçük Bir Çanta Taşıyın.
 6. Rahat Edebileceğiniz Topuklu Ayakkabılar Seçin.

Kız istemeye erkek nasıl giyinir?

Kız istemeye giderken erkek tarafının kıyafeti çok önemlidir. Damat mutlaka takım elbise giymelidir. 2. Erkek tarafının mutlaka gümüş tepside çikolata ve çiçek götürmesi gereklidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *