Nasıl Elbise Giymeliyim?(Doğru cevap)

A kesim elbise kime yakışır?

Kısa Gövde: Eğer gövdeniz normalden kısaysa bu kusuru örtmek için “A” kesim elbiseleri tercih etmelisiniz. Bu model bedeninizi olduğundan uzun gösterir. Kum Saati Vücut: Kum saati vücutlular için “V” yakalı, pileli etekli ve kemerli elbise modelleri önerilir. Böylece bel oyukluğunu kamufle edersiniz.

Armut tipi vücut hangi elbise modelleri?

ARMUT VÜCUT TİPİ

  • Straplez, halter yaka ya da V yakalı,
  • A kesim, kraliyet tipi ya da kloş etekli abiyeler,
  • Büyük desenli ya da şifon kumaşlar tercih edilebilir.
  • Kemer, kuşak gibi bel aksesuarları kullanılabilir. *Saten gibi hatlarımızı belli eden kumaşlardan kaçınmamız doğru olacaktır.

Skater elbise ne demek?

Eteğinde bulunan lazer kesimlerle dikkat çeken bu elbise sırtındaki v dekoltesiyle de gece için uygun. Skater dress olarak adlandırılan bu elbise modeleni gündüz spor ayakkabılarla giyebilir gece topuklu sandaletlerle kombinleyebilirsin. Lazer kesim detaylarının yarattığı havalı etkiyle aksesuara ihtiyacın olmayacak.

Armut tipli kadınlar nasıl elbise giymeli?

Üste oturan ve altı daha düz kesimli elbiseler, kruvaze elbiseler armut tipli vücutlar için uygundur. Armut tipi vücudu olanlar hangi kıyafetleri giymemelidir? Armut tipli vücudu olanlar, kalın kumaşlı, kalın desenli pantolonlar, pileli etekler,yüksek bel pileli pantolonlar, parlak kumaşlar giyinmemelidirler.

You might be interested:  Elbise Lekeleri Nasıl Çıkar?(EN iyi 5 ipucu)

Kayık yaka elbise kimlere yakışır?

Kayık Yaka ( Madonna Yaka ) İnce boyunlulara ve küçük gögüslülere çok yakışır. Ama düz bir kayık yaka bana göre değil derseniz, dekolte görünümü için yakayı dantelden yaptırabilir, kalp yada straplez büstiyeriyle birleştirebilirsiniz. MCB 2021 Koleksiyonu’ndan Ela’yı biz sizin için seçtik.

Elma vücut tipi nasıl giyinmeli Abiye?

Elma Vücut Tipi İçin Elbise Modelleri Bunu da göğüs bölgeni ve bacaklarını ön plana çıkararak yapabilirsin. Derin V dekoltesi ile dikkatleri göğüs bölgesine çekebilirsin veya düz kesim yırtmaçlı bir abiye modeliyle de ilgiyi bacaklarına çekerek harika görünebilirsin.

Armut tipi vücut nasıl giyinmeli tesettür?

Armut Vücut Tipi: Üst beden bölgeniz alt bedenden küçük olan bayanlar bu sınıfa giriyorlar. Bu tarz bir vücuda sahipseniz eğer daha çok üst tarafı işlemeli, drapeli, kurdeleli modelleri tercih ederek dikkati üst bölgeyi çekmelisiniz. Yakalı elbise modelleri de tam size uygun diyebiliriz.

Göğsü büyük kadınlar nasıl elbise giymeli?

Hatlarınızı belli etmeyen elbiseler büyük göğüslerinizden dolayı sizi olduğunuzdan daha kalın gösterebilir. Bu yüzden belden bağlaması olan elbiseleri tercih edin. Bel hattınızın ortaya çıkması göğüslerinizin gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini engelleyecektir.

Şişman kadınlar nasıl elbise giymeli?

Elbise seçiminde de yine bol ve çok fazla salaş duran modellerden kaçınmak gerekir. Bunun yanı sıra, üzerinize tamamen yapışan modeller de sizi olduğundan daha kilolu gösterecektir. Bu nedenle daha orta kararda ve çok fazla açık olmayan renklerde elbiseler tercih edebilirsiniz.

Baseni olan kadınlar nasıl abiye giymeli?

Şimdi basenli hanımlar uzun abiye seçiminde dikkat etmeleri gereken 5 unsur ve püf noktalarını inceleyeceğiz.

  1. Kloş Etekli Abiye Modellerini Tercih Edin.
  2. Balık Kuyruğu Etek Modellerinden Uzak Durun.
  3. Saten Kumaşlar Yerine Gabardin Kumaşları Tercih Edin.
  4. Kalem Etekten Uzak Durun.
  5. Desen Yerine Düz Renk Tercih Edin.
You might be interested:  Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?(EN iyi 5 ipucu)

Balık etli bir kadın nasıl giyinmeli?

Renklerin ve desenlerin göbeğinizde toplandığı elbiseler ve bluzlar daha ince görünmenizi sağlar. Yüksek belli pantolonlar giyerek belinizi daha ince gösterebilirsiniz. Kısa eteklerde genellikle çan ve diz altı modelleri tercih edin. Diz altı etekler basenlerinizi daha derli toplu gösterir.

Triko elbise kimlere yakışır?

Triko Elbise Kimlere Yakışır? ⇒ Ters armut vücut tipi, kum saati vücut tipi, elma vücut tipine sahip olan bayanlara triko elbise modelleri daha çok yakışmaktadır. Kısa boylular için triko elbise boyu bilek hizasında olmalıdır.

Armut tipli kadınlar nasıl spor yapmalı?

Armut Tipi Vücut İçin Egzersiz Planı Koşmak ve basit pilates hareketleri sizin için en uygun hareketler arasında. Özellikle bisiklete binmekten kaçınmalısınız. Çünkü bu tip sporlar, vücudun alt kısmında kas oluşturur. Yavaşlayıp hızlanarak egzersizlerinize devam etmelisiniz.

Ters üçgen vücut nasıl giyinmeli?

Bacak boyunuzun daha uzun ve kalçalarınızın daha dar görünmesi için etek boyunuz dizde ya da diz üzerinde olmalı. Etekler; Üst kısmınızı ortaya çıkartmak ve böylece alt kısmınızı da küçültmek için, koyu renkli ve doğal tonlardaki etekleri daha açık renkli üstlerle giyin.

Armut tipi vücut hangi sporu yapmalı?

Armut Vücut Hatta daha hızlı yağ yakımını sağlayan “sprint koşu” onlar için biçilmiş kaftandır. 1-2 dakikalık çok hızlı koşu, ardından düşük tempolu koşu ya da yürüyüş bu vücut tipindeki kişilerin daha kolay şekillenmesine yardımcı olur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *