Kruvaze Elbise Ne Demek?

Genellikle ceket veya yeleklerde ön parçaların birbiri üzerine kapanarak iliklendiği veya birbiri üzerine gelecek biçimde yapıldığı modeldir. Kruvaze yaka siyah elbise. Aynı zamanda elbise ve gömlek gibi parçalarda da birbiri üstüne geçen modeller de bu şekilde adlandırılır.

Kruvaze kesim ne demek?

Bir dikiş tekniği olan KRUVAZE daha çok ceket, yelek ve bluzlar için kullanılır ve düğmeyle kapanacak olan ön parçaları birbiri üstüne binecek biçimde dikilir. Bu tür yaka modelleri çoğunlukla bluzlerde ve elbiselerde kullanılmaktadır.

Kruvaze kol ne demek?

ceketlere verilen bir isim, alt bolum uclari koseli olur.. eskrimde alt hatlardan üst hatlara ya da üst hatlardan alt hatlara yapılan dikey bir harekettir. saldırı amaçlıdır silah tutuklamaları arasında sayılabilir.

Kruvaze nedir vikipedi?

(fr. crois d’ogives; ing. diagonal ribs, cross-vaulting; alm. kreuzbogen, kreuzgurten) birbirlerini çaprazlama olarak kesen ve aralarının örülmesiyle meydana gelen tanozun itme kuvvetlerini ayaklara nakleden sivri- kemer biçimindeki damarların teşkil ettiği çatkı.

Anvelope ne demek?

Anvelop, bir kumaşın iki yanını üst üste getirilerek çarpraz bir şekilde kapatılmasıdır. Bu çapraz kapatma şekline anvelop nedir. Aslında bu bağlama şeklinden çok bir kesim biçimidir. Bu kesim sadece elbiselerde bulunmaz bluz, etek, tulum hatta bikinilerde dahi bulunmaktadır.

Ispanyol kol nedir?

Yarım, uzun veya kısa fark etmeden kol uçlarına doğru genişleyen çan kol veya genellikle ispanyol kol olarak adlandırdığımız durum hemen hemen tüm elbiseleri kapsıyor artık.

Reglan kol ne demek?

Reglan, giysilerde özellikle kazaklarda kolun omuzlardan geçerek boyna kadar uzanması ve bu şekilde yapılan dikime denir. Reglan kolda kol bedene omuz başında değil, koltuk altından boyna kadar uzanan verev (çapraz) bir kesitte eklenir.

You might be interested:  Ne Renk Olduğu Belli Olmayan Elbise?(Çözülmüş)

Trençkot nedir vikipedi?

Trençkot su geçirmez, pamuklu gabardin matkabı, deri veya poplinden yapılan bir ceket çeşididir. Genellikle çıkarılabilir ısı yalıtımı astarı, reglan kılıfları vardır. Geleneksel olarak, 10 ön düğmeli kruvaze ve geniş yakaları, düğmeyi kapatan cepleri vardır.

Blazer ceket özelliği nedir?

Blazer ceketlerin en önemli özelliği metal düğmelere sahip olması ve cep kısımlarının üstünde arma bulundurmasıdır. Bu iki özellik ceketi sporlaştıran unsurlardır. Tek düğmeli ya da iki düğmeli olabilen bu ceketler kot pantolonlar ile sporlaştırılabilir veya klasik pantolonlar ile şıklaştırılabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *