Kloş Elbise Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Kloş kalıp ne demek?

Kloş (Alm. Tellerrock, Fr. jupe cloche, İng. flared skirt), kalıbı daire ya da daire parçalarından hazırlanan etek modeline denir. Kloş etek ucuna doğru genişleyerek devam eden etek çeşididir. Kloş etekler, verev kumaştan dikilen, alt yanı çan biçiminde genişleyen etek türüdür.

Kloş kalıp elbise ne demek?

Kloş etek, verev kumaştan dikilen, alt yanı çan biçiminde genişleyen etek türüdür. Kumaşın tam veya yarım daire formunda kesilmesiyle elde edilir.

Kloş model ne demek?

Kloş elbise ve etekler belde dar ve aşağı indikçe eteği genişleyen modellerdir. Adeta yelpaze gibi açılır etekleri. Bu modeller oldukça şık görünürler ve her dönemde giyilen klasik sayılabilecek modellerdendir. Beli ince gösterir ve eğer uzun bir elbise ise boyu da uzun göstererek çok feminen bir görüntü oluştururlar.

Tam daire kloş etek nasıl kesilir?

Kloş etek kesmek için öncelikle kumaş iki kez mendil gibi üçgen şeklinde katlanır. Bel ölçüsü alındıktan sonra üçe bölünür ve bu rakam üçgenin ucundan işaretlenerek bel oyuğu açılır. Etek boyu ise bel çizgisinden aşağı doğru belirlenir ve kumaş dikiş payı verilerek kesilir.

Volanlı etek ne demek?

Volan; giysilerin etek ucu, yaka, kol gibi kısımlarına giysinin kendi kumaşından ya da farklı bir kumaştan kesilen, düz eklendiğinde geniş tarafıyla fırfıra dönüşen bir parçadır. Hazır giyim ve dikiş dünyasında sık kullanılan bir süsleme biçimi olan volan ile pek çok farklı elbise, gömlek, etek ve bluz hazırlanabilir.

You might be interested:  Siyah Dar Elbise Nasıl Kombinlenir?(Çözülmüş)

Çan etek ne demek?

Yağmur sularının, çatının bazı yerlerinden içeri sızmasını önlemek için yapılan saç örtü.

Etek boyu ölçüsü nasıl alınır?

ETEK ve PANTALON ÖLÇÜSÜ Bir ölçme cetveli ya da mezura yardımıyla yerden istenilen uzunluk arasındaki mesafeyi ölçülür ve bu nokta işaretleme kalemi ile işaretlenir ve bu yer bir toplu iğne ile belirlenir. Bu iğnelenmiş ya da işaretlenmiş çizgi kesilecek ve dikilecek bölüm olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *