Kız Istemede Nasıl Elbise Giyilir?(Çözüm bulundu)

Kız isteme günü için giyilecek elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken konuları;

 1. Düğün merasimine kadar giyilecek elbiselerden daha sade olması
 2. Aşırı dekolte ve gösterişten uzak olması
 3. Rahat hareket etmeye müsait olması
 4. Seçilecek rengi elbisenin giyileceği ortam ile uyum göstermesi.

Sözde nasıl elbise giyilir?

Yeşilin açık tonları, pembe, sarı, lila gibi renklerde söz abiye modellerinden giyebilirsin. Sonbaharda ise mevsimin tonlarına uygun hardal sarısı ya da bordo renklerde abiye söz elbiseleri seçebilir, kışın ise metalik, kırmızı, lacivert ve siyah gibi mevsimin ağırlığını taşıyan renklerden bir model tercih edebilirsin.

Kiz istemeye hangi kıyafetle gidilir?

Kız istemeye giderken mutlaka takım elbise giymelisiniz. Renkli takım elbise giymemenizi tavsiye ediyoruz. Siyah ya da lacivert renk bir takım elbise giyebilirsiniz.

Sözde erkek tarafı kıza ne alır?

Söz yüzüğü erkek tarafından, nişan alyansları ise kız tarafından alınır. Ancak her iki merasimi de aynı gün içerisinde gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız yüzükleri erkek tarafının alması bir teklif anlamına geleceği için daha uygun olacaktır.

Isteme ve söz ne giyilmeli?

Kız isteme merasiminde giyilecek elbisenin söz elbisesi, nişan elbisesi ve nikah törenlerinde giyilecek olan elbiseden daha sade olması törenin doğası gereğidir. Dantelli modeller kız isteme merasimlerinin gözdeleridir. Dantelli modeller genellikle beyaz, bordo, mor, yeşil ve lacivert renkleri ile kullanılır.

You might be interested:  Mavi Elbise Üzerine Hangi Renk Eşarp?

Istemeye giderken erkek tarafi ne getirir?

Erkek tarafına verilecek olan söz bohçası damadın kişisel kullanımına uygun hediyelerden oluşur. Pijama takımı, terlik, çorap, mendil, havlu gibi hediyelerin yanı sıra cüzdan, tıraş takımı, parfüm gibi hediyeler de konabilir. Bölgesel olarak hediyeler bazen değişiklik gösterse de genel olarak benzer hediyeler verilir.

Söz masasını kim alır?

Kız tarafı evde misafirlere sunacağı ikramlıkları hazırlar ve o gün evde söz hazırlıklarının telaşı olur. Söz merasimi evde gerçekleşeceğinden çok kalabalık olmaz. Aileler sadece amca, teyze gibi çok yakın belli akrabalarını davet ederler. Gelin ve damat adayı da dilerse çok yakın bir iki arkadaşını çağırabilirler.

Söz için ne gerekir?

Söz Alışverişinde Kıza Ne Alınır?

 • Söz / Nişan gecesi giyilecek elbise.
 • Aynı gece giyilecek ayakkabı
 • Söz yüzüğü
 • Söz yüzüklerinin ve makasın taşınacağı söz tepsisi.
 • Gecelik veya pijama takımı
 • İç çamaşırı takımı
 • Çorap.
 • Ev terliği.

Isteme de ne ikram edilir?

Kız isteme merasiminde sunulacak ikramlıklar yöreden yöreye değişebilir. Ancak en temel olanları Türk kahvesi ve çaydır. Yiyecek olarak daha çok atıştırmalıklar sunulur: Börek, poğaça, kek, zeytinyağlı sarma, kurabiye, salatalar gibi. Bazı bölgelerde ise direkt olarak sıcak yemek sunulabilir.

Evde yapılan nişan töreninde ne giyilir?

Nişanda Ne Giyilir? 2021-2022 evde nişan elbisesi olarak çok kabarık olmayan abiye ve dantelli abiye modellerinin sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Gündüz evde nişan elbisesi olarak düz kesim, sade şifon nişan elbiseleri kullanabilirsiniz.

Söz de ne renk giyilir?

Renk olarak ise sonbahar ve kış mevsimlerinde mor, mürdüm ve bordo söz elbiseleri gibi koyu renkli alternatifler en doğru tercih olacaktır. İlkbahar ve yaz için ise renkli söz elbiseleri tercih edileceği gibi sarı ve pembe gibi açık alternatifler düşünülebilir.

You might be interested:  Bana Hangi Renk Elbise Yakışır?

Istemede söz yüzüğü takılır mı?

Kız isteme töreninde söz yüzüğü resmi olarak takılır. Bu yüzükleri çiftler sağ ellerinin yüzük parmağına takar. Nişan gerçekleşmeyecekse söz yüzüğü evde ya da isteme töreni nerede gerçekleşiyorsa orada takılır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *