Kilolu Kadınlar Nasıl Elbise Giymeli?(Doğru cevap)

Elbise seçiminde de yine bol ve çok fazla salaş duran modellerden kaçınmak gerekir. Bunun yanı sıra, üzerinize tamamen yapışan modeller de sizi olduğundan daha kilolu gösterecektir. Bu nedenle daha orta kararda ve çok fazla açık olmayan renklerde elbiseler tercih edebilirsiniz.

Kilolular nasıl elbise tercih etmeli?

En iyi şekilde görünmek için ince yatay çizgilere sahip üstler veya elbiseler seç. Yatay çizgili bir gömlek veya blazer ceket vücudunun üst kısmını daha zayıf gösterebilir. Aynı şekilde bir elbise, özellikle uzun bir elbise, daha uzun ve daha ince görünmeni sağlayacaktır.

Göbeği olan kadınlar nasıl abiye elbise giymeli?

⇒ Eğer kısa etek boyu yerine uzun etek boyu tercih ediyorsanız, Belden oturtmalı abiye modelleri ve kemerli abiye modelleri yerine göğüs kısmından inerek dağılan, hafif bol abiye modelleri tercih edilmelidir. Özellikle göbekli bayanlar için abiye seçilirken kesinlikle göbeği sarmayan abiyeler tercih edilmelidir.

Kilolu bayanlar hangi model elbise giymeli?

Kilolulara elbise modelleri arasında gömlek yaka uzun elbise modelleri de sunulmaktadır. Özellikle kilolu genç bayan için elbise modelleri olarak gömlek yaka uzun elbise modelleri önerilmektedir. Üst bölgesi kilolu olan bayanlar için elbise olarak v yaka, kruvaze kesim veya a kesim elbise modelleri tercih edilmelidir.

You might be interested:  Lacivert Elbise Hangi Renk Şal?(EN iyi 5 ipucu)

Büyük beden bayanlar nasıl giyinmeli?

Üzerinize tam oturan kıyafetler Seçim yaparken üzerinize tam oturan kesimlerden yana olmanız çok önemlidir. Bedeninizdeki fazlalıkları kapamak için bol kıyafetler giymeniz tam tersi bir etki yaratacaktır. Siz en iyisi bedeninize güvenin ve üzerinize tam oturan tişörtler, gömlekler, pantolonlar ve etekler tercih edin.

Kiloları saklamak için nasıl giyinmeli?

Geniş paçalı pantolonlar ve jean’ler size çok yakışacaktır. Hafif kumaşlı parçaları ‘layering’ tekniğiyle üst üste kullanın. Mesela hafif bol bir tişörtün içine başka renkte biraz daha uzun ve alttan gözükecek şekilde dar atlet giyin. Genel anlamda hafif bol duran kıyafetler tercih edin.

Basenli kadınlar nasıl elbise giymeli?

Basen kısmının örten uzun ince tunikler kullanabilir, altlarına tayt yada dar pantolonlar tercih edebilirsiniz. Üstünüze tam olmayan uzun, diz hizasında kalan elbiseler basenli kadınları çok şık gösteren bir numaralı kıyafetlerdir.

Balık elbise modelleri hangi vücut tipine uygun?

Balık formda ki abiyeler kum saati vücut tipi için en uygun seçim olacaktır.

Göbeği olan insanlar nasıl giyinmeli?

Tarz Giyinmenin Yolları Likralı ve göbeği sımsıkı sararak top göbeğinizi ortaya çıkarmayın. Hafif dökümlü kıyafetler tercih edin. Üst kısmı vücuda oturan göğsün hemen alt kısmında volan çıkaran gömlek ve bluzlar da göbek gizleyen kıyafetler arasında yer almaktadır.

Göbegi olanlar nasil giyinmeli?

Tam göbek çizginse denk gelen orta bel pantolonlar kalın kemerle desteklendiğinde hem dikkati kemere çekerek hem de çıkıntılı kısmı bastırarak size yardımcı olur. -Lacivert – siyah – acı kahve gibi koyu renklerden yana tercih yapın. -Pantolonun üzerine göbek kısmını kapatacak geniş ve uzun tunikler giyin.

Göğsü büyük kadınlar nasıl elbise giymeli?

Hatlarınızı belli etmeyen elbiseler büyük göğüslerinizden dolayı sizi olduğunuzdan daha kalın gösterebilir. Bu yüzden belden bağlaması olan elbiseleri tercih edin. Bel hattınızın ortaya çıkması göğüslerinizin gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini engelleyecektir.

You might be interested:  Pudra Rengi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı?(Çözülmüş)

Kapalı ve kilolu bayanlar nasıl giyinmeli?

Kilolu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli

  1. 1.1 Dikey Şerit Kıyafetler Giyin.
  2. 1.2 Asimetrik Elbiseler ve Gömlekler Giyin.
  3. 1.3 Bacak Kısmı Geniş Pantolonlar Giyin.
  4. 1.4 Siyah Ağırlıklı Giyinin.
  5. 1.5 Düz Renkler Tercih Edin.
  6. 1.6 Kemer Takmaya Özen Gösterin.
  7. 1.7 Eşarbın Bir Kısmını Uzun Bırakın.

Hangi model abiye zayıf gösterir?

Abiye seçiminizde, siyah, bordo, lacivert, zümrüt yeşili gibi koyu tonları tercih ederek çok daha zayıf bir görünüme kavuşmanız mümkün. Dilerseniz, siyah balık model abiye tercih edebilir, dilerseniz lacivet kloş bir Abiye Modeli tercih edebilirsiniz.

Büyük beden insanlar nasıl giyinmeli?

Ancak kesinlikle tam göğüs altından değil. Göğüsleriniz büyük, beliniz kalın, kalçalarınız genişse V yaka, bele sıkı bir şekilde oturan ancak kalçalarda bollaşan kıyafetlerden şaşmayın. Bu tür kıyafetlerde kumaşın tok bir kumaş olmasına dikkat edin. İpek, ince jarse, satenlerden uzak durun.

Büyük beden kimlere denir?

Büyük beden demek standart bedenin üzerinde olan ölçüler demektir. Büyük beden kıyafetlerin her biri standart beden kıyafetlerin üzerinde yer alan ölçülerden meydana gelmektedir. Eğer 36, 38, 40, 42 ve 44 beden ölçülerine sahip değil iseniz büyük beden ölçülerine sahipsiniz demektir.

Kilolu insanlar nasıl giyinmeli?

Elbise seçiminde de yine bol ve çok fazla salaş duran modellerden kaçınmak gerekir. Bunun yanı sıra, üzerinize tamamen yapışan modeller de sizi olduğundan daha kilolu gösterecektir. Bu nedenle daha orta kararda ve çok fazla açık olmayan renklerde elbiseler tercih edebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *