Iç Gösteren Elbise Ne Denir?

IC gösteren kıyafete ne denir?

Korsa: Karnı belli etmemek, beli inceltmek gibi güzellik ya da sağlık amacıyla kullanılan balinalı, lastikli vücudu saran iç giysi. Korsaj: Gövdeyi kaplayan kadın giyeceği.

Transparan elbise ne demek?

” transparan elbise ” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. gece elbisesi türünde olan bir elbisedir. kendine güvenen bayanların tercihidir. davet, kokteyl ve parti gibi ortamlarda vücut hatları ideal veya ideale yakın ölçülerdeki bayanların giydiği elbise türüdür.

Elbisenin altına ne giyilir?

Vücudumuzu saran, dar elbise ve eteklerle dantel, fırfır gibi detayları olan iç çamaşırlarını tercih etmeyin. Bunun yerine sade ama şık, sütyeni ince askılı iç çamaşırları ya da son dönemde çok moda olan streç boxer’lar giyebilirsiniz.

Eskiden elbiseye ne denirdi?

deris. (Çoğulu: Dirsân) Eski kaftan, eski elbise.

Etek astarına ne denir?

Etek altına giyilerek bir nevi astar ya da içlik görevi gören jüpon çeşitleri kadın iç giyim ürünleri arasında yer alan parçalardandır.

Bol giysilere ne denir?

31. Baggy: Regular ve bol kesim giyimi yansıtan kıyafetler için kullanılan kavramdır. Bol pantolon veya gömlek modelleri, kazaklar ve trençkotlar…

Transparan saydam ne demek?

İçinden ışığın geçmesine ve arkasındaki şeylerin görülmesine engel olmayan (cisim), şeffaf, transparan.

You might be interested:  Uzun Spor Elbise Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?(EN iyi 5 ipucu)

Şeffaf insan ne demek?

Şeffaf kişilik ne demek? Aslında yalanla dolanla işi olmayan, düşündüğünü açıkça söyleyen, samimi, saf, dürüst ve açık sözlü insanlar oldukça şeffaf sayılır.

Transparan ne demek tıp?

Transparent terimi, tıp dilinde kullanılan Latince bir kelimedir. Transparent teriminin tıbbi anlamı; a. Şeffaf, saydam, transparan.

Uzun elbiselerin altına ne giyilir?

Uzun elbiseleri kullanarak boyu olduğundan uzun göstermek için uzun elbise altına topuklu ayakkabı tercih etmeli ve topuklu ayakkabınızı uzun elbisenizin eteği ile gizlemelisiniz. Bu sayede boyunuzda olduğundan daha uzun görünecektir. Uzun elbise altına ayakkabı uygun tonlarda seçilmelidir.

Uzun elbisenin altına ne giyilir?

Boyu uzun bayanların uzun elbisenin altına kısa topuklu ayakkabılar ya da direkt olarak sandalet tercih etmesi gerekiyor. Sandaletler hem elbisenin altında şık görünecek hem de boyunuzu olduğundan daha uzun göstermeyecektir.

Beyaz elbise altına hangi renk iç çamaşırı?

– Eğer beyaz bir şeyler giyeceksen, külot olarak sadece ten rengi olanları seç, çünkü beyaz çamaşırlar bile beyaz kıyafetlerin altından belli olur. – Düşük belli külotlar hem pantolonlarının belinden görünmez, hem de kendini daha rahat hissetmeni sağlar.

Dolama giysisi nedir?

DOLAMA: Çuhadan, entari gibi önü açık olarak giyilen ve üzerine kuşak bağlanan bir elbise. Basma, pazen ve patiska gibi renkli ve desenli kumaşlardan çok çeşitli modellerde, desenlerde ve kesimlerde üretilen, sade kadın elbisesi. Özellikle Anadolu köylü kadının geleneksel giysisi olarak kabul edilir.

Giysi adları nelerdir?

Yöresel Giysiler

  • BAŞA GİYİLENLER: Kofi, Temezzi ve tülbent.
  • SIRTA GİYİLENLER: Fistan, şalvar, ( İç donu ) Kuşak ve yelek.
  • AYAĞA GİYİLENLER: Yün çorap ve kundura.
  • TAKILAR: Dizili altın, gümüş gerdanlık.
  • SÜSLER: Sürme ve hızma.
  • SAÇ ŞEKİLLERİ: Örgülü saç,
You might be interested:  Takım Elbise Giyenlere Ne Denir?(Doğru cevap)

Eskiden gömleğe ne denirdi?

kamis / kamîs / قميص

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *