Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?(EN iyi 5 ipucu)

A kesim elbise kime yakışır?

Kısa Gövde: Eğer gövdeniz normalden kısaysa bu kusuru örtmek için “A” kesim elbiseleri tercih etmelisiniz. Bu model bedeninizi olduğundan uzun gösterir. Kum Saati Vücut: Kum saati vücutlular için “V” yakalı, pileli etekli ve kemerli elbise modelleri önerilir. Böylece bel oyukluğunu kamufle edersiniz.

Baseni olan kadınlar nasıl abiye giymeli?

Şimdi basenli hanımlar uzun abiye seçiminde dikkat etmeleri gereken 5 unsur ve püf noktalarını inceleyeceğiz.

  • Kloş Etekli Abiye Modellerini Tercih Edin.
  • Balık Kuyruğu Etek Modellerinden Uzak Durun.
  • Saten Kumaşlar Yerine Gabardin Kumaşları Tercih Edin.
  • Kalem Etekten Uzak Durun.
  • Desen Yerine Düz Renk Tercih Edin.

Balık elbise hangi vücut tipine uygundur?

Eşit omuz ve kalça ölçülerine, ince bel ve bacak boyu ile orantılı üst bedene sahipsen en çekici ve en şanslı vücut tipi olan kum saati vücut tipine sahipsin demek oluyor. Balık formda ki abiyeler kum saati vücut tipi için en uygun seçim olacaktır.

Elma vücut tipi nasıl elbise giymeli?

Elma tipi vücuduna uygun giyinmek istiyorsan vücudunun orta bölgesi dolgun olduğu için dikkatleri oradan uzak tutman gerekir. Bunu yapmak için, düşük bel şortlardan veya pantolonlardan, kısa boy gömleklerden veya orta bölgenin aşağısında veya yukarısında biten kıyafetlerden uzak dur.

You might be interested:  Triko Elbise Nasıl Kombinlenir?(Doğru cevap)

Kayık yaka elbise kimlere yakışır?

Kayık Yaka ( Madonna Yaka ) İnce boyunlulara ve küçük gögüslülere çok yakışır. Ama düz bir kayık yaka bana göre değil derseniz, dekolte görünümü için yakayı dantelden yaptırabilir, kalp yada straplez büstiyeriyle birleştirebilirsiniz. MCB 2021 Koleksiyonu’ndan Ela’yı biz sizin için seçtik.

Anvelop elbise kimlere yakışır?

Elma tipi vücut şekline sahip bayanların çok rahat giyebileceği bir elbise modelidir. Bu vücut tipine sahip bayanaların bel ve göbek çevresi geniş olanlar daha zayıf göründekleri için bu elbiseyi çok fazla tercih etmekteler.

Baseni olanlar nasıl elbise giymeli?

Bunun yerine yüksek bel, dar kesim etek ya da pantolon tercih edebilirsiniz. Basen kısmının örten uzun ince tunikler kullanabilir, altlarına tayt yada dar pantolonlar tercih edebilirsiniz. Üstünüze tam olmayan uzun, diz hizasında kalan elbiseler basenli kadınları çok şık gösteren bir numaralı kıyafetlerdir.

Göğsü büyük kadınlar nasıl elbise giymeli?

Hatlarınızı belli etmeyen elbiseler büyük göğüslerinizden dolayı sizi olduğunuzdan daha kalın gösterebilir. Bu yüzden belden bağlaması olan elbiseleri tercih edin. Bel hattınızın ortaya çıkması göğüslerinizin gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini engelleyecektir.

Armut tipli kadınlar nasıl elbise giymeli?

Üste oturan ve altı daha düz kesimli elbiseler, kruvaze elbiseler armut tipli vücutlar için uygundur. Armut tipi vücudu olanlar hangi kıyafetleri giymemelidir? Armut tipli vücudu olanlar, kalın kumaşlı, kalın desenli pantolonlar, pileli etekler,yüksek bel pileli pantolonlar, parlak kumaşlar giyinmemelidirler.

Balık elbise kime yakışır?

Kimler Balık Kesim Elbise Giyebilir? Balık kesim elbise düzgün hatlara sahip, ince belli, orantılı göğüs ve kalça özelliklerine sahip uzun boylu kadınlar tarafından tercih edilebilir. Çok uzun boylu olunmasa da yüksek topuklu ayakkabılar kullanılarak balık kesim elbise modelleri tercih edilebilir.

You might be interested:  Takım Elbise Ölçüleri Nasıl Alınır?

Göbeği olan kişi nasıl giyinmeli?

Tam göbek çizginse denk gelen orta bel pantolonlar kalın kemerle desteklendiğinde hem dikkati kemere çekerek hem de çıkıntılı kısmı bastırarak size yardımcı olur. -Lacivert – siyah – acı kahve gibi koyu renklerden yana tercih yapın. -Pantolonun üzerine göbek kısmını kapatacak geniş ve uzun tunikler giyin.

Beli kalın olan kadınlar nasıl giyinmeli?

Beli kalın olan kadınlar kesinlikle ince ve dökümlü kumaş kullanmalı kalın dokulu kumaşlardan uzak durmalıdır. Beli kalın olan bayanlar için üst kombin parçası olarak tunik ve şifon bluz modellerini öneriyoruz.

Elma tipi vücut hangi spor yapmalı?

Bu vücut tipi, “Kum saati” diye tabir edilir ve belki de en şanslı vücut tipidir. Bu gruptaki kişiler genellikle atletik bir görüntüye sahiptirler. Tek dezavantajları ise spor yapmadıkları zaman vücut oranlarını çok çabuk kaybetmeleri. Koşma, yüzme, bisiklet, dans gibi her türlü kardiyo egzersizi onlar için uygundur.

Elma tipi vücut nasıl zayıflar?

Elma şekilli vücut, genellikle aşırı yeme ve yeteri kadar egzersiz yapmamanın bir sonucudur. Elma grubundakilerde görülen yağ, iç organların etrafında toplanmış olduğu için diğer gruplardakilerden daha tehlikelidir. Bu yağı süratle yakmanın püf noktası, çok miktarda kardiyovasküler hareket yapmaktır.

Elma vücut tipine hangi gelinlik?

Elma Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Vücut tipi elma olan kadınlar; geniş omuzlu, hafif bel kıvrımı, karın genişliğiyle eşit derecede basenler ve ince bacaklara sahiptirler. Eğer bu tarz vücut şekline sahipseniz V yakalı, derin dekolteli, A kesim model gelinlikleri tercih etmeniz sizin için ideal olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *