Elbise Ölçüleri Nasıl Alınır?(Çözüm bulundu)

Beden ölçüsü, göğüsün tam altındaki hizadan ölçülür. Bu hiza mezura ile sarılarak göğüs beden ölçüsü bulunabilir. Cildi sıkıştırmayacak şekilde mezuranın tutulması, doğru sonuçların bulunması için oldukça önemlidir.

Elbise Ölcüsü nasıl alınır?

Hatasız ölçü almak için üzerinize en iyi oturan tişört, mayo veya külotlu çorap, tayt giyin ve kıyafetinizin üstünden değil, bunların üzerinden ölçü alın. Dik bir şekilde ayakta durun. Mezurayı, ne çok sıkı ne çok gevşek olacak şekilde tutun. İşaret ve orta parmaklarınızı mezuranın altına, başparmağınızı üzerine koyun.

Elbise beli nasıl ölçülür?

Belini ölç. Kıvrım yerinde, mezuranın biraz gevşek olduğundan emin olarak belinin etrafını ölç. Göbek deliğinden 5 cm yukarıda ölçerek de bel ölçünü bulabilirsin. Bu genellikle belinin en küçük kısmıdır.

Bedenimi nasıl anlarım?

Bedenimi nasıl ölçeceğim?

  1. Boyun Çevresi. Gömleğin oturduğu noktadan boyun etrafını ölçün.
  2. Göğüs. Mezurayı kol altına yakın, göğsünüzün en geniş noktasına yerleştirerek göğsünüzün çevresi için ölçüm yapın.
  3. Bel. Ellerinizi belinize koyun.
  4. İç Bacak Boyu. Bacak içini en üst çatal noktasından ucuna kadar ölçün.

Kadın beden ölçüleri nasıl alınır?

Beden ölçüsü, göğüsün tam altındaki hizadan ölçülür. Bu hiza mezura ile sarılarak göğüs beden ölçüsü bulunabilir. Cildi sıkıştırmayacak şekilde mezuranın tutulması, doğru sonuçların bulunması için oldukça önemlidir. Sütyen alışverişini tamamlamak için beden ölçünüzü bilmeniz yeterli değildir.

Evde vücut ölçümü nasıl yapılır?

En alt kaburga kemiğinizin altı ile kalça kemiğinizin üst kısmı arasındaki orta noktaya mezuranızı yerleştirin. Nefes verin ve çok fazla sıkmadan veya gevşek bırakmadan bir mezura ile kendinizi ölçün. Dilerseniz bunu üç kez tekrarlayabilir ve değişirse sonuçların ortalamasını alabilirsiniz.

You might be interested:  Kizil Saca Hangi Renk Elbise Yakisir?(Çözülmüş)

Kaç Beden olduğumu nasıl hesaplanır?

1.80 boyun beden ölçüleri;

  • 85-90 kilo arası => 46 beden giymektedir. 80-85 kilo arası => 44 beden giymektedir.
  • 75-80 kilo arası => 42 beden giymektedir. 70-75 kilo arası => 40 beden giymektedir.
  • 65-70 kilo arası => 38 beden giymektedir. 60-65 kilo arası => 36 beden giymektedir.

32 30 beden ne demek?

Pantolonlarda 30/32’nin Karşılığı Nedir? Pantolonlarda ili ölçü birimi verilmektedir. Bunlardan ilk sıradaki bel ölçüsünü sonraki ise iç bacak ölçüsünü vermektedir. Yani 30/32 şeklindeki ölçümde 30 bel çevresini 32 ise iç bacak uzunluğunu ifade etmektedir.

165 boy 55 kilo kaç beden?

1.60 ve 1.65 boyunda olan kişiler için beden ölçüleri: 60 ile 65 kilo arasında olanlar için 40 beden giymektedir. 55 ile 60 kilo arasında olanlar için 38 beden giymektedir. 50 ile 55 kilo arasında olanlar için 36 beden giymektedir.

Fitness vücut ölçüleri nasıl alınır?

Bel çevresi: Dik vaziyette ayaktayken bel kaslarınızı kasarak, mezura ya da ipi leğen kemiğinizin sivri uçlarına denk getirecek şekilde ölçüyü alın. Kıç çevresi: Dik vaziyette ayaktayken, arka taraftaki kaslarınızı kasıp mezura ya da ipi en uçta kalan çıkıntılara denk getirerek ölçü alın.

Iç bacak ölçüsü nasıl alınır?

Pantolonun ağı, bacak boyunca aşağı inen dikişle bacaklarının arasındaki dikişin kesiştiği noktadır. Pantolonun paçası ise pantolonun bacağının bittiği yerdir. Pantolonun ağıyla paçası arasındaki fark senin iç bacak boyu ölçündür. Pantolonu ölçerken mezura kullan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *