Elbise Dolabının Güzel Kokması Için Ne Yapmalı?(Doğru cevap)

Elbiselerinizin güzel kokmasını istiyorsanız, pamuğu kolonya veya parfümle ıslatıp dolabınıza asın. Bu çok basit yöntemle dolabınızdaki diğer giysiler de güzel kokacaktır. Bitmiş küçük parfüm şişelerini atmaya kıyamıyorsanız, onları çamaşır dolabınıza koyun. Böylece çamaşırlarınızın hoş kokmasını sağlarsınız.

Gardırop nasıl güzel kokar?

Boş sprey şişesine su ve az miktarda yumuşatıcı koyun. Ara ara bu suyu giysilerinizin üzerine püskürtebilirsiniz. Boş parfüm şişelerini kapakları açık şekilde dolaba koyduğunuzda güzel birkoku yayılacaktır. Güzel kokulu sabunlardan alıp giysilerinizin aralarına yerleştirebilirsiniz.

Çamaşırın güzel kokması için ne yapmak gerekir?

Çamaşırlarınızı Yumuşatıcıda Bekletin

 1. Çamaşır Makinenizi Kireçten Koruyun.
 2. Yumuşatıcınızla Farklı Kokuları Buluşturun.
 3. Çamaşırlarınızı Islak Bekletmeyin.
 4. Çamaşırlarınızı Kuruturken Doğru Yöntemleri Kullanın.
 5. Ütü Suyunun İçine Koku Ekleyin.
 6. Çamaşır Spreylerini Keşfedin.
 7. Yumuşatıcınızı Farklı Şekilde Değerlendirin.

Dolaptaki giysiler neden kokar?

Elbiseler havalandırılmadan dolaba koyulduğu zaman kötü kokular oluşmaktadır. En azından ayda bir yapacağınız havalandırma ile dolabınızın kokusunu rahatlatabilirsiniz. Bir kere giydiğiniz ve kirlenmediği için katlayıp dolaba tekrar koyduğunuz kıyafetler, dolabınızın temel koku sebeplerinden biridir.

Bir ev nasıl güzel kokar?

Bir tencereye veya tavaya su koyup kaynatabilirsiniz. Ardından içine portakal, muz ya da elma kabuğu koyabilirsiniz. Eğer varsa evinizde lavanta gibi hoş kokan bitkiler de olabilir. Hazırladığınız bu karışımı evin içinde gezdirirseniz evinizdeki kötü kokunun gittiğini ve ferah bir koku olduğunu göreceksiniz.

You might be interested:  Mum Dökülen Elbise Nasıl Temizlenir?(Çözülmüş)

Dolap içi kokusu nasıl gider?

Buzdolabınızı Esir Alan Kötü Kokulardan Kurtulmak İçin Bilmeniz Gereken 11 Pratik Bilgi

 1. Elma sirkesini suyla karıştırıp buzdolabına koyun.
 2. Sirke kokusundan hoşlanmıyorsanız bir kaba karbonat koyarak buzdolabına yerleştirin.
 3. Çay bardağına ya da küçük bir kaba az miktarda süt koyarak dolapta üstü açık şekilde bekletin.

Dolap içi neden kokar?

Giysi dolaplarının içi zamanla kötü kokmaya başlar. Giysi dolapları, evde rutubet varsa ya da giysilerinizi havalandırmadan koyarsanız oluşur. Kötü kokuyu gidermek için belli aralıklarla gardrop temizliği yapmak gerekir.

Yıkanan çamaşırlar neden güzel kokmaz?

Yıkanmış çamaşırların oluşturduğu ortam, bakteriler için değil, mantar türleri için uygundur. Islak çamaşırların kötü kokusu küf mantarından kaynaklanır. Bunun yanı sıra küf için düşük sıcaklıklar daha elverişlidir. Bu nedenle sıcak suyla yıkanan çamaşırlardan ziyade soğuk suyla yıkanan çamaşırlar kötü kokar.

Yumuşatıcı ne zaman konulmalı?

Makineye Yumuşatıcı Ne Zaman Konur? Makinenizi çalıştırmaya başlamadan evvel, ilgili gözlere deterjanla birlikte leke çıkarıcı ve kireç koruyucu gibi yardımcı ürünlerin yanı sıra yumuşatıcıyı da koymanız gerekir.

Çamaşır makinesi neden yumuşatıcı kokmuyor?

Çamaşırlar neden yumuşatıcı kokmuyor? Eğer makineniz deterjanı alırken su basıncı yüksek olduğu için yumuşatıcıyı da alıyorsa, çamaşırlarınız yumuşatıcı kokmayacaktır. Bunu kontrol etmek için, makineniz su alırken deterjan gözünü açmalısınız. Eğer deterjan makineye gidiyor yumuşatıcı kalıyorsa sorun yok.

Tişörtlerin koltuk altı kokusu nasıl giderilir?

Ter Kokularına Birebir: Limon Suyu

 1. Limon suyunun doğal olması önemlidir. Bu nedenle bir limonun suyunu sıkın.
 2. Yoğun limon suyu içerisine fazlaca su ekleyerek yoğunluğun önüne geçin.
 3. Hazırladığınız karışımın içerisine kötü kokan çamaşırlarınızı koyun.
 4. Yarım saat kadar beklettikten sonra yıkayarak durulayın.

Su bardagi neden kokar?

Bulaşık sepetleri kullanışlı olsa da temiz kullanılmadığında bardaklarda koku oluşumuna neden olmaktadır. Aynı şekilde bardağı tam kurutmadan dolaba koymak veya çok fazla çamaşır suyu gibi deterjanlar ile yıkamak bardaklarda koku oluşumuna neden olabilmektedir.Bardaklarda oluşan koku rahatsız edici olmaktadır.

You might be interested:  Beyaz Elbise Altına Hangi Renk Ayakkabı Olur?(EN iyi 5 ipucu)

Kokan Ev Nasıl Temizlenir?

Ev nasıl temiz kokar

 1. Step 1: Çöp kutusunu çamaşır suyu ile temizle. Çöp kutusu kötü kokunun belli başlı kaynaklarındandır, bu nedenle düzenli olarak yıkanmalı ve temizlenmelidir.
 2. Step 2: Buzdolabında hijyen sağla.
 3. Step 3: Evcil hayvanlarının aksesuarlarını temizle.
 4. Step 4: Küçük yüzeyler için kokulu deterjanları kullan.

Evde kalıcı oda parfümü nasıl yapılır?

Minik bir kaseye 1 yemek kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı esansiyel yağ ekleyin. Ardından 1-2 damla limon suyu ve çok az su ilave edin. Tüm malzemeleri iyice karıştırıp, sprey şişesine doldurun. Dilediğiniz zaman odanıza sıkın.

Çamaşır Nasıl güzel kokar?

Elbiselerinizin güzel kokmasını istiyorsanız, pamuğu kolonya veya parfümle ıslatıp dolabınıza asın. Bu çok basit yöntemle dolabınızdaki diğer giysiler de güzel kokacaktır. Bitmiş küçük parfüm şişelerini atmaya kıyamıyorsanız, onları çamaşır dolabınıza koyun. Böylece çamaşırlarınızın hoş kokmasını sağlarsınız.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *