Elbise Dikerken Ölçü Nasıl Alınır?(Çözüm bulundu)

Elbise Ölcüsü nasıl alınır?

Hatasız ölçü almak için üzerinize en iyi oturan tişört, mayo veya külotlu çorap, tayt giyin ve kıyafetinizin üstünden değil, bunların üzerinden ölçü alın. Dik bir şekilde ayakta durun. Mezurayı, ne çok sıkı ne çok gevşek olacak şekilde tutun. İşaret ve orta parmaklarınızı mezuranın altına, başparmağınızı üzerine koyun.

Pantolon dikmek için ölçü nasıl alınır?

Beden yapınıza uygun en doğru pantolon seçimini, bel/karın ve kalça çevrenizi ölçerek kolayca öğrenebilirsiniz. Bel ve karın ölçüsünü, bel etrafında yatay olarak bağlanmadan, Kalça çevrenizi ise kalçanın en yüksek bölgesinin yatay olarak çevresi ölçülerek hesaplayabilirsiniz.

Bedenimi nasıl anlarım?

Bedenimi nasıl ölçeceğim?

  1. Boyun Çevresi. Gömleğin oturduğu noktadan boyun etrafını ölçün.
  2. Göğüs. Mezurayı kol altına yakın, göğsünüzün en geniş noktasına yerleştirerek göğsünüzün çevresi için ölçüm yapın.
  3. Bel. Ellerinizi belinize koyun.
  4. İç Bacak Boyu. Bacak içini en üst çatal noktasından ucuna kadar ölçün.

Kadın beden ölçüleri nasıl alınır?

Beden ölçüsü, göğüsün tam altındaki hizadan ölçülür. Bu hiza mezura ile sarılarak göğüs beden ölçüsü bulunabilir. Cildi sıkıştırmayacak şekilde mezuranın tutulması, doğru sonuçların bulunması için oldukça önemlidir. Sütyen alışverişini tamamlamak için beden ölçünüzü bilmeniz yeterli değildir.

Elbise beli nasıl ölçülür?

Belini ölç. Kıvrım yerinde, mezuranın biraz gevşek olduğundan emin olarak belinin etrafını ölç. Göbek deliğinden 5 cm yukarıda ölçerek de bel ölçünü bulabilirsin. Bu genellikle belinin en küçük kısmıdır.

You might be interested:  Pudra Rengi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı?(Çözülmüş)

Pantolon için ölçü nasıl alınır?

Pantolonun ağından paçasına kadarki uzunluğu ölç. Pantolonun ağı, bacak boyunca aşağı inen dikişle bacaklarının arasındaki dikişin kesiştiği noktadır. Pantolonun paçası ise pantolonun bacağının bittiği yerdir. Pantolonun ağıyla paçası arasındaki fark senin iç bacak boyu ölçündür. Pantolonu ölçerken mezura kullan.

Yan yükseklik ölçüsü nasıl alınır?

– Yan yüksekliği: Koltuk altı ile bel ekseni arasındaki uzunluktur. – Omuz genişliği: Boyun ile omuzun birleştiği noktadan omuzun bitim noktasına kadar olan mesafenin ölçülmesi ile bulunur.

Omuz ölçüsü nereden alınır?

Boyun: Dik vaziyette ayakta dururken, Adem elmanızın tam üzerine mezura ya da ipi dolayarak ölçüyü alın. Omuz çevresi: Yine dik vaziyette ayaktayken, mezura ya da ipi omzunuzun en dik çıkıntılarının çevresine denk gelecek şekilde boydan boya sararak ölçü alın.

32 30 beden ne demek?

Pantolonlarda 30/32’nin Karşılığı Nedir? Pantolonlarda ili ölçü birimi verilmektedir. Bunlardan ilk sıradaki bel ölçüsünü sonraki ise iç bacak ölçüsünü vermektedir. Yani 30/32 şeklindeki ölçümde 30 bel çevresini 32 ise iç bacak uzunluğunu ifade etmektedir.

165 boy 55 kilo kaç beden?

1.60 ve 1.65 boyunda olan kişiler için beden ölçüleri: 60 ile 65 kilo arasında olanlar için 40 beden giymektedir. 55 ile 60 kilo arasında olanlar için 38 beden giymektedir. 50 ile 55 kilo arasında olanlar için 36 beden giymektedir.

Vücut ölçüleri nasıl alınır kadın spor?

En alt kaburga kemiğinizin altı ile kalça kemiğinizin üst kısmı arasındaki orta noktaya mezuranızı yerleştirin. Nefes verin ve çok fazla sıkmadan veya gevşek bırakmadan bir mezura ile kendinizi ölçün. Dilerseniz bunu üç kez tekrarlayabilir ve değişirse sonuçların ortalamasını alabilirsiniz.

Kaç beden olduğunu öğren?

Ölçü alırken çıplak beden üzerinden almalısınız. Boy oranına da bağlı olarak kadınlarda beden ölçümleri 5’er kiloda bir beden fark göstermektedir. Örneğin; kilo 10-15 fazla ise – 46 beden olmaktadır. Kilo 5-10 fazla ise – 44 beden olmaktadır. Kilo 0-5 fazla ise – 42 beden olmaktadır.

You might be interested:  Gül Kurusu Elbise Nin Altına Nasıl Ayakkabı?(EN iyi 5 ipucu)

Kalça ölçüsü nasıl alınır?

Kalçalarını ölçmek için giysilerini çıkar, ayaklarını yan yana getir ve kalçanın en geniş kısmına düz ve sıkı bir şekilde yumuşak bir mezura sar. Kalça ölçümün, mezuranın ucunun diğer tarafla buluştuğu noktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *