Büyük Beden Nasıl Elbise Giymeli?(EN iyi 5 ipucu)

Büyük beden bayanlar nasıl giyinmeli?

Üzerinize tam oturan kıyafetler Seçim yaparken üzerinize tam oturan kesimlerden yana olmanız çok önemlidir. Bedeninizdeki fazlalıkları kapamak için bol kıyafetler giymeniz tam tersi bir etki yaratacaktır. Siz en iyisi bedeninize güvenin ve üzerinize tam oturan tişörtler, gömlekler, pantolonlar ve etekler tercih edin.

Şişman insanlar nasıl elbise giymeli?

Elbise seçiminde de yine bol ve çok fazla salaş duran modellerden kaçınmak gerekir. Bunun yanı sıra, üzerinize tamamen yapışan modeller de sizi olduğundan daha kilolu gösterecektir. Bu nedenle daha orta kararda ve çok fazla açık olmayan renklerde elbiseler tercih edebilirsiniz.

Büyük beden insanlar nasıl giyinmeli?

Ancak kesinlikle tam göğüs altından değil. Göğüsleriniz büyük, beliniz kalın, kalçalarınız genişse V yaka, bele sıkı bir şekilde oturan ancak kalçalarda bollaşan kıyafetlerden şaşmayın. Bu tür kıyafetlerde kumaşın tok bir kumaş olmasına dikkat edin. İpek, ince jarse, satenlerden uzak durun.

Kapalı ve kilolu bayanlar nasıl giyinmeli?

Kilolu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli

 1. 1.1 Dikey Şerit Kıyafetler Giyin.
 2. 1.2 Asimetrik Elbiseler ve Gömlekler Giyin.
 3. 1.3 Bacak Kısmı Geniş Pantolonlar Giyin.
 4. 1.4 Siyah Ağırlıklı Giyinin.
 5. 1.5 Düz Renkler Tercih Edin.
 6. 1.6 Kemer Takmaya Özen Gösterin.
 7. 1.7 Eşarbın Bir Kısmını Uzun Bırakın.
You might be interested:  Siyah Beyaz Puantiyeli Elbise Nasıl Kombinlenir?(Doğru cevap)

Büyük beden kimlere denir?

Büyük beden demek standart bedenin üzerinde olan ölçüler demektir. Büyük beden kıyafetlerin her biri standart beden kıyafetlerin üzerinde yer alan ölçülerden meydana gelmektedir. Eğer 36, 38, 40, 42 ve 44 beden ölçülerine sahip değil iseniz büyük beden ölçülerine sahipsiniz demektir.

Büyük beden kadınlar nasıl abiye giymeli?

Büyük beden abiyeler arasında en çok tercih edilen model, kolları salaş gelen, uzun etek boyu olan ve büyük beden siyah abiye modelleridir. Diğer yandan kolları yapışan ve dantel model olan kısa etekli düz siyah abiye modelleri de kilolu bayanlar için abiye modelleri arasında yer almaktadır.

Kiloları saklamak için nasıl giyinmeli?

Geniş paçalı pantolonlar ve jean’ler size çok yakışacaktır. Hafif kumaşlı parçaları ‘layering’ tekniğiyle üst üste kullanın. Mesela hafif bol bir tişörtün içine başka renkte biraz daha uzun ve alttan gözükecek şekilde dar atlet giyin. Genel anlamda hafif bol duran kıyafetler tercih edin.

Şişman insan nasıl giyinmeli?

En iyi şekilde görünmek için ince yatay çizgilere sahip üstler veya elbiseler seç. Yatay çizgili bir gömlek veya blazer ceket vücudunun üst kısmını daha zayıf gösterebilir. Aynı şekilde bir elbise, özellikle uzun bir elbise, daha uzun ve daha ince görünmeni sağlayacaktır.

Göbekli insanlar nasıl elbise giymeli?

Üst bölgeniz iri ve kemikli ise v yaka kıyafetler tercih etmenizde yarar var. Büyük desenlere ve enine çizgilere sahip elbise, gömlek ve bluzlardan uzak durun. Bunun yerine dikine ve ince çizgiler kullanmaya özen göstermelisiniz. Minik desenlerin her zaman daha ince göstereceğini unutmayın.

Kolları kalın olan kadınlar nasıl giyinmeli?

Kalın kollular Vücuduna göre kolları kalın olan kadınlar ise kolsuz bluzlardan uzak durmalı. Bunun yerine kol bölgesinden bollaşan ve kolları kamufle eden bluzlar iyi seçimler olabilir. Yaz aylarında ise kolsuz atlet ve bluzlar yerine yarım kollu ve çok dar olmayan seçimler yapmak kol kusurlarını örter.

You might be interested:  Mini Elbise Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?(EN iyi 5 ipucu)

Kalçalı kadınlar nasıl giyinmeli?

Bol ve salaş etekler sizi ince göstermenin aksine sizi olduğundan daha geniş gösterecektir. Bunun yerine yüksek bel, dar kesim etek ya da pantolon tercih edebilirsiniz. Basen kısmının örten uzun ince tunikler kullanabilir, altlarına tayt yada dar pantolonlar tercih edebilirsiniz.

Kilolu bayanlar nasıl kot pantolon giymeli?

Yüksek Bel Kot Pantolon Büyük beden kadınların en çok tercih ettiği pantolonlardan biri; yüksek bel pantolonlardır. Çünkü bu pantolonlar, göbek bölgesindeki ve basen bölgesindeki fazlalıkları gizlemeye yardımcı olarak şişman görünmenin önüne geçer.

Kapalı ve kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?

Öncelikle boyunuz kısa diye kısa elbiselerden kaçınmanızı söyleyelim. Çünkü boyunuz kısa ise uzun elbise sizi daha uzun gösterir. Ve özellikle elbisenin dar olmamasına ve çok aşırı bol olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanında elbisede dikey çizgiler sizi uzun gösterecek bir başka ayrıntıdır.

Kilolu bayanlar hangi model elbise giymeli?

Kilolulara elbise modelleri arasında gömlek yaka uzun elbise modelleri de sunulmaktadır. Özellikle kilolu genç bayan için elbise modelleri olarak gömlek yaka uzun elbise modelleri önerilmektedir. Üst bölgesi kilolu olan bayanlar için elbise olarak v yaka, kruvaze kesim veya a kesim elbise modelleri tercih edilmelidir.

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?

TEK RENK TERCİH EDİN

 1. TOPUKLULARA MERHABA!
 2. YÜKSEK BELLİ KIYAFETLER GİYİN.
 3. UZUN ELBİSELERDEN KORKMAYIN.
 4. BACAKLARINIZI GÖSTERİN.
 5. DOĞRU PANTOLON SEÇİN.
 6. KISA PANTALONLARDAN UZAK DURUN.
 7. DAR KIYAFETLERİ SEVİN.
 8. İNCE KEMERLER TERCİH EDİN.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *