Armürlü Takım Elbise Ne Demek?(Soru)

Slim fit takım elbise ne demek?

Vücudu sara kıyafetler slim fit olarak adlandırılmaktadır. Bu ifade aslında dar kalıp anlamına gelir. Bu tarz kıyafetlerde kol, basen, kalça, bacak ve bel kısımları kıyafet ile sarılmaktadır.

Takım elbiseye neler dahil?

Kesilmiş ve kumaş, iki veya üç parçalı, tek veya çift göğüslü, çeşitli aksesuarlara ek olarak değişebilir. İki parçalı bir takım elbise bir ceket ve pantolonlara sahiptir, üç parçalı bir takım elbise bir yelek ekler. Şapka, trilbi, fötr şapka, fıskiye veya düz şapka gibi yaygın bir aksesuardır.

Italyan stil takım elbise ne demek?

İtalyan kesim pantolon, gömlek ve ceketler genelde dar kesimdir. Giydiğiniz takım elbise bedeni saran, vücuda tam oturan ve ceket boyları diğerlerine kıyasla kısa olan modellerdir. Genelde üçgen vücut tipleri için ideal kesim modellerdir. Ceketin omuzları vatkalı ve oldukça dar ‘slim fit’ dediğimiz kesimdir.

Erkek takım elbise hangi marka?

En İyi 11 Takım Elbise Markası

 • Vakko. Modaya yön veren Vakko’nun en iyi takım elbiselere sahip olduğunu söylesem herhalde çok şaşırmazsınız.
 • W Collecion.
 • Network.
 • Beymen.
 • Damat-Tween.
 • Giovane Gentile.
 • Pierre Cardin.
 • Süvari.
You might be interested:  Yeşil Abiye Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı?(Çözülmüş)

4 drop takım elbise ne demek?

Takım Elbise Drop Ne Demek. Drop; bir ceket ya da takım elbisede, göğüs ve bel ölçümü arasındaki fark olarak adlandırılır. Drop değeri arttıkça bu, takımın veya ceketin bel çevresinin daraldığı anlamına gelmektedir. Aynı şekilde drop değeri küçüldükçe bel çevresi büyür, bollaşır.

Regular fit takım elbise ne demek?

Regular fit kıyafetin sıradan, standart kesimi anlamına gelir. Regular fit slim fit farkı biraz daha bolluk payı verilerek kesilir. Bu bolluk ise kıyafetin içerisinde daha rahat hareket etmenizi sağlar. Orta yaşlarda ki erkeklerin modern kesim ile karizmatik ve ideal görünüme sahip olmalarına yardımcı olur.

Takım elbise gömleği nasıl olmalı?

1- Siyah ya da lacivert bir takım giyilecekse, gömleğin düz ya da isteğe göre kareli ve çizgili olarak seçilmesi gerekiyor. 2- Takım elbise modelleri, kareli ya da çizgili tercih edilmişse içine alınacak gömleğin sade olması ya da gömlek deseninin ceketin deseninin önüne geçecek şekilde olmaması gerekiyor.

Takım elbisede yelek olmalı mı?

Takım elbisenin içerisine yelek giymek riskli bir detay. Ama eğer vücudunuza tam oturan ve ceket içerisinde ne bol ne de dar duran bir yelek seçerseniz takım elbisenizi daha modern halde tamamlarsınız.

Takım elbise paçaları nasıl olmalı?

Pantolonun bacak kesimi aşağıya doğru daralmalıdır. Bunun sebebi ise bacağınızın üst kısmı ile alt kısmının aynı çapta olmamasıdır. Slim fit bir pantolon tercihi sizin için çok daha iyi olacaktır. Paça boyunun siz ayaktayken ayakkabınızın üstüne düşmemesi ve otururken de bacak derinizin görünmeyeceği şekilde olmalıdır.

Ceket tek yırtmaç mı çift yırtmaç mı?

Ceketin ve Pantolonun İdeal Boyu Bunun yanı sıra ceketin tek yırtmaçlı mı çift yırtmaçlı mı olduğu takım elbise sevenlerin dikkat ettiği önemli bir husustur. Erkeklerin rahat hareket edebilmeleri adına ceketin arka bölümünde bulunan yırtmaçlar genellikle çift olarak tercih edilir.

You might be interested:  Rüyada Mor Elbise Giymek Ne Demektir?(Mükemmel cevap)

Italyan stil ne demek?

İtalyan stil ise kendine has bir tarzı vardır. Geniş kesim keten gömlekler ve bilek pantolonlar İtalyan stilini az da olsa yansıtmaktadır. Günümüz moda anlayışına büyük ölçüde yön verir. İtalyan tarz denilince dünyanın her bir bölgesinden farklı yorumlar duymak mümkündür.

Kot pantolon italyan kesim ne demek?

vücuda tam oturan, şık duran elbise kesimi.

Erkek takım elbise alırken nelere dikkat edilmeli?

Takım elbise giyerken mutlaka dikkat edilmesi gereken şeylere madde madde göz atalım.

 1. Kumaş seçimi çok önemli.
 2. 2. Vücudunuza neyin yakıştığını bilin.
 3. 3. Pantolon ve ceketin boyu doğru ayarlanmalı
 4. Gömleğin manşeti ve koluna dikkat!
 5. Ayakkabı konusuna özen gösterin.
 6. Proporsiyonunuzu iyi tanıyın.

Ramsey markası kime ait?

Ramsey, Remzi Gür’ün sahibi olduğu ve 1970’lerde Londra’da kurduğu ve şimdi 26 ülkede 155 perakende mağazası bulunan bir Türk erkek giyim imalat ve perakende şirketidir.

Hangi renk takım elbise almalıyım?

Takım elbise seçiminde çoğunlukla siyah ve lacivert renkler tercih edilir. Koyu renkli takım elbiseler, açık renklere oranla daha ince ve uzun gösterir. Bu renkler her zaman için daha ciddi ve karizmatik algılanır. Alternatif renkler de daha enerjik bir görünüm için tercih edilebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *