A Kesim Elbise Ne Demek?(Çözülmüş)

Kısa Gövde: Eğer gövdeniz normalden kısaysa bu kusuru örtmek için “A” kesim elbiseleri tercih etmelisiniz. Bu model bedeninizi olduğundan uzun gösterir.

Armut tipli kadınlar nasıl abiye giymeli?

ARMUT VÜCUT TİPİ

 • Straplez, halter yaka ya da V yakalı,
 • A kesim, kraliyet tipi ya da kloş etekli abiyeler,
 • Büyük desenli ya da şifon kumaşlar tercih edilebilir.
 • Kemer, kuşak gibi bel aksesuarları kullanılabilir. *Saten gibi hatlarımızı belli eden kumaşlardan kaçınmamız doğru olacaktır.

Elma vücut tipi nasıl giyinmeli Abiye?

Elma Vücut Tipi İçin Elbise Modelleri Bunu da göğüs bölgeni ve bacaklarını ön plana çıkararak yapabilirsin. Derin V dekoltesi ile dikkatleri göğüs bölgesine çekebilirsin veya düz kesim yırtmaçlı bir abiye modeliyle de ilgiyi bacaklarına çekerek harika görünebilirsin.

Asimetrik elbise ne demek?

Asimetrik elbise eksenel karşılığı olmayan modellerdir. Vücudun dikey ekseninden geçen çizgiye göre sağı ve solu aynı olmayan, simetriye sahip olmayan elbiseler için kullanılır.

Baseni olan kadınlar nasıl abiye giymeli?

Şimdi basenli hanımlar uzun abiye seçiminde dikkat etmeleri gereken 5 unsur ve püf noktalarını inceleyeceğiz.

 • Kloş Etekli Abiye Modellerini Tercih Edin.
 • Balık Kuyruğu Etek Modellerinden Uzak Durun.
 • Saten Kumaşlar Yerine Gabardin Kumaşları Tercih Edin.
 • Kalem Etekten Uzak Durun.
 • Desen Yerine Düz Renk Tercih Edin.
You might be interested:  Kalçalı Kadınlar Nasıl Elbise Giymeli?(Çözülmüş)

Şişman kadınlar nasıl elbise giymeli?

Elbise seçiminde de yine bol ve çok fazla salaş duran modellerden kaçınmak gerekir. Bunun yanı sıra, üzerinize tamamen yapışan modeller de sizi olduğundan daha kilolu gösterecektir. Bu nedenle daha orta kararda ve çok fazla açık olmayan renklerde elbiseler tercih edebilirsiniz.

Kapalı ve kilolu bayanlar nasıl giyinmeli?

Kilolu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli

 1. 1.1 Dikey Şerit Kıyafetler Giyin.
 2. 1.2 Asimetrik Elbiseler ve Gömlekler Giyin.
 3. 1.3 Bacak Kısmı Geniş Pantolonlar Giyin.
 4. 1.4 Siyah Ağırlıklı Giyinin.
 5. 1.5 Düz Renkler Tercih Edin.
 6. 1.6 Kemer Takmaya Özen Gösterin.
 7. 1.7 Eşarbın Bir Kısmını Uzun Bırakın.

Elma tipli kadınlar nasıl pantolon giymeli?

Elma vücut tipi Elma vücut tipinde vücudun üst bölgesi geniş, alt bölgesi dardır. Büyük ya da orta göğüsler, ince bacaklar, kıvrımsız bir bel ve dar kalçalar da elma vücut tipinin özelliklerindendir. Bu vücut tipine sahipseniz alt bölge ince olduğundan hemen her pantolon tarzı tercih edilebilir.

Balık etli bir kadın nasıl giyinmeli?

Renklerin ve desenlerin göbeğinizde toplandığı elbiseler ve bluzlar daha ince görünmenizi sağlar. Yüksek belli pantolonlar giyerek belinizi daha ince gösterebilirsiniz. Kısa eteklerde genellikle çan ve diz altı modelleri tercih edin. Diz altı etekler basenlerinizi daha derli toplu gösterir.

A kesim elbise kime yakışır?

Kısa Gövde: Eğer gövdeniz normalden kısaysa bu kusuru örtmek için “A” kesim elbiseleri tercih etmelisiniz. Bu model bedeninizi olduğundan uzun gösterir. Kum Saati Vücut: Kum saati vücutlular için “V” yakalı, pileli etekli ve kemerli elbise modelleri önerilir. Böylece bel oyukluğunu kamufle edersiniz.

Asimetrik kesim ne demek?

Bu saç kesiminde saçınızın arka kısmı tamamen küt kesilirken, önlere doğru saçlarınız çene hizasına ya da biraz daha uzun bir boyda kesilir. Bu asimetrik kesim düzgün yapıldığında saçınızdaki farklı form göz alıcı olmaya yetecektir. Bu tarz uzun asimetrik bir saç kesiminiz varsa kusursuz bir görünüm yaratın.

You might be interested:  Takım Elbise Yün Oranı Ne Olmalı?(EN iyi 5 ipucu)

Asimetrik nedir tip?

Asimetri, simetrinin olmaması ya da bozulmasıdır. Simetri hem fiziksel hem de soyut sistemlerin önemli bir özelliğidir ve kesin terimlerle veya daha estetik terimlerle gösterilebilir. Simetrinin yokluğu veya bozulması, beklenen veya istenen bir sistem için önemli sonuçlar doğurabilir.

Baseni olanlar nasıl elbise giymeli?

Bunun yerine yüksek bel, dar kesim etek ya da pantolon tercih edebilirsiniz. Basen kısmının örten uzun ince tunikler kullanabilir, altlarına tayt yada dar pantolonlar tercih edebilirsiniz. Üstünüze tam olmayan uzun, diz hizasında kalan elbiseler basenli kadınları çok şık gösteren bir numaralı kıyafetlerdir.

Göğsü büyük kadınlar nasıl elbise giymeli?

Hatlarınızı belli etmeyen elbiseler büyük göğüslerinizden dolayı sizi olduğunuzdan daha kalın gösterebilir. Bu yüzden belden bağlaması olan elbiseleri tercih edin. Bel hattınızın ortaya çıkması göğüslerinizin gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini engelleyecektir.

Hangi model abiye zayıf gösterir?

Abiye seçiminizde, siyah, bordo, lacivert, zümrüt yeşili gibi koyu tonları tercih ederek çok daha zayıf bir görünüme kavuşmanız mümkün. Dilerseniz, siyah balık model abiye tercih edebilir, dilerseniz lacivet kloş bir Abiye Modeli tercih edebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *